Zážitková stezka Spejbla a Hurvínka

Do přírody a k pohybu v okolí Plzně láká malé i velké jedinečná stezka vedoucí okolím boleveckých rybníků v oblíbené rekreační oblasti. Jejími průvodci jsou Spejbl a Hurvínek, oblíbené postavičky, jejichž otcem je slavný plzeňský loutkář Josef Skupa.Co vás na stezce čeká?

Celý okruh začíná i končí u Šídlovského rybníka. Měří 5,5 kilometrů, takže ho s dětmi zvládnete za cca 2,5 hodiny. Cestou se podíváte například na Kolomaznou pec, pískovcovou skalku Pupek, k arboretu Sofronka nebo Třemošenský rybník. Hlavní myšlenkou stezky je poznávání, zábava a pohyb na čerstvém vzduchu. Na každém zastavení, kterých je celkem 10, najdete úkol – cvičení pro děti i dospělé. Přes QR kód si jako motivaci můžete pustit dialog Spejbla a Hurvínka, který vás podpoří a určitě i pobaví. Na stanovištích si zároveň přečtete informace o zajímavých místech v okolí a na většině z nich vás přivítají i dřevěné sochy Hurvínka a Spejbla, se kterými se za odměnu můžete vyfotit.

Praktické informace

Stezka je po celé trase značena turistickou značkou a na zastávkách na informačních tabulích vždy najdete, kolik toho už máte za sebou a co vás ještě čeká do cíle, takže se určitě cestou neztratíte. Okruh je volně přístupný a vede po zpevněné cestě, je tedy vhodná pro malé děti i jízdu s kočárkem. Občerstvit se můžete na ranči u Šídlovského rybníka, kde se dá také zaparkovat.