Destinační kampaň Dejte Plzeň zabodovala v soutěži Velká cena cestovního ruchu

Vizuálně velice atraktivní ztvárnění kampaně s jasným poselstvím.“ Letní destinační kampaň Plzně pro rok 2021 uspěla v 15. ročníku prestižní soutěže Velká cena cestovního ruchu, kterou pořádá společnost COT group. Kampaň Dejte Plzeň. Doma už jste byli dost., připravená organizací Plzeň-TURISMUS, získala druhé místo v kategorii Nejlepší jednotná kampaň.V pátek 18. března 2022 byly již popatnácté oceněny nejvýznamnější počiny na poli turismu v České republice. Jedním z těch oceněných je také zastřešující destinační kampaň pro domácí cestovní ruch, kterou pod značkou Visit Plzeň připravila Plzeň – TURISMUS ve spolupráci s dalšími partnery v destinaci, Plzeňským Prazdrojem, DinoParkem, Zoo Plzeň, Techmania Science Centre a DEPO2015. Tyto turistické cíle se také objevily na hlavních vizuálech.

Čím kampaň zaujala porotu složenou z odborníků na cestovní ruch, marketingovou komunikaci, grafiku a ekologii, která posuzovala celkem 52 produktů, kampaní a dalších počinů od 35 přihlašovatelů, což je do počtu přihlášených projektů Velké ceny cestovního ruchu rekordní? “Plzeňskou” kampaň porota ohodnotila takto: “Profesionální grafické zpracování s přiměřeným množstvím textu, atraktivními fotografiemi a výstižným sloganem zaujme příjemným, nenásilným způsobem díky svému originálnímu pojetí v lokálním rozměru. Kampaň apelující na lidi, aby si uvědomili, že trávení času převážně doma skutečně není normální (přestože to tak mnoho z nich v důsledku pandemické situace vnímá), nechybí nápad v podobě “půlení” obrázků skvěle evokující “bylo” a “může být/bude”, děti rozhodně dokáže zaujmout a rodiče inspirovat k návštěvě Plzně; na základě různorodých tipů i vícedenní; kampaň navíc na fotkách připomíná, že lidé jsou po měsících lockdownů otrávení a bez nálady, kdežto návštěva Plzně je může osvěžit, moderní web, téměř denně příspěvky na FB. Vizuálně velice atraktivní ztvárnění kampaně s jasným poselstvím. Jediná výtka je v lehkém rozporu mezi headlinem kampaně odkazujícím k pivu a cílové skupině rodin s dětmi, ale i to může fungovat při zachování povědomí o tom, že rozhodnutí cestovat dělají rodiče.”

Destinační kampaň Dejte Plzeň

“Kreativní koncept pracuje s rozdělením plochy na dvě poloviny, kdy jedna polovina demonstruje naše běžné domácí aktivity a povinnosti a spojuje je s obrazem toho, co bychom namísto těchto “nudných” činností mohli zažít v Plzni. Spojením dvou různých prostředí do jednoho obrazu vzniká výjev, který nabádá k tomu, abychom neseděli doma a vyrazili zažít Plzeň,” uvedla ředitelka Plzeň-TURISMUS Zuzana Koubíková. “Příprava takových vizuálů však byla produkčně poměrně náročná. O to větší radost z ocenění máme,” doplnila Koubíková

Letní destinační kampaň Dejte Plzeň. Doma už jste byli dost. se objevila na billboardech, plakátech v metru, TV, radiu, printu, na sociálních sítích i jako bannerová kampaň a cílila na tuzemské publikum, konkrétně na cílové skupiny rodiny s dětmi a tzv. požitkáře. Autorem kreativního konceptu a grafiky je studio BREISKY, produkci zajištovalo studio She&Co. Ukázky kampaňových vizuálů najdete ve fotogalerii.

Prohlédněte si fotogalerii