Semlerova rezidence se v září otevírá návštěvníkům

Více než čtyři roky byla Semlerova rezidence, nejrozsáhlejší realizace dle konceptu Adolfa Loose v Plzni, jejíž detailní projekt připravil Loosův žák Heinrich Kulka, uzavřena. Bytový dům rodiny Oskara a Jany Semlerových s interiérem jejich bytu patří k předním památkám moderní architektury ve střední Evropě a brzy bude možné ho opět navštívit v rámci komentovaných prohlídek.Komentované prohlídky

První prohlídky Semlerovy rezidence se uskuteční v pátek 23. září. Předprodej vstupenek bude spuštěný 1. září. Vstupenky lze zakoupit online na webech adolfloosplzen.cz a semler.cz, osobně v infocentrech na náměstí Republiky a na Palubě Hamburk nebo telefonicky na čísle: +420 378 035 330.

Koncept Raumplanu v Semlerově rezidenci

Jde o jediný byt v Loosově stylu v Plzni, kde nalezneme unikátní princip tzv. Loosova Raumplanu. Jednotlivé místnosti v bytě jsou rozdílně vysoké, navíc i navzájem výškově posunuté do mnoha úrovní a mezi sebou propojené schodišti do kontinuálně navazujících prostor. V bytě tedy můžeme obdivovat Raumplan s rozlehlým salónem s obklady dýhovanými finskou břízou, podlahou ze vzácného makasaru a krb vyzděný z hrubě opracovaných kvádrů znělce. Na ochozu salónu nalezneme knihovnu s červeně lakovanými stropními trámy a pozlacenými prkny záklopu stropu. Zachovala se řada detailů včetně výtahu pro dopravu jídla z kuchyně do jednotlivých místností v různých výškových úrovních. Byt je členěný na společenskou část a na pečlivě oddělené soukromé prostory ložnic a dětských pokojů v horním podlaží. I ty byly pečlivě zrekonstruovány a veřejnost do nich bude moci vůbec poprvé v rámci komentovaných prohlídek nahlédnout.

Prohlédněte si fotogalerii