Treffpunkt:Kontakt

Bavorské slavnosti Oktoberfest se v Německu konají tradičně v září a říjnu. V Plzni si čekání můžete zkrátit a užít si bavorskou kulturu už v únoru na festivalu Treffpunkt. V kulturním centru DEPO2015 to opět bude žít oslavami česko-bavorského partnerství. Při posezení na tradičních bavorských pivních zahrádkách si tu za poslechu rozmanitých kapel užijete tradiční bavorské speciality jako například míchaný pivní sýr „Obatzda“ nebo Weißwurst s preclíkem.

Odkaz na akci

Festival Treffpunkt pravidelně přiváží do Plzně bavorskou kulturu, pivo a gastronomii.
07.02.2020 - 08.02.2020
Zdarma

Největší festival svého druhu v Česku. Ani letos nebude chybět nic z toho, co si našinec představuje pod bavorskou kulturou – Biergarten s bavorským pivem, preclíky a dalšími specialitami, německé krátké filmy a spousta dobré muziky. V pátek i v sobotu vás v DEPO2015 čeká vás pohodová přeshraniční atmosféra v pátek laděná spíš do tradičních tónů, v sobotu naopak o něco progresivnější.

Těšit se můžete na bavorské kroje i tradiční dechovku. Nebudou chybět ani moderní kapely. Poctivou kytarovou muziku nabídne regensburská formace Také Off Your Shirts, divoký gypsy pop Django 3000 a etnofunk Tourist in Day Dream. Českou stranu bude reprezentovat například šumavská dechovka Solovačka. Oba večery zakončí se svými sety DJové.

Festivalové novinky

Jendou z festivalových novinek budou večery se slampoetry. V pátek vystoupí ve své one man show dvojnásobný mistry v poetry slamu v německých zemí Jaromír Konečný. V sobotu se spolu utkají slameři z obou stran hranice. V sobotou ráno si užijete příjemné ráno na bavorské snídani se soutěžním kvízem. Svá díla předvedou mladí bavorští umělci. Připravena je i umělecká exkurze se skicářem po plzeňských zákoutích.

Treffpunkt pro děti

Sobotní dopolední program bude patřit dětem. V 10 a v 15 hodin je připraven workshop, na kterém si budou moci vyrobit z krabic na mléko masopustní masky. Následuje turnaj deskových her a divadelní pohádky na motivy bratří Grimmů.

Na Treffpunktu nechybí bavorské kroje.