Noc s operou

I v letošním roce zaplní plzeňský amfiteátr milovníci opery a nevšedních zážitků. Noc s operou je jedinečná operní akce plzeňského Divadla Josefa Kajetána Tyla pod širým nebem, která na závěr divadelní sezóny nabízí nejen špičkové pěvecké obsazení, ale také velkolepou scénickou show. V letošním roce se chystá dvojice zajímavých představení. Prvním bude 25. června známý muzikálový hit Dracula nastudovaný souborem DJKT dle světoznámého originálu. Druhým tahákem bude 28. června velkolepé scénické zpracování slavnostní opery Bedřicha Smetany Libuše napsané k příležitosti otevření Národního divadla. Bedřich Smetana v Plzni studoval na gymnáziu a během doby strávené v Plzni se rozhodl pro hudební kariéru a napsal zde několik svých prvních drobných klavírních skladeb. V roce 2024 uplyne 200 let od jeho narození, a tak není divu, že Noc s operou představí právě jeho dílo.

Odkaz na akci

Noc s operou Divadla Josefa Kajetána Tyla - Libuše.
25.06.2024 - 28.06.2024
od 250 do 750 Kč
Odkaz na vstupenky

Jedinečná show

Obě představení lze bez přehánění označit za unikátní scénické počiny, které operní žánr představí v jeho plné monumentalitě, za působivého využití velkoplošných LED obrazovek, nejmodernějšího světelného designu a propojení různých žánrů.

Čekat můžete prvotřídní operní obsazení, rozsáhlý symfonický orchestr, početný komparz doplněný zájemci z řad veřejnosti, rozmanité efekty, videoart a pyrotechniku. To vše v jedinečné atmosféře pod širým nebem.

Letošní představení

Festival uvede 25. června muzikálový hit Dracula z pera Karla Svobody, Zdeňka Borovce a Richarda Hese, jehož režii v novém, původním nastudování převzal Lumír Olšovský. V hlavních rolích se objeví například Jozef Hruškoci, Lucie Pragerová nebo Martin Holec. Známé hity ožijí pod dirigentskou taktovkou Kryštofa Marka.

Na 28. června se chystá se speciální uvedení opery Libuše k připomenutí právě probíhajících oslav Roku hudby v nastudování Jiřího Petrdlíka pod režijním vedením Tomáše Ondřeje Pilaře. Těšit se můžete na sólistku opery DJKT Ivanu Veberovou a další hvězdy plzeňského souboru.

Představení nese rovněž charitativní rozměr a výtěžek z vstupného, jehož předprodej startuje 15. března, poputuje jako každý rok na pomoc druhým.

Noc s operou