Animánie

Festival Animánie je největší mezinárodní soutěžní přehlídkou animované audiovizuální tvorby dětí a mládeže v České republice. Do soutěže, která pravidelně probíhá v plzeňském Moving Station, se každoročně přihlašuje stovka filmů z celého světa. Pro veřejnost bude připraven bohatý program plný projekcí animovaných novinek, inspirativních setkání s úspěšnými tvůrci nebo workshopů. Chybět nebudou ani "animátorské polepšovny" či zajímavé počítačové hry.

Odkaz na akci

Festival animánie
16.11.2022 - 19.11.2022
80 - 100 Kč, část akcí zdarma

Letošním tématem je „laboratoř“. Toto téma inspirovalo především workshopy určené filmařům i všem, kteří si chtějí filmové triky jen vyzkoušet. Vydejte se na průzkum původních ručních, až mechanických způsobů výroby filmových efektů, které mohou mít i v současné době své místo a kouzlo.

Z několika stovek přihlášených filmů dramaturgická rada vybrala více než 150. Poprvé se letos uskuteční i soutěž videoher.

A na jaké filmy se v letošním ročníku můžete těšit?

Například na příběh pavoučí holčičky Lili a její rodiny s názvem Websterovi ve filmu nebo snímek Mimi a Líza: Zahrada. Náročnější diváky upoutá pozoruhodný snímek Kde je Anne Franková nebo Švankmajerovy Spiklence slasti. Animánie uvede také legendární komedii Jiřího Brdečky Adéla ještě nevečeřela.

Seznam všech přijatých filmů do soutěže naleznete ZDE.

Websterovi ve filmu