Helena Mařanová

“Přestože jsem do svých 23 let pivo nepila, vždycky o sobě říkám, že jsem pravověrný Plzeňák, a to tedy jsem. Kdykoliv jdu přes náměstí, říkám si, jak je ta katedrála krásná. Moje drahá sestra na to vždycky reaguje slovy: “Věděla jsem, že to řekneš”.”

Na plzeňskou věž Helča vytáhne každou návštěvu, která na to má fyzičku, protože shora je Plzeň prostě nejhezčí. Na výletech za hranice Česka se hrdě hlásí k odkazu Plzeňského Prazdroje a když ho objeví někde na čepu, hned má pocit, že má kousek Plzně s sebou. V Plzni má ráda místa jako Papírna či DEPO2015, která vznikla z bývalých průmyslových areálů a dnes žijí novým životem. Baví ji, že skoro kamkoli po Plzni dojde pěšky, ale zároveň se tu nabízí nepřeberné množství zážitků, festivalů a akcí.

Tím, že je z Plzně se hodně chlubí. Doporučuje navštívit jednu z prohlídek Loosových interiérů, vyzkoušet místní minipivovary a vydat se i na výlet do okolí města. Jak Helen říká, sami zjistíte, že Plzeň není jen na jeden den.

Plzeňské pivo si dříve nebo později zamiluje každý a Helen je toho živoucím důkazem. Jako správná marketingová vedoucí udělá pro kreativní nápad téměř cokoli. A také moc dobře ví, co si řeknete, až půjdete přes plzeňské náměstí.