Do Plzně do divadla? Rozhodně ano!

Tři scény, čtyři soubory a 41 titulů na repertoáru pro letošní divadelní sezonu nabízí plzeňské Divadlo J. K. Tyla. Ať už si vyberete představení v noblesním Velkém divadle, dáte přednost modernímu zázemí Nové scény anebo komorní atmosféře Malé scény, odnesete si nevšední kulturní zážitek. Vstupenky doporučujeme koupit s dostatečným předstihem. Na nejpopulárnější představení není totiž snadné se dostat.Z čeho vybírat a na co se těšit? Záleží na tom, čemu dáváte přednost. Pokud se chcete v divadle zasmát, vyrazte na činohru Jednou hole, jednou na nože o čtyřech postarších dámách, kterým hrozí vězení. Pobavíte se i na klasice Brouk v hlavě či na hudební komedie Donaha! a Něco shnilého! Pokud dáváte přednost současným tématům vydejte se na hru Příliš drahý jed, která reflektuje současné dění ve světě a vypráví skutečný příběh zavražděného bývalého ruského agenta. Nádhernou hudbu si užijete s Dvořákovou Armidou nebo v melodramu Radúz a Mahulena, mladší diváky osloví moderně zpracovaný příběh o zakázané lásce v baletu Ferdinand a Filipína nebo rockový muzikál American Idiot. Jedinečný zážitek nabízí také taneční muzikál Edith – Vrabčák z předměstí na motivy životního příběhu slavné francouzské šansoniérky.

Podzimní premiéry

Už v první části nové divadelní sezony chystá Divadlo J. K. Tyla několik premiér. Jako první je plánované operní ztvárnění příběhu lásky Manon a rytíře Des Griéux. Koncem října uvede činoherní soubor nové nastudování slavné Shakespearovy tragédie Richard III. Milovníci tance se mohou těšit na baletní ztvárnění nelehkého životního osudu skladatele Petra Iliče Čajkovského, který složil hudbu k legendárním klasikám Louskáček či Labutí jezero. Fanoušci muzikálu dostanou začátkem prosince předvánoční dárek v podobě rockové legendy Jesus Christ Super Star. Poslední premiérou letošního roku bude divadelní adaptace detektivky Pět malých prasátek od Agathy Christie, kterou divadlo uvede pod názvem Go back for Murder.

S dětmi do divadla

Zajímavou nabídku má plzeňské divadlo také pro dětské diváky. Na Malou scénu se s nimi můžete na podzim vydat na obnovenou premiéru populární pohádkové opery Kocour v botách, baletní ztvárnění Sněhurky nebo muzikál Co takhle svatba, princi? Představení mají kratší délku (cca 60 – 75 minut) a jsou uzpůsobená mladšímu divákovi.

Na muzikál do Plzně

Za populárními muzikálovými hity Billy ElliotSweeney ToddMy Fair Lady a Jesus Christ Superstar nemusíte cestovat po světě. Kvalitní divadelní zážitek nabízí i plzeňské divadlo. Loňská Cena Thálie pro šéfa místního muzikálového souboru Lumíra Olšavského a představení vyprodaná dlouho dopředu jsou jasnou zárukou kvality. Divadlo pořádá zájezdy na plzeňská představení nejen z regionu, ale také z Prahy. V ceně speciální vstupenky je zahrnuta účast na představení, ale také doprava autobusem do Plzně a zpět. Odjíždí se od budovy hlavního nádraží v Praze před Fantovou kavárnou. Program a více informací najdete na stránkách divadla.