Depo Moto Art

Více než 40 historických automobilů, 80 motocyklů, 30 jízdních kol, ale i moderní umění v podobě obrazů, soch a fotografií objevíte v bývalé trolejbusové hale v areálu bývalého depa v Cukrovarské ulici. K vidění jsou unikátní historické exponáty od českých sběratelů na ploše větší než 2 000 metrů čtverečních. Prohlédnete si například kabriolet prvorepublikové filmové hvězdy Lídy Baarové, limuzínu prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka nebo obrněný vůz Klementa Gottwalda.

www.depomotoart.cz

Otevírací doba

Prohlídky je nutné rezervovat předem.

Pátek: 16:00 – 17:15
Sobota: 10:00 – 11:15 16:00 – 17:15
Neděle: 10:00 – 11:15 16:00 – 17:15

Vstupné

Dospělí: 300/350 Kč
Děti od 6 do 15 let: 200 Kč
Děti do 5 let zdarma
Zlevněné vstupné: 200 Kč

MHD zastávka

U Radbuzy
10 13 14

hledat spojení

Cukrovarská 13
301 00 Plzeň

zobrazit na mapě

Skvosty se sbírky zapsané na seznamu UNESCO

Největší zastoupení mají v muzeu automobily značky Praga ze sbírky Emila Příhody. Pan Praga, jak se Emilu Příhodovi přezdívá, sbírá vozy od roku 1957 a dnes je celá jeho sbírka, čítající více než 90 kusů, zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. V Plzni je k vidění na 40 vozů z této sbírky. Kromě čtyř prezidentských aut objevíte také sanitku ze seriálu Sestřičky nebo vozy z filmů Musíme si pomáhat a Postřižiny.

Ďábelské motocykly

Součástí muzea je i obrovská sbírka motocyklů Petra Hošťálka. Zajímavým exponátem je například čínský armádní stroj se sajdkárou anebo několik dochovaných strojů značky Hurikan. Tyto motocykly, které vznikly v období druhé světové války, svými technickými řešeními předběhly tehdy vyráběné motorky o několik generací. Zaujme i ďábelský motocykl Vincent HRD, přezdívaný Widowmaker, v překladu Výrobce vdov. Byl to vůbec první sériový motocykl, který dosahoval rychlosti 200 km/h. Má pověst nejnebezpečnějšího motocyklu, který kdy byl vyroben.

Jízdní kola vítězů

Další část nového muzea tvoří sbírka historických jízdních kol Stanislava Cinka. Prohlédnete si například kolo, na kterém se Jan Řehula připravoval na olympiádu v Sydney, odkud přivezl bronzovou medaili. Kolo, které dovezlo Romana Kreuzigera pro titul mistra světa v silniční cyklistice je dalším unikátním vystaveným kouskem.

Expozice věnovaná osvobození Plzně

Část expozice je věnována i osvobození Plzně. Uvidíte nejen historická vozidla americké armády, která jsou dodnes všechna pojízdná, ale například i módu z období roku 1945. K vidění je také replika tribuny, která stála na vojenské přehlídce na náměstí Republiky u příležitosti osvobození města americkou armádou. Vystavena je také busta generála Pattona, pod jehož velením byla Plzeň osvobozena. Cestu Spojenců od vylodění v Normandii, přes bitvu v Ardenách až na západ Čech mapuje v Plzni Patton Memorial Pilsen.

Kdy se konají prohlídky muzea?

Prohlídky muzea DepoMotoArt v industriálním areálu DEPO2015 se konají vždy ve středu, v pátek, v sobotu a v neděli. Prohlídku je nutné si zarezervovat předem. Vstupenky zakoupíte v síti GoOut. Délka prohlídky je maximálně 75 minut a kapacita je 40 osob. Prostory nejsou vytápěné doporučujeme se náležitě obléknout.


Prohlédněte si fotogalerii