Kam v Plzni o víkendu?

Už se těšíte, až si o velikonočních svátcích trochu vydechnete? Rozumíme! Velikonoce si můžete v Plzni a okolí užít opravdu různorodě – nejen odpočinkem, ale i na jarmarcích, historických jízdách, slavnostech, prohlídkách či na pouti. Spoustu akcí se chystá také pro děti. A jestli vás rozmary počasí zlákají spíše dovnitř, můžeme doporučit několik výstav na ne tolik provařených místech, zvířecí velikány z ledu anebo třeba nováčky v plzeňské zoo. Schovali jsme si i něco pro gastronomické nadšence.

Sokolovna a tulipány v Plzni

Velikonoční trhy

Při svých velikonočních toulkách byste neměli vynechat velikonoční trhy. Jarně ozdobenými stánky se náměstí Republiky vyšňoří až do Velikonoční neděle. Ochutnejte typické velikonoční pokrmy i regionální speciality, nechte se okouzlit pestrou škálou rukodělných výrobků, jako jsou barevné pomlázky, zdobené kraslice, jarní dekorace a mnohé další, a každé odpoledne se zastavte také u hudebního pódia. Trhy se otevírají každý den mezi 9. a 18. hodinou, a tak sem můžete za poctivými dobrotami i živou muzikou vyrazit téměř kdykoliv.

středa 9. dubna – neděle 20. dubna | vstup zdarma | Plzeň – náměstí Republiky

Komentované prohlídky Bolevecké návsi

Bolevecká náves je v Plzni nejvýraznějším pozůstatkem původní vesnice. Vesnický ráz návsi utvářejí zachovalá selská stavení, mezi jejichž půvabem se vyjímá zejména dům s č. p. 1 Selský dvůr U Matoušů. Právě jeho bývalý správce Martin Kolovský vás Boleveckou návsí provede a poodhalí, jaké zajímavosti se skrývají za zdmi těchto usedlostí. Během procházky vám povypráví, jak se selská náves vyvíjela, jak a proč se statkům dávala jména, jestli se středověké vesnice podobaly těm dnešním anebo to, co v Plzni řešíme i dnes – kam místní chodili na pivo. Nenáročná, záživnými fakty nabitá prohlídka vám zabere zhruba hodinku a můžete se jí zúčastnit buď v pravé poledne anebo pak od 14 hodin. Lístky jsou v prodeji online.

pátek 18. 4. | jednotné vstupné 80 Kč | Plzeň – Selský dvůr U Matoušů & Bolevecká náves

Velikonoce na Selském dvoře u Matoušů

A na Selském dvoře u Matoušů ještě chvíli zůstaneme. Jak se budou Velikonoce slavit tady? Kromě soboty můžete vyrazit na tematicky zaměřené prohlídky. Proč a kam odlétají zvony na Zelený čtvrtek nebo kdy se rozestoupí skály s ukrytými poklady? Dozvíte se, jaké zvyky a obyčeje patřily k Velikonocím a počínajícímu jaru právě na Plzeňsku, a podíváte se také do obytného stavení s velikonoční expozicí. Pro velký zájem vstupenky doporučujeme zamluvit dopředu, vybrat si můžete ze třech časů. I sobota se ponese ve znamení staročeských tradic, tentokrát na velikonočním jarmarku. Od 10 do 17 hodin se tu můžete radovat z folklorních vystoupení, stánků s ručně vyráběným zbožím i chutnými dobrotami. Nejmladší členové rodiny mohou zavítat do celodenních velikonočních dílniček. V neděli 20. dubna se uskuteční také dva workshopy, kde si můžete vyrobit jarní věnec z juty nebo v dílně určené pro rodiče s dětmi závěsnou velikonoční dekoraci ve tvaru zajíčka. Své místo si zarezervujete na bolevec@npu.cz.

pátek  18. 4. – pondělí 21. 4. | vstupné na prohlídku 160 Kč, snížené 130 Kč, děti od 6 do 17 let 50 Kč, děti do 5 let zdarma; vstup na jarmark zdarma; vstupné na workshopy 300 Kč | Plzeň – Selský dvůr U Matoušů

Velikonoční historické jízdy

Pokud byste chtěli strávit Velký pátek opravdu originálně, naskočte na historická vozidla, která budou mezi 13. a 19. hodinou brázdit ulicemi Plzně. Dva krasavci, trolejbus Škoda 15Tr a autobus Karosa ŠL11, poslouží nejen k nezapomenutelné jízdě do centra města, ale svezete se jimi i do různých městských částí. Autobus se bude držet polookružní trasy zakončené na Slovanech, trolejbus pojede z Lobez až na Sídliště Bory a zpět. Právě v Lobzích byla před 50 lety poprvé zavedena trolejbusová linka. Hlavní přestupní zastávka mezi těmito historickými skvosty bude v ulici Černická, blízko muzea Depo Moto Art, které určitě doporučujeme k návštěvě. Konkrétní jízdní řád a zastávky vyznačené v mapce naleznete na stránkách ŠKODA-BUS klubu Plzeň.

pátek 18. 4. | jednotlivé jízdné (na konečnou či okruh) 50 Kč, celodenní 200 Kč | různá místa v Plzni

Ledové sochy v Depo Moto Art

Stroje času sice v nabídce ještě nemáme, ale o tisíce let zpět v historii můžete skočit díky mrazivé výstavě v Depo Moto Art. Vedle jedinečné sbírky veteránů i moderního umění se třpytí sochařská díla, vytesaná z neuvěřitelných 100 tun ledu. Z dvaceti ledových exponátů vystupuje především osm soch v životní velikosti. Inspiraci tvůrci našli v pravěkém období, a tak tady potkáte například elegantního šavlozubého tygra, stegosaura nebo mamuta. V ledu objevíte dokonce skutečné zkameněliny nalezené na Rokycansku. V chlazených prostorech je kolem -6 C°, proto při své jarní návštěvě mezi 10. a 18. hodinou nepodceňte teplé oblečení. Vstupenku můžete zároveň uplatnit na běžnou prohlídku muzea a k sehnání je na místě, nebo online.

do konce dubna | plné vstupné 250 Kč, snížené 200 Kč, děti do 5 let zdarma | Plzeň – Cukrovarská ulice

Nové přírůstky v plzeňské zoo

Plzeňská zoologická a botanická zahrada se čerstvě pyšní unikátními přírůstky (nejen) ve svých akváriích. V Tropickém pavilonu pod vodní hladinou elegantně plachtí medúzy, talířovky ušaté, které se zde chovají poprvé od vzniku zahrady. Fascinující tvorové přibyli také ve druhé pobočce zoo v centru města, Akva Tera. Kromě ryb, obojživelníků, plazů a dalších živočichů zde svůj domov našli mořští koníci. Nováčkem mezi patnáctičlennou partou je koník vzpřímený, který se vyskytuje v hlubinách Atlantského oceánu. Pro dávku roztomilosti můžete do zoo zaběhnout i za mláďátky kapybar či třítýdenní kobylkou zebry bezhřívé. Do pravidelného rozvrhu se ke komentovaným krmením vrátily také sokolnické ukázky.

denně | vstupné dle ceníku; vstupné do Akva Tera dle ceníku – pouze hotovost | Plzeň – Zoo Plzeň & Akva Tera

Velikonoce v Újezdě & v Křimicích

I v dalších plzeňských částech bude o víkendu velikonočně veselo. V pátek se vypravte například na velikonoční trhy na křimický zámek rodiny Lobkowiczů. Na prohlídku zámeckými interiéry, kam se dá dostat jen velice vzácně, budete mít tu nejlepší průvodkyni – samotnou paní Elisabeth Lobkowicz. Prohlídky se konají od 13:30 až do 16:30 hodin každou hodinu, výjimečně můžete navštívit také zemědělské mini-muzeum nebo se projet po zámeckém parku. Jestli jste ještě neměli doma chvilku na velikonoční zvyky, nic se neděje, příležitost budete mít v neděli na Tradičních Velikonocích v Újezdě. Od 10 do 16 hodin si upletete vlastní pomlázku, dle fantazie ozdobíte vajíčka a perníčky, a navíc si vychutnáte takové lahůdky, které běžně v jídelníčku nenajdete, jako třeba jehněčí burger. Postaráno bude i o hudební doprovod a soutěže, kouzelnické či divadelní představení pro děti.

Pouť u sv. Jiří

Jedna z největších poutí v Plzeňském kraji se v sobotu usídlí na krásném zeleném prostranství u kostela sv. Jiří na Doubravce. Přes padesát pestrobarevných pouťových atrakcí nabídne tu nejlepší zábavu pro děti, dospělé i všechny odvážlivce, kteří si troufají na pořádný adrenalin.. Tradiční jarní pouť můžete navštívit ve všední dny od 15 do 21 hodin, o víkendu včetně pátku od 10 do 22 hodin. Na Velikonoční pondělí můžete vyzkoušet pouťová lákadla už od 10 hodin.

sobota 19. 4. – neděle 27. 4. | vstup zdarma, platí se vstup na jednotlivé atrakce | louka u kostela sv. Jiří

Tip na výlet: Velikonoční slavnosti v klášteře Chotěšov

Sobotní výlet si můžete naplánovat na klášter Chotěšov. Dříve chátrající budově, na níž se projevil zub času i náročných událostí, se postupně navrací lesk dob minulých (klášter dokonce nedávno zazářil v českém seriálu Lovec) a vy do těchto magických prostor můžete nahlédnout v rámci mimořádných prohlídek. Druhý ročník velikonočních slavností ve zdejším areálu toho od 14 hodin ale přinese ještě víc – chutěmi, vůněmi a barvami hrající jarmark, aktivity pro malé výletníky i hudební a taneční vystoupení. Čeká vás také soutěž o nejlepší kraslici a nádivku – ale dá se tohle vůbec rozhodnout?

sobota 19. 4. | vstup zdarma | Chotěšov

Tip na výlet: Velikonoční jarmark na zámku Kozel

Zámek Kozel nedávno vstoupil do nové sezóny a v plné síle sezval na velikonoční svátky ty nejlepší prodejce a řemeslníky široko daleko. Na tradičním velikonočním jarmarku tak můžete na Velikonoční neděli i pondělí nedaleko zámeckých komnat spatřit pestrý výběr rukodělného zboží, z nichž vám možná do domácnosti připutuje pár dekorativních i užitečných kousků. A ještě jedna dobrá zpráva – v neděli odzvoní postnímu období, a tak si tu bez obav můžete dopřát vynikající jídlo a pití, jako jsou sýry, uzeniny, pečivo a osvěžující nápoje. Ti nejmenší se mohou ponořit do tvůrčích aktivit anebo podniknout jízdu snů na dobovém kolotoči. Návštěva tržiště se dá propojit i s prohlídkou zámku a procházkou po nádherně rozkvetlém zámeckém parku, který je v době jarmarku od 10 do 18 hodin volně přístupný.

neděle 20. 4. – pondělí 21. 4. | vstup zdarma včetně vstupu do parku, do zámku dle jednotlivých prohlídkových okruhů | Zámek Kozel

Kam za památkami?

Od soboty se můžete po zimě opět připojit k prohlídkám kaolinového dolu v Nevřeni. Jedinečný hlubinný důl vás uhrane zajímavými dějinami i původními důlními chodbami, které se na některých místech rozpínají do šířky až osmi metrů. Tenhle rok jste ještě možná nebyli v Retro Muzeu Lobzy, které by byla velká škoda minout. Prohlédnete si tady úctyhodnou kolekci zejména trabantů wartburgů si, kterou dali dohromady vášniví milovníci motorismu i historie. Komentované prohlídky se konají ve vybrané neděle ve 14 a 15:30 hodin, nejbližší termín připadá právě na tu Velikonoční. Ale jen na vlastní riziko – pokud jste kouzlu těchto historických vozů zatím nepropadli, je tady velká šance, že se tak brzy stane.

Galerie známé neznámé

V Plzni můžeme být právem pyšní nejen na naše památky, ale také na bohatou kulturní scénu včetně špičkových výstav. Po městě však najdete řadu výstavních prostor, které jsou možná přeci jen trochu opomíjené. Nenápadná Galerie u Jižního se nachází přímo v Českobratrském chrámu Mistra Jana Husa na Jižním Předměstí. Hned přes ulici můžete zajít do kulturního centra Moving Station, kde aktuálně vystavují polské umělkyně. Zajímavá výstava s názvem Kain a Ábel je k vidění i v Muzeu církevního umění. Také Velká synagoga pravidelně propůjčuje své chodby výtvarným dílům i fotografiím. Výstava Patchworková okna Synagoga už má za sebou dokonce cestu až do dalekého Jeruzalému a Tel Avivu. Galerii města Plzně kousek od plzeňské radnice už jistě znáte, ale co si udělat zastávku i v sousední Galerii Jiřího Trnky? Své olejomalby a další obrazy zde do konce dubna představuje výtvarnice Jana Frolíková. Se sklenkou vína můžete nad uměním hloubat v soukromé Galerii Na Roudné, která současně funguje jako vinotéka.

Kam ještě s dětmi?

Nebudeme vám lhát – tyhle Velikonoce budete mít opravdu nesnadnou volbu, kam svoje ratolesti vzít za zábavou. V našem přehledu je totiž jedna akce lepší než druhá.

  • Techmania Science Center (čtvrtek 17. dubna – pondělí 21. dubna, od 10 do 18 hodin, vstupenky online nebo na místě) – na Velikonočním EGGsperimentování ve vědecko-technickém areálu si do sytosti užijete řadu vědeckých experimentů, buskingů a workshopů, které prozkoumají nejen typické symboly Velikonoc jako kraslice či pomlázka, ale  budou se věnovat i tajům rostlinné říše, které jsou přítomné i v našem každodenním životě. Už jste se někdy podívali na žahavé chloupky kopřivy pod mikroskopem, vyrobili si kvetoucí jarní přání nebo dokonce velikonoční animaci.
  •  Zoo Plzeň (pátek 18. dubna – pondělí 21. dubna, od 8 do 19 hodin –hlavní program od 13 do 16 hodin a komentovaná krmení dopoledne, vstupenky na místě) – zábavu spojenou s poučením najdou malí koledníci a kolednice při soutěžním velikonočním putování v plzeňské zoo. Jaro zamávalo kouzelnou hůlkou i v království rostlin, a tak se tu kromě výběhů zvířaty můžete kochat rozkvétající stromy a záhony s vzácnou květenou. V záchranářském středisku (naproti restauraci Kinoko, kde také stezka začíná a končí) si pak ověříte, kolik vám utkvělo z hodin přírodopisu, a kromě nových znalostí vám zde energii do žil vlijí v pátek a v sobotu i tematické tvůrčí chvilky. Podílet se můžete i na výzdobě zoo, když k občerstvení Sibiřský srub donesete svá ručně malovaná vajíčka. Velikonoční nadílky, která se nebude moc lišit od té naší, se dočkají při komentovaném krmení také samotná zvířátka. Radost zaručena!
  • DinoPark (čtvrtek 17. dubna – pondělí 21. dubna, od 9 do 17 hodin, vstupenky na místě, možnost využít výhodného kombinovaného vstupného se Zoo Plzeň) – jen co si dinosauři vydatně zdřímli, druhohorní svět hned provázejí zmatky. T-Rex se při přípravách na Velikonoce nechal unést, a tak teď děti musí objevit všechna vajíčka, která v parku někam založil a neví kam! Zábavné hledání doplní také velikonočně laděné soutěže, kreativní dílna a malování na obličej, díky němuž se vedle pohyblivých dinosauřích modelů můžou ve chvilce prohánět další malí ještěři.
  • Farmapark U Toma (pátek 18. dubna – pondělí 21. dubna, pátek a pondělí od 9 do 18 hodin, sobota a neděle od 9 do 19 hodin, vstupenky online nebo na místě) – kde všude se poschovávala velikonoční vajíčka? Tak na to musí přijít děti na velikonoční stezce v oblíbené kontaktní zoo, která se s jarními svátky sladí i výzdobou. Při legračním i trochu napínavém stopování a plnění úkolů jim bude dělat společnost maskot farmaparku, kravička, a v sobotu také populární dětská hvězda Culinka, která do velikonočního balíčku přibalila chytlavé písničky a tanečky.
  • Ranč Šídlovák (neděle 20. dubna, do 14 do 17 hodin, vstup zdarma) – na Velikonoční neděli se zastavte nedaleko jednoho z Boleveckých rybníků. Některým dobře známý, jiným zatím trochu utajený ranč Šídlovák přiláká malé návštěvníky na odpoledne plné velikonočních činností, dospěláky zase na orosenou sklenici velikonočního speciálu, zeleného piva, za doprovodu pohodových country hitů. Kromě jízd na vláčku a výtvarných dílen mohou děti vyskočit do koňského sedla nebo probudit soutěživost na stanovištích s úkoly.
  • Borský park – Velikonoce na Trojce (pátek 18. dubna – neděle 20. dubna, od 10 do 18 hodin, vstup zdarma) – za povedenými oslavami Velikonoc netřeba cestovat nikam daleko. Důkazem toho je program upletený třetím městským obvodem a sdružením IRIS, který představí tradice spjaté s těmito svátky v podobě řemesel, zvyků i lidového umění, kde nesmí chybět ani vystoupení folklorních souborů. Akce bude probíhat vždy za vstupní branou do Borského parku, a tak se můžete navíc z ruchu města uniknout do klidu přírody. Další podrobnosti budou zveřejněny na facebookových stránkách.
  • Další místa ve městě pátrací akci rozjedou všichni velikonoční detektivové také v kavárně Manetka na Bolevci (sobota 19. dubna, od 15 hodin). To by bylo, aby barevný poklad ostřížímu zraku unikl! Samozřejmě je třeba si předtím poradit s pár úkoly a hádankami, ale věříme, že to pro děti bude hračka. Návštěvu detektivů a jejich doprovodu určitě předem ohlaste na telefonu 773 300 833.

Bonusový tip: Skvělou výstavu Západočeské galerie, Obraz Plzně v uměleckých dílech 19. a 20. století, už jsme tu párkrát zmínili, ale věděli jste, že se ve výstavní síni Masné krámy nachází i speciální část věnovaná dětským zvědavcům? Na hřišti si pohrají s legendárními kostkami navrženými Ladislavem Sutnarem, Tovární město, potrénují pozornost s pexesem nebo se prolistují knížkami o Plzni. Co je však vůbec nejlákavější – do ruky můžou popadnout pastelky a v galerii stvořit své umělecké dílo přímo na zeď. Že by jedno z prvních děl budoucího výtvarníka či výtvarnice? Výstavní prostory mají otevřeno od 10 do 18 hodin. Vstupné pro dospělé vychází jen na 90 Kč, rodinné 170 Kč, pro děti od 6 do 15 let na 45 Kč, jinak zdarma. Máme ale ještě jeden super nápad, jak si rodinnou vstupenku zlevnit na nulu – stačí přijít s dítkem do 18 let a jeho obrázkem zachycující Plzeň, kterým se zároveň zapojíte do soutěže.

Víkendové jednohubky

  • Do Západočeské galerie se v sobotu na velikonoční koncertování vrací plzeňský soubor Gutta, která vás od 11 hodin přenese do středověkých časů. Kromě dobových nástrojů jako harfa, mandolína, flétna a mnohé další nebudou hudebníkům chybět ani kostýmy, které jako by z oka vypadly odívání našich předků. Lístky za 45 Kč jsou v prodeji na portálu GoOut.
  • I když jste možná neochvějně věrni plzeňským pivovarům (což nás těší!), není hřích ochutnat i další piva, která se čepují za hranicemi Plzně. Pár takových přiveze už ve čtvrtek do hospůdky KEGzistence hostující sládek z řemeslného pivovaru Záhora z obce Kněžičky (mezi Středočeským a Královehradeckým krajem). Poznávat nové, osvěžující chutě tu můžete od 19 hodin.
  • Na stejném místě činu se po celé Velikonoce od pátku 18. dubna až do pondělí 21. se pak Velikonoce budou slavit další záplavou piv, tentokrát zelených. K léty osvědčenému ležáku můžete vyzkoušet také další pivní styly, jako APA, IPA, Sour ALE a Pastry Sour Ale. Pokud raději dáváte přednost klasice, k dostání budou samozřejmě i piva „nevelikonoční“, která zahrnou nejen ta česká řemeslná, ale i třeba speciály z Polska.
  • Až zas ušima se budete olizovat v restauraci Černá ovce. Velikonoční hody se tu budou skládat z rybích specialit na Velký pátek a zbylé dny až do Velikonočního pondělí z vynikající nádivky, špenátu, křehkého masa jako kůzlečí či jehněčí a dalších tradičních pokrmů. Sobotní večeři vám navíc zpříjemní vystoupení skupiny 42 strun. My si určitě dáme říct!

Přemýšlíte, kam v Plzni zamířit na velikonoční menu nebo zkrátka jen na něco dobrého? Díky novému gastro průvodci na duben už nebudete dál tápat.

Komentované prohlídky

  • V pátek od 16 hodin si nic neplánujte, ať nepřijdete o jednu výjimečnou událost – prohlídku plzeňské radnice. Renesanční perla zdobící náměstí Republiky je po mnoha letech přístupná veřejnosti i zevnitř. Kromě reprezentačních sálů si prohlédnete například místnost, kde zasedá Rada města Plzně, vystoupáte po monumentálním schodišti a neobvyklý pohled se vám naskytne také na protější katedrálu svatého Bartoloměje.
  • A také tato dominanta plzeňského náměstí i celé Plzně stojí za vidění. Proto se v sobotu od 16 hodin nechejte strhnout poutavým výkladem, který doplňuje prohlídku majestátních interiérů i podkroví katedrály, kam se za běžného provozu nedostanete. Čeká na vás expozice nejen o historii budovy, ale také o majestátních zvonech, které katedrále dávají nezaměnitelný hlas.
  • V pátek, v sobotu a nově i v neděli se můžete seznámit také s dalším plzeňským unikátem – nadčasovými interiéry od světoznámého architekta Adolfa Loose. Díky promyšlenému designu s kvalitními materiály a jedinečné atmosféře, navždy svázané s životními příběhy původních majitelů, jen těžko nepodlehnete jejich kouzlu. Vstupenky na různé časy koupíte online, nebo si je vyzvedněte v informačních centrech Visit Plzeň.
  • Milovníci piva nám nejspíš dají za pravdu, že žádná jiná prohlídka se nevyrovná té, která se koná přímo v pivovaru. V sobotu poznáte po všech stránkách právě pivovar Gambrinus. Dostanete se i k historické spilce a tankům. Návštěva takového místa se neobejde bez řádné degustace. Výčepní vás naučí, jak se o pivo správně pečuje a jak jej dobře načepovat. Zpříjemnit si můžete už dopoledne od 10:30 nebo se připojte k odpolední skupině ve 13:15 nebo v 16 hodin. Vstupenky jsou v prodeji na webových stránkách.
  • Za pivními zážitky se vypravte také do experimentálního pivovaru Proud. Prohlídka vás provede krok za krokem výrobou piva, a to včetně ochutnávky sladů. Přijdete na to, jak dříve fungovala říční vodárna, úpravna vody, vodárenská věž a samotná elektrárna, kde dnes vaří své pivo pod značkou Elektrárna. K varně se dokonce podíváte. Jestli už byste se v tuto chvíli něčím svlažili, v závěru procházky o to víc oceníte ochutnávku výborných pivních speciálů z kvasných ležáckých tanků. Vstupenky na páteční čas v 16:45 nebo sobotní termín ve 14:45 koupíte na stránkách Prazdroje.
  • S chutí se dá pokaždé vyrazit na klasickou prohlídkovou trasu Pilsner Urquell. Ta v prestižní mezinárodní soutěži World Travel Awards dokonce obhájila titul nejlepší pivovarské návštěvnické trasy v Evropě za rok 2024. Nakonec si slavný ležák Pilsner Urquell sami vychutnáte. Načepují vám jej přímo z dubových sudů v jeho nefiltrované a nepasterizované podobě, což nikde jiné možné není. Z několika prohlídkových časů si vyberete zde.
  • Co všechno se stane s odpadem, jakmile opustí popelnice? Jaká je jeho další cesta a dá se ještě vůbec nějak využít? Na to, a mnohem víc vám odpoví speciální exkurze do spalovny ZEVO v Chotíkově. Putování odpadu vám přiblíží i krátké filmy, videomapping, 3D model a výukové hry.  Součástí prohlídky infocentra je krátká návštěva provozu, která je možná pro děti od 10 let. Za vstup nic neplatíte, ale je vždy nutné místo dopředu zarezervovat.

Farmářské trhy

Farmářské trhy už k víkendovému dopoledni zkrátka patří – a Velikonoční sobota nebude výjimkou. Přehlídka těch nejčerstvějších lokálních produktů, které si snadno přiřadíte ke tvářím farmářů, pěstitelů, pekařů a dalších prodejců, nebude samozřejmě jen ke koukání, ale hlavně k tomu, aby se uvelebila ve vaší tašce či rovnou v žaludku. Seženete tady s láskou připravenou snídani či svačinu i prvotřídní suroviny, z nichž vám vaření půjde skoro samo. Od 8 do 12 hodin se můžete nechat přivábit šťavnatým ovocem a zeleninou, křupavým pečivem, lahodnými sýry a uzeninami, čerstvými bylinkami nebo třeba praženými oříšky či kávou. Kromě jedlých věcí tu můžete pořídit také sazenice a rostliny nejenom na zahrádku.

sobota 19. 4. | vstup zdarma | Plzeň – náměstí Republiky