Moving Station

V budově bývalého nádraží na Jižním Předměstí najdete inspirativní kulturní prostor pro současné umění, vzdělávání a zábavu. Zastavit se tu můžete na kávu v Moving Café, výstavu v bývalé nádražní hale nebo na jednu z řady kulturních akcí, které se tu za zvuku projíždějících vlaků konají v průběhu celého roku.

www.johancentrum.cz

Otevírací doba

Kavárna:
pondělí – pátek 10:00 -19:00

19. 12. 2022 – 14. 1. 2023  ZAVŘENO

Aktuální program

 

Vstupné

dle programu

MHD zastávka

Jižní Předměstí
10 15 16 22

hledat spojení

Koperníkova 56,
Most Ivana Magora Jirouse
301 00 Plzeň

zobrazit na mapě

Kulturní centrum z nádraží

Komplex železniční zastávky Plzeň – Jižní Předměstí původně tvořily dvě protilehlé staniční budovy, mezi nimiž vede Most Ivana Magora Jirouse. Starší z nich byla v 90. letech 20. století vyřazena z provozu. V roce 2000 zde bylo zřízeno kulturní centrum Moving Station – Hemžící se zastávka, které se stalo prostorem pro koncerty, výstavy a divadelní představení. V roce 2015, kdy byla Plzeň Evropským hlavním městem kultury, byla budova zrekonstruována a byl vybudován moderní divadelní sál. To jen napomohlo rozšíření základny spolupracujících umělců a podpoře nových talentů formou uměleckých rezidencí.

Program

Mezi tradiční akce konané v Moving Station patří Mezinárodní festival Divadlo, filmové festivaly Jeden svět nebo SCANDI nebo festival Tanec Praha. Pravidelně také můžete na „Jižák“ zajít na Improzápas, při kterém se dva týmy utkávají v improvizačních divadelních disciplínách dle témat zadaných od diváků.


Prohlédněte si fotogalerii