Galerie Jiřího Trnky

Galerie Jiřího Trnky je menší galerie v srdci města na náměstí Republiky pojmenovaná podle Jiřího Trnky, plzeňského rodáka, slavného umělce a loutkáře. Naleznete tu jak výstavní síň, tak prodejní galerii s díly od regionálních umělců.

www.uvu-plzen.cz/galerie

Otevírací doba

Úterý – neděle
11:00 – 17:00

Vstupné

Dle jednotlivých výstav

MHD zastávka

Náměstí Republiky
01 02

hledat spojení

nám. Republiky 289
301 00 Plzeň 3

zobrazit na mapě

V galerii Jiřího Trnky naleznete vystavená díla především od regionálních umělců a také tvorbu členů Unie výtvarných umělců Plzně. V prodejních výstavách naleznete průběžně obrazy, kresby, plastiky, grafické listy, keramiku, šperky, užitou grafiku i design.

Unie výtvarných umělců Plzeň

Unie výtvarných umělců (UVU) plzeňské oblasti je organizací sdružující výtvarníky regionu v celém rozsahu profesní výtvarné činnosti. Zahrnuje malíře, sochaře, designery, výtvarníky v oboru užitého umění a teoretiky. Celkem 76 členů UVU se velmi aktivně zúčastňuje plzeňského kulturního života. Unie pořádá každoročně asi čtyřicet výstav nejen v galerii Jiřího Trnky, ale také v plzeňských obvodech.

Kudy do Galerie Jiřího Trnky?

Galerii Jiřího Trnky najdete na náměstí Republiky v těsném sousedství Galerie města Plzně, plzeňské Radnice nebo Turistického informačního centra.


Prohlédněte si fotogalerii