Akva Tera

Pobočka plzeňské zoo přímo v centru města, v blízkosti Velké synagogy, nabízí pestrou škálu druhů od akvarijních ryb, plazů a obojživelníků až po fascinující bezobratlé živočichy, stejně jako bohatý program krmení.

www.zooplzen.cz/akva-tera

Otevírací doba

Denně od 10 do 19 hodin
(poslední prohlídka v 18:30 hodin)

Vstupné

Dospělí 70 Kč
Děti do 15 let a ZTP 50 Kč
Děti do 3 let zdarma

Skupinové komentované prohlídky (od 10 osob) po domluvě

MHD zastávka

Sady Pětatřicátníků
1 2 4 20 41

hledat spojení

Palackého náměstí 5
301 00 Plzeň 3

zobrazit na mapě

S jakými zvířaty se setkáte?

Akva Tera je rozdělena na několik expozic. Najdete zde prales, poušť, obyvatele sladkých vod i korálového moře. V expozici věnované sušším oblastem ostrova Madagaskar uvidíte například ohroženou želvu paprsčitou. V pralesních expozicích žijí zástupci stromových varanů, obtížně chovatelná krajta zelená a několik druhů pralesniček – žab z pralesů Jižní a Střední Ameriky.

Ve vodních akváriích jsou k vidění tetry, skaláry, drobnoústky, sekernatky, pancéřníčky anebo obávané pirani červené. Život korálových útesů vám pak přiblíží hned tři akvária. K vidění je i oblíbený chameleon a navolno se tu setkáte s ochočenou agamou.

Komentované krmení

Ještě zajímavější prohlídku zažijete, když se zúčastníte komentovaného krmení zdejších zvířat. Od pondělí do pátku se koná vždy v 16 hodin.

V sobotu se od 10:30 hodin můžete podívat na to, jak se krmí dracena guyanská nebo si pohladit hada. V sobotu od 14 hodin se vám bude tajit dech při krmení sklípkanů. V neděli pak navštivte krmení žab anebo žraloka. Při předložení vstupenky do zoo, získáte 50% slevu na vstupném.


Prohlédněte si fotogalerii