Velké divadlo

Novorenesanční budovu Velkého divadla s noblesním interiérem najdete na kraji historického centra Plzně ve Smetanových sadech v blízkosti Velké synagogy. Stejně jako v moderním Novém divadle zde účinkují všechny čtyři soubory Divadla J. K. Tyla v Plzni, které patří k předním českým divadelním scénám.

www.djkt.eu

Otevírací doba

Aktuální program

Pokladna předprodeje:
Smetanovy sady 16

Otevírací doba:

pondělí – pátek
10:00 – 18:00

Vstupné

Online předprodej

Cena vstupenek závisí na představení a místě v sále.

MHD zastávka

Sady Pětatřicátníků
01 02 04 40

hledat spojení

Smetanovy sady 16
301 00 Plzeň

zobrazit na mapě

Historie divadla

Dnes už neexistující budova Německého divadla v Plzni vznikla už v 60. letech 19. století. Na stálou divadelní scénu, kde by se hrálo česky, si plzeňští měšťané museli počkat až do roku 1902. V tomto roce byla dokončena stavba novorenesanční budovy se secesními prvky podle návrhu Antonína Balšánka. Jako vůbec první představení se zde hrála Smetanova Libuše. Autorem opony je nepomucký malíř Augustin Němejc.

Repertoár a prohlídky divadla

Velké divadlo je jednou ze tří domovských scén plzeňského Divadla J. K. Tyla. Na rozdíl od Nové scény se zde setkáte spíše s tradičním nastudováním, nicméně není to pravidlem. Vstupenky na jednotlivá představení i předplatné si můžete zakoupit online nebo v pokladnách předprodeje ve Smetanových sadech 16. Během roku v předem vypsaných termínech je možné se zúčastnit také komentovaných prohlídek divadelní budovy, které vás zavedou i do zákulisí a na místa, kam během představení mohou pouze herci.


Prohlédněte si fotogalerii