Měšťanská beseda

Novorenesanční budova Měšťanské besedy vyniká překrásnou secesní výzdobou a interiérem. Už od svého vzniku v roce 1901 slouží jako společenské a kulturní centrum. Pořádají se zde plesy, taneční, koncerty, divadelní představení a další akce. Koncem září se každoročně stává hlavním centrem filmového festivalu Finále.

www.mestanskabeseda.cz

Otevírací doba

Aktuální program akcí

MHD zastávka

Mrakodrap
10 12 15 16

hledat spojení

Kopeckého sady 13
301 00 Plzeň

zobrazit na mapě

Uprostřed Kopeckého sadů nedaleko hotelu Slovan najdete překrásně zdobenou budovu Měšťanské besedy. Na přelomu minulého století ji nechali vystavět plzeňští měšťané sdružení ve stejnojmenném spolku, přesně tak, jak k tomu odkazuje nápis Plzeň sobě umístěný nad pódiem ve Velkém sálu. Uvnitř najdete několik společenských sálů a salonků, secesní kavárnu, klubové Kino Beseda a Divadélko Jonáš.

Program

Skladba kulturního programu Měšťanské besedy je velice pestrá. Velký sál se svými zájezdními představeními pravidelně vyprodávají přední česká divadla. Koncertuje zde Plzeňská filharmonie a domácí i zahraniční umělci. Během plesové sezony se zde konají hlavní společenské události. Kino Beseda je jediné klubové kino v Plzni, čemuž odpovídá i jeho program. Měšťanská beseda nabízí pestrý program pro všechny generace, včetně dětí a seniorů.

Aktuální program

Aktuální program akcí


Prohlédněte si fotogalerii