Gambrinus

Nově otevřená prohlídková trasa Jak se pivo vaří vás provede nitrem pivovaru Gambrinus. Dozvíte se o jeho historii, způsobu vaření piva, nahlédnete do původních i současných výrobních prostor a ve smyslové expozici si můžete zblízka prohlédnout, očichat, a dokonce i ochutnat skutečné ingredience, se kterými Gambrinus pracuje. V ležáckých sklepích na vás čeká degustace a v historické varně zase škola čepování piva.

www.prazdrojvisit.cz

Otevírací doba

Prohlídky se konají každou sobotu a neděli v 10:30 a 13:15.

Vstupné

Dospělí 250 Kč
Děti, studenti a senioři 200 Kč

MHD zastávka

Prazdroj
13

hledat spojení

U Prazdroje 7
301 00 Plzeň

zobrazit na mapě

Pro každého milovníka piva je při výletu do Plzně povinností projít si návštěvnickou trasu Plzeňského Prazdroje. Podobně jako statisíce turistů z celého světa se podíváte do moderního provozu, seznámíte se s hlavními surovinami i historií světoznámého pivovaru a ochutnáte proslulý spodně kvašený ležák v jeho nefiltrované podobě přímo v historických sklepích. Pokud už jste v pivovaru byli anebo hledáte trochu speciální zážitek, doporučujeme vyzkoušet novou prohlídkovou trasu v pivovaru Gambrinus.

Prohlídka

Od návštěvnického centra pivovaru vás autobus zaveze přímo za sládkem, kde vás hned na uvítanou čeká malá ochutnávka. S průvodcem či průvodkyní se podíváte do historické i současné varny Gambrinusu a dozvíte se spoustu zajímavostí o mladším a možná méně známém bratru Plzeňského Prazdroje. Během prohlídky se přesvědčíte, že i on má svůj říz. Podíváte se do  jedinečně zachovalé rozkvasné spilky, kde zjistíte, jak pivo kvasilo v minulosti. U cylindrokonických tanků naopak objevíte, jak kvasí pivo dnes pomocí nejnovějších technologií, a ochutnáte ještě zrající pivo.

Na závěr prohlídky se vrátíte do historické varny z roku 1869, kde vás čeká škola čepování piva pod vedením zkušeného výčepního. Dozvíte se více o zásadách správné péče o pivo, různých druzích čepování a ochutnáte nepasterizovaná a nefiltrovaná piva Gambrinus i aktuální pivo z Volby sládků Plzeňského Prazdroje. Pod zkušeným dohledem se pak také naučíte pivo správně načepovat.


Prohlédněte si fotogalerii