Air Park Zruč

Nevšední soukromou sbírku letecké a vojenské techniky můžete navštívit v obci Zruč 10 km od Plzně. Počet vystavených letadel a dalších exponátů čítá více než 80 kusů. Kromě letadel jsou k vidění vrtulníky, tanky, obrněné transportéry, děla i různé repliky vojenské techniky.

http://airpark.wz.cz/

Otevírací doba

Konkrétní otevírací doba

Vstupné

Dospělí 200 Kč
Děti do 15 let 100 Kč
Děti do 6 let 50 Kč
Speciální část s prohlídkou 200 Kč/osoba
Vstupy do letounů s průvodcem 100-200 Kč/osoba

MHD zastávka

Mimo dosah MHD, nachází se 10 km od Plzně

Ke Křižovatce 538

330 08 Zruč-Senec

zobrazit na mapě

Jaké zajímavosti zde uvidíte

Zdejší sbírka techniky je velmi bohatá. Mezi nejzajímavější kousky muzea patří rozhodně vládní letoun TU-154M, kterým létali čeští prezidenti Václav Havel a Václav Klaus. K vidění je hned několik stíhacích letounů. Nechybí všem známá stíhačka MIG15 a MIG21. Zajímavé jsou i bojové vrtulníky anebo originální tank z II. světové války. V největším zdejším čtyřmotorovém letounu IL-18 je k vidění výstava modelů letadel a lodí. Do některých strojů je možné nahlédnout volně, do jiných se smí pouze s průvodcem a v omezené kapacitě.

Dvě části muzea

Muzeum je rozděleno na dvě části. Základní část je vhodná pro všechny. Prohlédnete si 32 letadel a 20 kusů další vojenské techniky. Volně přístupných exponátů v základní části je sedm.

Do druhé speciální části je možný vstup pouze s průvodcem. Druhá část je vhodná spíše pro znalce a opravdové fanoušky vojenské techniky. Komentované prohlídky se konají v počtu maximálně 4 osob ve skupině a na prohlídku se platí samostatné vstupné.