Zpomalte v Plzni a vyzkoušejte lokální produkty

Pokud máte pocit, že se všechno zrychluje, máme pro vás pár tipů, jak se dostat do pomalejšího tempa a pohody. Užijte si Piknik na Božkovském ostrově, Slow market na nádvoří plzeňského pivovaru nebo vyrazte na lokální trhy, kde seženete kvalitní suroviny i lokální produkty na přípravu pořádného nedělního oběda.Piknik na Božkovském ostrově (11. června)

V sobotu 11. června se v areálu Božkovského ostrova uskuteční druhý ročník food&beer festivalu s názvem Piknik na Božkovském ostrově. Na své si jistě přijdou všichni milovníci dobrého jídla a pití i jiných pochutin. Stánkaři připraví to nejlepší ze všech světových kuchyní a chybět nebude ani dlouhý vinný lístek ze stánku My Prosecco nebo široký výběr z přírodních limonád Herbert Sirupy. Představí se i několik minipivovarů z okolí Plzně a připravená bude také kvalitní káva a něco sladkého na zub. Chystá se i chillout zóna s pohodovou hudbou. Tomu říkáme sobota jako malovaná.

Farmářské trhy

Díky farmářským trhům na náměstí Republiky si v Plzni můžete od března do prosince zpříjemňovat svá sobotní dopoledne. Každý týden mezi 8 a 12 hodinou tu s jistotou pořídíte kvalitní lokální potraviny na víkendový oběd i zásoby do spíže nebo sazenice a květiny. Od místních farmářů a regionálních výrobců můžete nakoupit či ochutnat maso a uzeniny, mléčné výrobky, sezonní zeleninu a ovoce, čerstvé pečivo, bylinky a třeba si tu rovnou dát i snídani na některé z laviček hned vedle zlatých kašen, které v létě příjemně osvěží.

Slow market (11. června)

Slow market už počtvrté na nádvoří plzeňského pivovaru rozprostře pohodovou atmosféru nabitou vůněmi, chutěmi a kreativitou. Na trhu s ručně dělanými výrobky se sejde několik designérů a řemeslníků z Čech, u kterých nejen nakoupíte, ale vyzkoušíte si s nimi i kreativní tvorbu. Čekají tu na vás jak prodejní stánky, tak výtvarné workshopy, věštění z karet a spousta dobrého jídla. Děti si užijí zábavu na dřevěných atrakcích, projedou se samotažnou mašinkou sochaře Benedikta Tolara a díky spojení s loutkářským festivalem Skupova Plzeň je čekají hned dvě skvělá loutková představení.

Trhy U Branky

Druhým rokem pravidelně každý čtvrtek od 8 do 18 hodin ožívá prostor U Branky kousek od centrálního náměstí sympatickými lokálními trhy. Cílem je vytvořit mezi Smetanovými a Kopeckého sady pulsující centrum, kde lidé nakupují čerstvé potraviny od českých farmářů nebo kvalitní rukodělné výrobky, a zároveň tu také rádi tráví čas. Udělejte si chvilku, zastavte se tu po náročném pracovním dni, setkejte se s přáteli a pozdravte se se svými oblíbenými trhovci, tak jak to bývalo dříve na venkovských trzích.