Zážitkový program Plzeňské hotelové noci podpořil turismus v mimosezoně

Na konci března se uskutečnil poslední termín akce Plzeňské hotelové noci. Pilotní ročník projektu na podporu cestovního ruchu připravila městská příspěvková organizace Plzeň – TURISMUS společně s plzeňskými hoteliéry a zástupci turistických cílů.Podpora městského turismu v mimosezóně

Zážitkový program v podobě pobytových balíčků a volných vstupenek do několika plzeňských turistických cílů město připravilo společně s hoteliéry a dalšími partnery v destinaci. Během tří víkendů, konkrétně 21. – 23. ledna, 25. – 27. února a 25. – 27. března, bylo možné vyrazit také na degustační menu.

„Projekt Plzeňské hotelové noci lákal jak Čechy z okolních i vzdálenějších krajů, tak místní. Na ty cílila především nabídka speciálních degustačních menu. Chtěli jsme, aby Plzeňané nevnímali hotely jako zařízení jen pro turisty a sami zašli na večeři nebo si vybrali nějaký z pobytových balíčků. Být turistou ve vlastním městě je také příjemné,“ uvedla Zuzana Koubíková, ředitelka organizace Plzeň-TURISMUS.

Turisté mohli vybírat z nabídky zvýhodněných pobytových balíčků na jednu nebo dvě noci. Jejich součástí byly volné vstupenky do řady zajímavých plzeňských turistických cílů a další benefity. Hosté v rámci pobytu v hotelu mohli zdarma nahlédnout do Loosových interiérů, obou výstavních síní Západočeské galerie v Plzni, Pivovarského muzea a muzea Patton Memorial Pilsen a se slevou 25 % vyrazit na prohlídku Plzeňského Prazdroje.

Plzeňské hotelové noci

Zážitkový program bohužel ovlivnila pandemie COVID-19 a především lednový termín akce se neobešel bez zrušených rezervací. Zároveň se opět potvrdil trend spotřebitelského chování, kdy lidé upřednostňují rezervace pobytů na poslední chvíli. Návštěvnost v průběhu dalších dvou víkendů byla výrazně vyšší. Nejvíce pobytových balíčků bylo prodáno v březnovém termínu, kdy také plzeňské turistické cíle zapojené do akce navštívilo nejvíce lidí. „Březnový termín byl lákavější nejen díky jarnímu počasí, ale také festivalu BLIK BLIK, který se tento víkend konal,“ uvedla Koubíková.

Největší zájem byl o pobyty na 2 noci.  Z hlediska turistických cílů nejvíce návštěvníků přilákaly Loosovy interiéry, velké přízni se těšilo také Pivovarské muzeum a prohlídky Plzeňského Prazdroje. „V nejbližších dnech se setkáme se zástupci hoteliérů, abychom projekt hotelových nocí vyhodnotili a diskutovali o jeho další podobě. Rádi bychom v něm pokračovali i v budoucnu,“ uzavřela Koubíková.

Do projektu Plzeňské hotelové noci se zapojily hotely Avenue Pallova 28, Courtyard by Marriott Pilsen, Hotel Central, Hotel Continental, Hotel Panorama, Hotel Plzeň, Hotel Trend, Hotel U Pramenů, Hotel Victoria, Hotel a restaurace Green Gondola, Ibis Hotel Plzeň, Parkhotel Plzeň, Penzion U Salzmannů, PRIMAVERA Hotel & Congress centre, Purkmistr – Pivovarský dvůr Plzeň, Vienna House Easy Pilsen a Wellness Penzion U Gigantu.