Užijte si v Plzni léto plné hudebních akcí

Ať už v létě do Plzně přijedete v kterýkoli den, máte téměř jistotu, že se někde koná nějaký koncert. Plzeň je známá skvělými pivními zážitky, a protože dobře vychlazená plzeň chutná ještě líp s hudebním doprovodem, najdete v Plzni v létě spoustu míst, kam vyrazit za živou hudbou. Nebo si rovnou vyberte z nabídky hudebních festivalů, které také stojí za to. Ať už máte rádi operu, metal, elektronickou hudbu nebo folklór, hudební léto v Plzni si užijete.Letní hudební scény (červen – srpen)

Vybrané úterní večery budou v Plzni patřit koncertům na scéně restaurace Za Oponou u Nového divadla. Čtvrteční letní večery pak hudbě na nádvoří pivovaru, které rozezní bigbítové kapely. Letos zahrají třeba kapely Brutus, Odyssea, Extra Band Revival, Support Lesbiens nebo Děda Mládek Illegal Band. V pátek a v sobotu večer žije Plzeň buskingem. Páteční večery na Náplavce na Radbuze roztočí dance párty s DJs a hudbou různých žánrů od hip hopu a reggae až po house či liquid funk, které nebudou vždy končit úderem 22 hodiny, ale plynule přejdou do silent disca.

Na koncerty můžete zajít i na Náplavku k světu., která se letos usídlila na soutoku Mže s Radbuzou. Tam se představí oblíbené lokální kapely i větší hvězdy, jako je Vladimír 518 a Mike Trafik z PSH, písničkář Vojtaano nebo G-Point Hunters. Žít a hrát to bude i na „městské pláži“ Leháro, která letos okupuje prostor na Americké třídě a během léta přivítá třeba kapely Jelen a IMT Smile.

Skvělým místem, kam v létě zajít na koncert pod širým nebem, je i dvorek Zach’s Pubu, Plzeňáky oblíbené irské hospody v centru města nedaleko od Velké synagogy. Na letošní léto slibuje opravdu nabitý hudební program, každý týden se tu můžete těšit na dva až tři koncerty či další akce.

Metalfest (2. 5. června)

V Plzni se koná jen několik málo akcí, které obsadí všechny hotely ve městě a okolí svými návštěvníky. Jednou z nich je oblíbený festival metalové hudby, který se letos koná už pojedenácté. Od 2. do 5. června tenhle mezinárodní festival zaplní lochotínský amfiteátr do posledního místečka. Milovníci tvrdé muziky se mohou těšit na čtyři dny nabité nejlepší světovou metalovou muzikou jako Running Wild, Within Temptation, Kreator, Doro, Eluveitie nebo Sonata Artica, ale i menší kapely z Česka.

Riegrovka hraje (3. června 25. září)

Riegrova ulice v Plzni je jednou z nejzajímavějších gastroadres ve městě, kam v létě můžete zajít nejen na jídlo, pivo nebo drink, ale i na živou hudbu! Od června do září Riegrovka hraje a zve na hudební doprovod, který vám zachutná. Riegrovka se před pár lety stala pěší zónou a od té doby se proměnila v jednu z nejpříjemnějších a taky nejchutnějších a nejvoňavějších ulic v Plzni. Na to jsou majitelé zdejších podniků hodně pyšní, spojili síly a připravili šnůru hudebních vystoupení, která všem hostům i kolemjdoucím zpříjemní páteční a sobotní večery, zatímco budou sedět na večeři nebo pivku s přáteli. Živá hudba bude v zapojených podnicích (Švejk Plzeň Restaurant, Zlatá kráva Bandaska, Delish, Le Consulat, VŠ Klub Pivoňka, Bistro Štipec, Hotel Central, Coffee bar Terraza) hrát každý pátek a sobotu od 18 do 22 hodin.

Mezinárodní folklorní festival (8. 12. června)

V první polovině června se v Plzni po dvouleté pauze uskuteční Mezinárodní folklorní festival CIOFF Plzeň, který je místem setkávání milovníků folkloru a lidového umění a návštěvníky seznamuje s novými směry lidové hudby a tance. Každý rok se ho účastní kolem dvacítky dospělých i dětských folklorních souborů z celé České republiky i zahraničí. Jednotlivé festivalové pořady probíhají na scéně U Branky, část programu se odehrává i v obcích a městech v blízkém okolí Plzně. Speciálně vás zveme na Boleveckou náves do Selského dvora U Matoušů, kde se do dnešních dní zachoval pořádný kus venkovské idylky. Tady můžete hudební vystoupení spojit i s prohlídkou.

Noc s operou Divadla J. K. Tyla (24. a 26. června) 

Plzeňáci zkrátka mají rádi divadlo. Proto vznikl projekt divadelních představení pod otevřenou letní oblohou, která už několik sezon za sebou rozeznívají lochotínský amfiteátr. Letos poprvé se Noc s operou uskuteční hned ve dvou dnech. V pátek 24. června se představí Verdiho operní drama Macbeth, napínavý příběh o středověkém vojevůdci, který se spojí s temnými silami, aby získal korunu, s Martinem Bártou v titulní roli. V neděli 26. června se hraje celosvětově úspěšný muzikál Elisabeth, který na závěr divadelní sezóny nabídne nejen špičkové pěvecké obsazení, ale také velkolepou scénickou show.

Summer City Fest (24. – 25. června) 

Baví vás spojení taneční hudby, koncertů pod širým nebem a uvolněné letní atmosféry? Pak si dejte Summer City Fest. Desátý ročník nabídne ty nejlepší umělce z Česka i Slovenska, letos na Božkovské ostrově. Roztančí vás hiphopové beaty, EDM a DJ sety. Vystoupí Rest & Dj Herby, Majk Spirit a další.

Inspiral Garden (9. 13. srpna)

I letos během několika srpnových dnů a nocí ožijí Šafaříkovy sady živou hudbou, divadlem, silent DJs večery i módou a gastronomií. Pod širým nebem opět otevře své brány oáza jménem Inspiral Garden. Kromě koncertů se každý večer po desáté hodině rozjede silent DJ set, na hudbu různých hudebních žánrů můžete se sluchátky na uších tiše tančit až do padnutí.

Festival na ulici (19. 28. srpna)

Hudební večírky plné oblíbených českých kapel – to je multižánrový Festival na ulici, který centrum Plzně oživí nabitým programem nejrůznějších žánrů. Festival s dlouholetou tradicí a širokou fanouškovskou základnou zaplní několik hudebních scén v centru města. Hlavní scéna bude tradičně na náměstí Republiky, další stage pak U Branky nebo v Proluce. Zapojí se také bar Zach’s Pub nebo Anděl Music Bar.