Petra Vomelová

„Na Plzni, Evropském hlavním městě kultury, mě nejvíc baví progresivní kulturní scény v industriálních prostorách a z Papírny, Moving station nebo DEPO2015 jsem i díky kvalitnímu kulturnímu programu a skvělému občerstvení opravdu nadšená. Velkou radost mi jako milovnici architektury a designu dělají také Loosovy interiéry, které jsou nádherné a neustále se je daří zkulturňovat a zvelebovat. Moc ráda chodím do kina, a tak mě často potkáte v Měšťanské Besedě a každoročně i na festivalu Finále. Jo, v Plzni máme pohodový filmový festival, kam rádi jezdí filmové hvězdy a stále se tu dají koupit vstupenky na dobré filmy i bez front!

Chlubíme se taky pivem, co se pije všude na světě, nejvyšší kostelní věží v republice na katedrále sv. Bartoloměje nebo největší restaurací v Česku, kterou najdete na nádvoří pivovaru. Těch nej je plno. Nejvíc mě ale těší, že se město čtyř řek poslední roky stává také městem skvělých kaváren a ambiciózních bister. Procházet se v létě městskými sady plnými lidí, to je hodně fajn. Stejně jako bloumat Plzní na festivalu světla, Národopisným muzeem na Muzejní noci nebo skrytými plzeňskými dvorky.“

Petra žije vším, co se v  Plzni děje, a vůbec jí nevadí, že to není Praha, kde donedávna žila. Proto jsme rádi, že ji v týmu máme. Marketing Plzně se prostě musí dělat srdcem.

Petra Vomelová Plzeň - TURISMUS