Monika Bielovičová

„Co pro mě znamená Plzeň? Nový domov, a to doslova. Bydlím tu teprve krátce, ale už teď si troufám říct, že mi Plzeň přirostla k srdci. Již při mé první návštěvě mě uchvátily sady a parky v samotném srdci Plzně – tolik zeleně se v centru města málokdy vidí. A co teprve když to tu v létě krásně kvete, šumí voda z fontán a svítí sluneční paprsky. Příjemnou procházkou se za chvilku ocitnete na náměstí Republiky, jehož dominanta, katedrála sv. Bartoloměje, mi pokaždé sebere svou majestátností dech. Překvapila mě taky pestrá nabídka akcí všeho druhu – kultura, sport, street food festivaly. Ať je všední den nebo víkend, pořád se tu něco děje. No a seznam gastropodniků, ten je vážně TOP – zajít můžete do spousty kaváren, na brunch, opravdu luxusní neapolskou pizzu i Asii, tradiční českou kuchyni nevyjímaje.

Doufám, že se mi jednou podaří odškrtat vše z mého to-do listu Kam v Plzni a vám během vaší návštěvy snad také. A kdyby vám to bylo přeci jen málo, okolí města nabízí nepřeberné množství tipů na cyklovýlety, koupání, prohlídku hradů, zámků a dalších skvostů. Tak přijeďte ochutnat tu slavnou plzeň, které jsem tady přišla na chuť i já – zarytý nepivař.“

Monika svým zápalem do práce v rozvoji destinace jasně dokazuje, že si v Plzni našla nový domov, a její slova potvrzují, že plzeňské pivo si tady zamiluje opravdu každý.

Monika Bielovičová Plzeň - TURISMUS