Dalibor Linda

„Vítám tě v Plzni, milý návštěvníku, ve městě, kde se zrodily legendy jako Pilsner Urquell nebo Škoda. Možná tvé první kroky povedou do informačního centra a mým úkolem bude ti představit Plzeň tak, jak ji vidím já. Jako město dynamické, pulzující, nabízející mnoho zážitků, zábavy i poznání.“

Z Turistického informačního centra Dalibor vždy přehledně vidí, co se zrovna děje na náměstí Republiky, a má to jen pár kroků a schodů na nejvyšší kostelní věž v Česku. Díky Daliborovým dlouholetým zkušenostem s prací v infocentru a vedení komentovaných prohlídek se nikdy nestane, že by na otázku o Plzni neznal odpověď. Dokáže vás poslat nejen na plzeňskou věž nebo do páté největší synagogy v Evropě, ale třeba i na jednu z největších trolejových křižovatek v České republice. Jste zvědaví, kde ji najít? Zeptejte se Dalibora, anebo se vypravte na Moving station na Jižním předměstí a poznáte ji hned.

Vedoucí infocentra Dalibor je zapáleným fanouškem sběratelů suvenýrů, ale nebojí se ani obléct si kápi a provázet návštěvníky na kostýmovaných prohlídkách po plzeňských bájích a pověstech.

Dalibor Linda Plzeň - TURISMUS