Dalibor Linda

„Vítám Tě v Plzni, milý návštěvníku,

ve městě, kde se zrodily legendy jako Pilsner Urquell nebo Škoda. Ve městě čtyř řek, ležícím v samém srdci Plzeňského kraje. Možná Tvé první kroky povedou do informačního centra a mým úkolem bude Ti představit Plzeň tak, jak ji vidím já. Jako město dynamické, pulzující, nabízející mnoho zážitků, zábavy i poznání.

Vystoupej na nejvyšší kostelní věž v Čechách a uvidíš plzeňskou kotlinu jako na dlani. Zjistíš třeba, že se zde nachází pátá největší synagoga na světě nebo jedna z největších trolejových křižovatek v České republice. Zajímá Tě architektura a historie? Nu dobrá, nech se okouzlit bytovými realizacemi Adolfa Loose a navštiv Západočeské muzeum. Mimochodem, jeho sbírky patří k nejrozsáhlejším u nás.

Přivezl jsi také děti? Výborně! V druhé nejstarší ZOO v ČR najdou zábavu i poučení, a pokud nebude přát počasí, nevadí, Science centrum Techmania, 3D Planetárium a Muzeum loutek je připraveno za každého počasí.

Neváhej a přijeď ZAŽÍT PLZEŇ!“

Dopis návštěvníkovi napsal Dalibor, vedoucí infocentra, zapálený fanoušek sběratelů suvenýrů, co se nebojí obléct si kápi a provázet návštěvníky po plzeňských bájích a pověstech a jeden z mála mužů v týmu, pročež si je oba velice hýčkáme.

Dalibor Linda Plzeň - TURISMUS