Webkamery
ÚvodTuristaŽij kulturouAktuální programAktuální program akcí v Plzni

Aktuální program akcí v Plzni

Kapitoly:
 
  • Prohlídky Loosových interiérů (každý pátek, sobotu a neděli)

Vydejte se na prohlídky architektonicky jedinečných interiérů, navržených Adolfem Loosem. Vybrat si můžete Brummelův dům nebo byty Krausových a Voglových. Prohlídky se konají v pátek, v sobotu a v neděli. Vstupenky je nutné zakoupit předem v Turistickém informačním centru nebo na webu www.adolfloosplzen.cz

  • Výstava Církev a pivo (do 25. srpna)

O tom, že Plzeň a pivo patří k sobě, nikdo nepochybuje. V Muzeu církevního umění plzeňské diecéze můžete navštívit výstavu, která mapuje a ukazuje zajímavé exponáty z produkce piva v klášterech Plzeňského kraje, například nástroje na výrobu sudů, dobové lahve a etikety z Kladrub, Stříbra, Albrechtic nebo Horažďovic.

  • Výstava Jiří Slíva: Kresbou ke smyslu (do 25. srpna)

Výstavní síň „13“ Západočeské galerie v Plzni představuje známá díla malíře a kreslíře Jiřího Slívy, který je specifický na poli kresleného humoru. Výstava se soustředí hlavně na výtvarnou stránku jeho tvorby, k vidění zde budou nejznámější nadčasová díla, která se točí kolem kávy, vína, žen, hudby, jazzu.

  • Výstava Filla-Kubišta. Plzeňská disputace (do 29. září)

Ve výstavní síni Masné krámy můžete navštívit unikátní výstavu dvou předních českých umělců a představitelů kubismu Bohumila Kubišty a Emila Filly. Nápadité grafické pojetí výstavy, které ke každé etapě děl obou autorů přisuzuje konkrétní vztahy v uměleckých komunitách, vás přímo vtáhne do uměleckého dialogu těchto dvou rozdílných osobností.

 

Tradiční akce města Plzně