Webkamery
ÚvodTuristaŽij kulturouAktuální programAktuální program akcí v Plzni

Aktuální program akcí v Plzni

ZÁŘÍ 2019

 • Festival polévky (1. září)

Na nádvoří Plzeňského Prazdroje ochutnáte polévky nejrůznějších chutí a vůní připravené ve 40 litrových kovových kotlích na otevřeném ohni. Je jen na vás, jestli se rozhodnete pro klasiku, ochutnáte asijskou exotiku nebo chutě mořských plodů.

 • Průvod Vendelín (4. září)

Divadelní sezónu v Plzni již tradičně zahájí průvod Vendelín, který vyrazí v 16 hodin z Mlýnské strouhy. Umělci z různých kulturních spolků předvedou v ulicích centra své divadelní a hudební umění ze všech repertoárů. V 19:30 se můžete těšit na vystoupení Plzeňské filharmonie na náměstí Republiky.

 • Stock Mix Fest (6. září)

Na Božkovském ostrově to bude o prvním zářijovém pátku pořádně žít. Na prvním ročníku Stock Mix Festu zahrají kapely Chinaski, Rybičky 48, Mydy Rabycad, Marta Jandová, Pavel Callta a další. Samozřejmostí bude několik barů a foodtrucků s jídlem. Večerem bude provázet Leoš Mareš, který také předvede svou DJ Show. Lístky je možné koupit v předprodeji online.

 • Hrdinové Plzně (7. září)

V kulturním centru DEPO2015 ukáží složky plzeňského integrovaného záchranného systému, co ve skutečnosti obnáší být hasičem, policistou nebo záchranářem. Kromě bohatého celodenního programu, děti bude otevřena nová interaktivní výstava pro děti Já, hrdina, kde se seznámí s tím, jak se chovat v krizových situacích. Vstup na akci je zdarma.

 • Mezinárodní festival Divadlo (11. – 19. září)

Mezinárodní festival Divadlo představí široký výběr tematické, stylové i žánrové tvorby domácích i zahraničních divadel. Můžete se těšit na výběr nejzajímavějších českých inscenací i na vystoupení souborů z Lotyšska, Maďarska, Polska, Slovenska, Slovinska a Švýcarska. Vstupenky seženete v online předprodeji.

 • Muzeum loutek slaví 10 let (13. - 14. září)

Muzeum loutek k příležitosti oslavy svých 10 narozenin připravilo speciální doprovodný program. Slavit se bude komentovanými prohlídkami, sobotním výtvarným ateliérem nebo divadelním představením Kocour v botách v podání alternativního loutkového divadla Buchty a loutky.

 • Náplavka na Radbuze se otevírá (13. – 15. září)

O druhém víkendu v září otevře své brány veřejnosti nová náplavka na břehu řeky Radbuzy v centru města. Můžete sem zajít do nové kavárny nad řekou, na koncerty, workshopy, promítání i gastronomické zážitky. V pátek otevření náplavky zahájí PechaKucha Night.

 • Škola čepování piva Pilsner Urquell (13., 20. a 29. září)

Také v září se můžete do pivovaru Pilsner Urquell na školu čepování. Dozvíte se, co to znamená hladinka, čochtan, šnyt nebo mlíko, stanete se odborníky na čepování plzeňského piva. Domů si dokonce odnesete originální půllitr se svým jménem. Na kurz je nutné se předem zaregistrovat na reservations@asahibeer.cz

 • Retro procházky Plzní (14. září)

Jak se postupně měnily názvy některých ulic, kde bylo kino Moskva nebo co všechno jste za socialismu mohli pořídit ve františkánském klášteře? To vše se dovíte na večerních Retro procházkách Plzní. Vstupenky můžete zakoupit v Turistickém informačním centru na náměstí Republiky nebo v předprodeji online.

 • Polské dny v Plzni (16. září – 18. října)

Plzeň bude žít od poloviny září polskou kulturou. Před budovu magistrátu na náměstí Republiky můžete zajít na výstavu o polsko-českých vztazích, četná filmová promítání i hudební vystoupení, například koncert zpěvačky Olgy Mieleszczuk v rytmu tanga.

 • Veletrh cestovního ruchu ITEP (19. – 21. září)

Třetí největší mezinárodní veletrh cestovního ruchu v České republice nabízí inspiraci na výlety nejen po Plzeňském kraji a Česku, ale i zahraničí. Těšit se můžete na více než 140 vystavovatelů z různých zemí světa, zajímavé přednášky a soutěže v městské sportovní hale na Slovanech Nebude chybět bohatý doprovodný program pro děti.

 • Svět knihy (20. – 21. září)

Mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy potěší plzeňské knihomoly. Na toulky za knihami, se můžete po oba dny od 9 do 19 hodin vydat do kulturního centra DEPO2015. Kromě prodeje knih se můžete těšit na autogramiády a autorská i jiná čtení.

 • Dny vědy a techniky (20. - 21. září)

Tradiční interaktivní výstava promění na dva dny historické centrum Plzně ve vědeckou laboratoř. Třicet expozic představí vědecké obory z netradičního úhlu pohledu a přesvědčí vás, že se vědy nemusíte bát. V ulicích města narazíte na experimenty a pokusy, z nichž některé si budete moci zdarma sami vyzkoušet.

 • Slunce ve skle (20. – 21. září)

Na zářijovém festivalu minipivovarů v pivovarském dvoře Purkmistr v Černicích se každoročně představují desítky minipivovarů nejen z Čech, ale i zahraničí. Těšit se můžete nejen na degustace, ale také  na různé pivní soutěže a doprovodné koncerty. Na festival pojede ze zastávky Slovany také speciální autobus zdarma.

 • Festival zelí (21. září)

Pokud je Plzeň známá především díky pivu, pak Křimice proslavilo jedinečné křimické zelí. Přijďte do zelárny v Křimicích ochutnat různé zelné pochoutky a vyzkoušet si tradiční šlapání zelí v modřínových kádích.

 • Plzeňský festival vína (27. – 28. září)

Ani o dobré víno není na západě Čech nouze. Přesvědčí vás o tom podzimní edice Plzeňského festivalu vína, která se uskuteční v historickém centru U Branky. Ochutnat budete moci vína z dvaceti pečlivě vybraných vinařství. Nebude chybět cimbálová muzika ani dobré jídlo. Vstupenky na festival koupíte na místě.

 • Plzeňské ohýnky (28. září)

Oblíbená přehlídka ohňostrojů se uskuteční ve sportovním areálu Škodaland u Borské přehrady. Program začne v 15 hodin a kromě večerní ohnivé show se můžete těšit například na vystoupení Abba Stars nebo Pavla Callty. Vstup je 30 Kč

 • Country den v Plzni (28. září)

Koncem září si přijdou na své milovníci country a bluegrassu. Country den v Plzni přivítá v kulturním centru DEPO2015 legendy jako je František Nedvěd, Miluška Voborníková, Zelenáči, Schovanky a spoustu dalších. Vstupenky je možné koupit v předprodeji online.

 • Víkend otevřených ateliérů (28. – 29. září)

O posledním víkendu v září můžete navštívit víkend otevřených ateliérů. Umožní vám nahlédnout do galerií, uměleckých škol a dalších míst, kde se tvoří umění. Nabídne tvořivé dílny a i zajímavé workshopy. Vstup je do všech ateliérů zdarma.

 • Škoda Fit  Půlmaraton (29. září)

Běžecký závod, který startuje přímo na centrálním náměstí Republiky, nabídne skvělý sportovní zážitek pro běžce i diváky, na které čeká bohatý doprovodný program. Kromě klasické půlmaratonské trati se můžete zúčastnit také štafet nebo dětských běhů.

TRHY

 • Farmářské trhy (každou sobotu)

Každou sobotu od 8 hodin se v srdci města, na náměstí Republiky konají farmářské trhy. Nakoupit tu můžete sezonní zeleninu, čerstvé sýry, uzeniny, pečivo nebo marmelády od lokálních výrobců a farmářů nebo můžete posedět nad hrnkem čerstvé kávy a zakousnout něco dobrého.

 • Václavské trhy (11. – 16. září)

Podzimní atmosféra na vás dýchne na Václavských trzích na náměstí Republiky. Uvidíte ukázky lidových tradic a řemesel, ochutnáte dobré jídlo a pití a možná už načerpáte inspiraci na vánoční dárky.

VÝSTAVY

 • Prohlídky Loosových interiérů (každý pátek, sobotu a neděli)

Vydejte se na prohlídky architektonicky jedinečných interiérů, navržených Adolfem Loosem. Vybrat si můžete Brummelův dům nebo byty Krausových a Voglových. Prohlídky se konají v pátek, v sobotu a v neděli. Vstupenky je nutné zakoupit předem v Turistickém informačním centru nebo na webu www.adolfloosplzen.cz

 • Výstava Filla-Kubišta. Plzeňská disputace (do 29. září)

Ve výstavní síni Masné krámy můžete navštívit unikátní výstavu dvou předních českých umělců a představitelů kubismu Bohumila Kubišty a Emila Filly. Nápadité grafické pojetí výstavy, které ke každé etapě děl obou autorů přisuzuje konkrétní vztahy v uměleckých komunitách, vás přímo vtáhne do uměleckého dialogu těchto dvou rozdílných osobností.

 • Výstava Křehká krása motýlů (6. září - 19. ledna) 

Národopisné muzeum připravilo výstavu věnovanou motýlům. Představuje to nejzajímavější z motýlích sbírek Západočeského muzea v Plzni a věnuje se také ekologii a problematice ochrany motýlů. Prohlédnout si tu můžete třeba  motýlí křídla pod mikroskopem nebo sbírky významných plzeňských sběratelů.

 • Výstava Studio Najbrt Basics (11. září – 3. listopadu)

Západočeská galerie v Plzni ve výstavní síni „13“ na podzim představí autorskou tvorbu předního českého grafického designera Aleše Najbrta a jeho studia. K vidění zde budou jeho autorské a zásadní práce od začátku 80. let.

Tradiční akce města Plzně