Webkamery
ÚvodTuristaUžitečné informacePromoJak si v Plzni užít mikulášský adventní víkend

Jak si v Plzni užít mikulášský adventní víkend

Andělé na plzeňských vánončích trzích
Foto: Petr Piskač

Druhý adventní víkend začíná klepat na dveře. Zastavte se na chvilku a užijte si v Plzni trochu té adventní pohody. Nastřádaná energie se vám určitě bude hodit do posledního kola vánočních příprav. Jako každý týden vám přinášíme přehled tipů, kam v Plzni o víkendu vyrazit.

  • Adventní prohlídky a vánoční trhy

Vánoční trhy pokračují. Stromeček zdatně svítí i s novou výzdobou. Ponocný každý den troubí klekání. Všechno je zkrátka tak, jak má. Nejvyšší čas pozvat pár známých a vychutnat si na trzích svařák či punč. Když už se vydáte o víkendu do centra, doporučujeme také adventní prohlídky. Projděte se s průvodcem krásně vyzdobenou Plzní a dozvíte se spoustu zajímavostí z historie Vánoc, připomenete si některé skoro zapomenuté zvyky a naladíte se ještě lépe na vánoční notu. Páteční a sobotní prohlídky končí svačinkou ve Schované kavárně, v neděli se konají adventní prohlídky bez občerstvení. Vstupenky můžete zakoupit v Turistickém infomačním centru vedle radnice anebo online.

  • Ledové sochy v pivovaru

Pivovarské sklepy hostí po celý prosinec výstavu ledových soch. Během 45 minut dlouhé komentované prohlídky se vydáte na cestu kolem světa. Nechybí tu sochy dominant evropských metropolí, jako Eiffelova věž, londýnský Tower Bridge, šikmá věž v Pise či plzeňská katedrála sv. Bartoloměje.  Podíváte se ale i do Kanady, Mexika, Austrálie nebo Antarktidy. Ve všední dny se prohlídky konají od 14, 16 a 17 hodin. V sobotu a v neděli od 10, 12, 14, 15 a 17 hodin. Vstupenky je možné předem zakoupit prostřednictvím návštěvnického webu Plzeňského Prazdroje.

  • Vánoční dílny v Pivovarském muzeu

S přípravami na Vánoce vám v sobotu pomohou vánoční dílny v Pivovarském muzeu. Organizátoři vás zvou na tradiční tvůrčí dílny pro všechny bez rozdílu věku. Tentokrát si při troše šikovnosti budete moci odnést lucernu na betlémské světlo, svíčky z včelího vosku nebo sněhuláka do vánočních dekorací. Začíná se v 10 hodin dopoledne a končí kolem třetí. Vstupenky si můžete koupit online v předprodeji nebo přímo na místě.

  • Čertovské odpoledne v ZOO

V plzeňské zoo se to bude v sobotu odpoledne hemžit čerty. Na statku Lüftnerka čeká ty hodnější mikulášská nadílka. Jako každý rok medvědy v plzeňské zoo přípravy na Vánoce rozhodně trápit nebudou, chystají se totiž k zimnímu spánku. Nezapomeňte je navštívit dřív, než se během komentovaného uspávání zachumlají do peřin.

  • Čerti z Rakouska v DEPO2015

V zoo to bude pořád ještě pohoda, ale pokud opravdu potřebujete nějakého nezbedníka vystrašit, vezměte ho nebo ji v neděli do DEPO2015. Dorazí tam totiž opravdoví čerti z Rakouska, ze kterých jde vážně strach. Nicméně kdo má svědomí čisté, bude se moci zabavit na dětské diskotéce a při troše odvahy se s čerty i vyfotit.  Vstupné stojí 150 Kč pro dospělé, 100 Kč pro děti.

  • Prohlídky čističky a úpravny vody

Ani projekt Industry Open přes zimu nespí. Vodárna Plzeň pro vás na páteční odpoledne připravila oblíbené prohlídky úpravny vody na Homolce a čističky v Jateční ulici. Když se nad tím zamyslíte, za špinavou vodu si můžeme vlastně sami. Přijďte se podívat, kolik práce dá dostat ji do našich kohoutků a pak zase zpátky do řeky. Vstupenky je možné zajistit online prostřednictvím Plzeňské vstupenky anebo v infocentru vedle radnice.

  • Večerní prohlídka věže katedrály

Pokud hledáte romantický zážitek, doporučujeme páteční podvečerní prohlídky věže katedrály. Po překonání zhruba tří stovek schodů se vám nabídne úžasný pohled na vyzdobenou Plzeň. První z prohlídek začíná v 18 hodin. V případě zájmu bude možné se na věž s průvodcem vydat i v 19:30

  • Výstavy panenek na náměstí Republiky

V nedávno zrekonstruovaném domě na náměstí Republiky 24, v těsné blízkosti Muzea loutek, bude až do pátku k vidění výstava uměleckých panenek. Vstupné je dobrovolné. Za panenkami se můžete vydat také do Muzea strašidel, které najdete v suterénu hotelu Central taktéž na náměstí Republiky.

  • Do divadla

Předvánoční noblesu si můžete užít v plzeňském Divadle J. K. Tyla. Přestože všechna muzikálová představení jsou již vyprodaná, seženete vstupenky na baletní inscenaci Korzár ve Velkém divadle či nedělní uvedení antické tragédie Antigona.

  • Farmářské trhy

Na předvánoční nákupy zásob, ale i za tipy na nejrůznější především gurmánské dárky se můžete v sobotu dopoledne vydat na plzeňské farmářské trhy. V prostoru mezi radnicí a katedrálou bude pěkně živo. Seženete tu téměř vše od čerstvého masa a sezonní zeleniny, přes křupavé pečivo a nejrůznější dobroty. Můžete tu i skvěle posnídat.

Tradiční akce města Plzně