Webkamery
ÚvodTuristaUžitečné informaceAktualityVíkend v Plzni slibuje bohatou nabídku podzimních akcí

Víkend v Plzni slibuje bohatou nabídku podzimních akcí

Ani na podzim źábava v Plzni nekončí, vybírat můžete z velkého počtu nejrůznějších akcí.

Foto: Petr Ježek

Dušičkový víkend v Plzni přinese podzimní akce i zajímavé koncerty. Na rozdíl od minulého svátečního víkendu by se počasí mělo umoudřit, nicméně máme pro vás i akce, které vás potěší, i kdyby trakaře padaly. Vyberte si z našich tipů.

 • Zajděte na svařák či medovinu na Martinský trh

Sezóna trhů jede dál a už v sobotu 3. listopadu začne na náměstí Republiky Martinský trh. Svatého Martina na bílém koni budeme vyhlížet celý týden až do příští neděle 11. 11. Těšit se můžete na živou hudbu, stánky s teplým svařákem, sladkým trdelníkem nebo dobroty z grilu. Prostě ideální příležitost se sejít s přáteli, podívat se na ukázky lidových řemesel, poklábosit a pomalu se začít těšit na zimu.

 • Techmania Science Center slaví narozeniny a otevře únikovou hru

O víkendu chystá Techmania Science Center oslavu 10. narozenin a připravuje bohatý doprovodný program. Kromě tradičních vědeckých show a interaktivních exponátů se těšte na nedělní bublinovou show a také na úplnou novinku – první únikovou hru pro děti v Plzni, která se poprvé otevře v sobotu 3. listopadu. V sobotu i neděli bude v Techmanii živo od 10 do 18 hodin, přijďte se pobavit a dozvědět se něco nového.

 • Kam na koncert: J.A.R., Mydy Rabycad nebo rovnou obojí

V pátek i sobotu máte v Plzni možnost užít si skvělou hudbu. V pátek večer se v DEPO2015 odehraje koncert kapely J.A.R. v rámci jejich podzimního turné Eskalace dobra. Do Depa dorazte na osmou večerní. V sobotu pak Mydy Rabycad, mladé hvězdy nejen electro-swingu, které mají za sebou koncerty po Evropě i v USA, odpoví na palčivou otázku, co se vlastně skrývá za názvem kapely. Plzeňský koncert v rámci „What is Mydy Rabycad? Tour“ startuje v sobotu 3. listopadu v 19 hodin v Buena Vista Clubu v Kollárově ulici.

 • Poslední víkend výstavy Rok 1918 a umění v Plzni

Ve výstavní síni „13“ se chýlí ke konci výstava mapující reflexe první světové války a vzniku samostatné Československé republiky v umění. Naposled si ji můžete prohlédnout v neděli 4. listopadu. Výstavní síň „13“ Západočeské galerie v Plzni najdete v Pražské ulici pár kroků od náměstí Republiky. Otevřena je každý den kromě pondělí od 10 do 18 hodin.

 • Naučte se čepovat pivo jako profíci přímo v pivovaru

Jste milovníci piva a chtěli byste proniknout do tajemství jeho čepování? Naučte se to od těch nejpovolanějších – od mistrů výčepních v Plzeňském Prazdroji. Na tříhodinovou školu čepování se můžete přihlásit na reservations@asahibeer.cz, nejbližší termín je pátek 2. listopadu od 17 do 20 hodin.

 • Podzimní neděle na Roudenské pouti Všech svatých

V neděli se vydejte i s dětmi za celodenní zábavou na statek Černá ovce na Roudné. V 10 hodin dopoledne se bude v kostele Všech svatých na Roudné sloužit mše, od 11:30 si pak na statku Černá ovce užijete podzimní zábavu se vším všudy. Nebude chybět vyřezávání dýní, malování lampionů i podzimní výtvarná dílna. V 16:30 pak vyrazí ze statku strašidelná pouť ke hřbitovní zdi s rozsvícenými lampiony.

 • Víkend pro labužníky – ochutnejte francouzské delikatesy i mořské plody

Fandíte francouzským vínům, sýrům nebo kosmetice? Pokud ano, zastavte se v sobotu 3. listopadu v kulturním centru Moving Station v bývalé nádražní budově na Jižním Předměstí. Koná se tu totiž francouzský trh Bonjour Plzeň, kde se budete cítit jako na francouzské riviéře, listopad nelistopad. V sobotu od 11 do 19 hodin. Na pochoutky z mořských hlubin se pak vydejte v neděli do DEPO2015, kde se koná akce Seafood & Prosecco. Jak název napovídá, akce bude o mořských plodech a o bublinkách, a to v neděli 4. 11. od 11 do 20 hodin v Depu.

 • Projděte si stoletou Americkou

Vydejte se v sobotu 3. listopadu na architektonickou procházku pro děti i dospělé po místech, kudy Americkou třídou kráčela historie. Kromě povídání o stoleté Americké se můžete těšit na hravé úkoly a architektonickou dílnu. Procházka je vhodná pro děti cca od 10 let a jejich rodiče i prarodiče, začíná ve 14 hodin u pomníku na Americké, vstupné je dobrovolné. Přihlaste se na e-mailu mestoleti@gmail.comsledujte Facebook pro aktuální novinky. Při nepříznivém počasí (déšť, mráz) se procházka neuskuteční.

 • Filmový víkend v Měšťanské besedě

Večery s pěkným filmem nabízí o víkendu Kino Beseda. Na programu je fascinující příběh Freddieho Mercuryho a kapely Queen, který popisuje filmová novinka Bohemian Rhapsody. Zbývají poslední vstupenky na projekce ve čtvrtek od 19:15, pátek od 18 a 20:45 nebo na neděli od 19:15 hodin. Volné vstupenky ještě zbývají i na promítání filmu Zrodila se hvězda, a to v sobotu v 17 hodin. 

 • Pivovarské muzeum otevírá podzimní dílny

Na sobotu připravilo Pivovarské muzeum letošní první podzimní dílny pro děti i dospělé. Od 10 do 15 hodin se budou v prostorách historické Valečky tvořit dekorace či dárečky z přírodních materiálů. Tentokrát si vyrobíte podzimní svícínek nebo myšky ze skořápek vlašských ořechů. Vstupné je 50 korun, místa si můžete rezervovat předem online.

 • Oslavte Halloween i s dětmi

Halloween i české dušičky jsou časem rejů strašidel, bláznivých kostýmů a zábavy. Vyrazte proto o víkendu s dětmi do Muzea strašidel, kde můžou ukázat, že mají pro strach uděláno. V sobotu 3. listopadu se tu od 13 do 17 hodin chystá halloweenská party, na které se můžete těšit na spoustu her, tvoření i přehlídku strašidel. Nezapomeňte si masku! Pokud to nestihnete v sobotu, v neděli od 15 hodin se strašidelný rej koná v Parkhotelu na Borech. I tam na vás budou čekat soutěže, malování na obličej a spousta strašidel.

 • Farmářské trhy na náměstí Republiky

Sobotní dopoledne vám zaručeně zpříjemní káva a dortík a další voňavé dobroty z farmářského trhu. Jako každou sobotu tu od 8 do 12 hodin můžete navštívit stánky místních farmářů a prodejců zeleniny, pečiva i masných výrobků. Nakupte si na nedělní oběd nebo si užijte pozdní snídani v příjemné atmosféře podzimního rána. Tuto sobotu zároveň začíná Martinský trh, nabídka na náměstí bude tentokrát ještě bohatší.

 • Tip pro sportovce: Běh Českým údolím

Pokud vám ještě při běhání není zima, v sobotu máte možnost změřit síly s ostatními. Koná se Běh Českým údolím, tedy běžecký závod, který vás protáhne Borským parkem a Českým údolím kolem řeky Radbuzy. Vyberte si trať na 3 nebo 5 kilometrů, registrovat se můžete dopředu online nebo na poslední chvíli i na místě. Další informace najdete na webu závodu.

Text: Alena Fialová

Zveřejněno: 1. 11. 2018, Helena Mařanová

Tradiční akce města Plzně