Webkamery
ÚvodTuristaUžitečné informaceAktualityVíkend v Plzni přinese oslavy 150 let Gambrinusu a další zajímavé akce

Víkend v Plzni přinese oslavy 150 let Gambrinusu a další zajímavé akce

letní večer v historickém centru Plzně
Foto: Libor Sváček, archiv MCU.cz

O víkendu sice možná přijde pár přeháněk, to ale neznamená, že nestojí za to, vyrazit do Plzně. Akcí na výběr bude opět spoustu. A tak ať už budete tančit mezi kapkami deště, chladit se u vody nebo si jen tak užívat pohodového víkendu, stačí si jen vybrat a váš víkend dostane další rozměr.

  • Oslavte o víkendu 150 let pivovaru Gambrinus

Pivovar Gambrinus letos slaví krásných 150 let od svého založení. I tomu se bude věnovat letošní Gambrinus den, akce, kterou v pátek a sobotu 21. a 22. června ožije celé centrum Plzně. Náměstí Republiky a přilehlé sady se promění v největší pivní zahrádku v Česku. V programu nebude chybět hudba na čtyřech scénách, v pátek vystoupí několik plzeňských kapel, program uzavřou Lake Malawi. Těšit se můžete také na speciální prohlídky pivovaru Gambrinus za zvýhodněnou cenu, školu čepování i finále soutěže Gambrinus Mistr výčepní. Více o programu Gambrinus dne najdete na webu akce.

  • Komentované retro procházky Plzní

I tuto sobotu vás zveme na kostýmované prohlídky města, tentokrát zaměřené na retro a Plzeň za socialismu. Víte, kolik a jaké názvy měla dnešní Americká ulice? Kam se chodilo do kina a kde se daly sehnat džíny? Nebo že ve zdech Františkánského kláštera dříve bylo řeznictví? To vše a mnohem víc se dovíte na komentované procházce v sobotu od 18 nebo 19:30 hodin. Vstupenky si můžete rezervovat online nebo zakoupit v infocentru na náměstí vedle radnice, kde také procházky začínají.

  • Víkend na náplavce na Roudné

Náplavka na břehu řeky Mže na Roudné zve na víkendový program. Ve čtvrtek večer se bude tančit – tentokrát bude workshop zaměřen na Contemporary & Bodydrumimg dance, začne kolem 18 hodiny. V pátek od 20 hodin se můžete těšit na žonglérský workshop s míčky a obručemi. V sobotu přijde řada na koncert, tentokrát vystoupí kapela Moodshake, koncert začne ve 20 hodin.

  • Výstava Pavel Trnka – Otevřené struktury

Až do poloviny července bude v DEPO2015 k vidění výstava Pavla Trnky Otevřené struktury. Jeho typické industriální krajiny, průhledy do městských scenérií a opuštěné budovy jsou tentokrát doplněny zcela abstraktními strukturami. Kresby jakoby nenápadně odkazovaly k původní funkci areálu DEPO2015. Vstupné na výstavu je zdarma.

  • Summer City Fest aneb letní party na Boleváku

Tradiční Summer City Fest otevře sezónu letních mejdanů pod širým nebem. Nechte se zlákat našlapaným programem ve stylu hip hopu, techna a dance music a vyrazte v pátek a sobotu na pláž Ostende u Velkého Boleveckého rybníka. Těšit se můžete na duo Indy & Wich, Bena Christovaa nebo paulieho Garanda, podrobný program najdete na webu Summer City Festu. Vstupenky jsou v prodeji online, a to dvoudenní nebo pouze na sobotu.

  • Sezona letních kin začíná, tento víkend na Doubravce a v Malesicích

Léto je tu a s ním přichází horké večery v letňáku. Už tento víkend se můžete těšit na filmy pod noční oblohou. V neděli začíná v Lobezském parku akce Doubravecký projektor, až do čtvrtka 27. června tam každý den uvidíte jiný film. V neděli to bude snímek Zrodila se hvězda, od 21 hodin. To v Malesicích, tam se bude promítat už od čtvrtka až do neděle. V parčíku u hřiště v ulici Ke Sv. Josefu uvidíte každý den od 21:30 české filmy jako třeba Hastrman nebo Chata na prodej.

  • Jízda Jiřího Kristiána Lobkowicze v Křimicích

Classic Car Club Plzeň zve na sobotu do Křimic na jízdu historických aut spojenou s výstavou historických vozidel. Akce se uskuteční v zámeckém parku v Křimicích v sobotu od 8:30 hodin. Do 10 hodin se v zámeckém parku shromáždí historická vozidla, která pak budou mezi 10 a 12 vyrážet na spanilou jízdu. Kolem půl čtvrté odpolední se vozidla opět sejdou v Křimicích, kde si je návštěvníci budou moci prohlédnout.

  • Protáhněte se v Borském parku

Užijte si sobotní ráno v největším plzeňském parku na lekci jógy. Od půl deváté ráno si zacvičíte jógu pod vedením lektora, vítáni jsou začátečníci i pokročilí. Přivítejte víkend trochu jinak!

  • Destrukční derby v DEPO2015

Máte rádi adrenalin a baví vás demoliční závody aut? Pokud ano, nenechte si ujít nedělní destrukční derby v DEPO2015. Od 13 do 17 hodin zde uvidíte jízdy celkem 30 závodníků a závodnic, kteří se svými vozy zabojují o vítězství. Doprovodí je kapely Coward a Spheres. Za vstupné dáte 100 korun, děti do 14 let 50 korun.

  • Farmářské trhy a sobotní brunch

Po týdenní přestávce se na náměstí Republiky vrací farmářské trhy. Nebude chybět sezónní zelenina, jahody, křupavé pečivo, spousta sladkých dobrot, ani čerstvé maso a mléčné výrobky. Ať už mezi osmou ranní a polednem vyrazíte do prostoru mezi katedrálou a radnicí na nákup nebo snídani, užijete si příjemné sobotní dopoledne. Na sobotní brunch se můžete vydat také do hotelu Vienna House Easy naproti pivovaru, tentokrát bude tematický ve stylu barbecue. Článek o tom, proč vyzkoušet hotelový brunch i když v hotelu zrovna nebydlíte, si můžete přečíst na našem webu Visit Plzeň.

Text: Alena Fialová 

Zveřejněno: 18. 6. 2019, Helena Mařanová

Tradiční akce města Plzně