Webkamery
ÚvodTuristaUžitečné informaceAktualityVíkend v Plzni: Hudební ceny Žebřík, cestovatelský i čokoládový festival

Víkend v Plzni: Hudební ceny Žebřík, cestovatelský i čokoládový festival

Noční pohled na náměstí Republiky s katedrálou sv. Bartoloměje v Plzni.

Foto: Lubor Sváček, archiv MCU.cz 

O víkendu budete mít v Plzni na výběr z několika zajímavých akcí. Vyberete si hudební ceny Žebřík, přednášky o cestování nebo něco jiného? Naše tipy jsou tu pro vás jako každý týden.

  • V Plzni budou uděleny hudební ceny Žebřík

Každoroční hudební anketa Žebřík je zase tady. V pátek 8. března bude v DEPO2015 uděleno celkem 30 cen nejlepším hudebním i filmovým osobnostem domácí scény. Na slavnostním předávání vystoupí Tomáš Klus, Gaia Mesiah, Mydy Rabycad nebo Vladimír Mišík. Rolí moderátorů se ujmou Iva Pazderková a Jakub Kohák. Vstupenky na předávání cen Žebřík seženete v online předprodeji. Neváhejte, na tolik VIP osobností na jednom místě hned tak nenarazíte.

  • Obleťte celý svět na cestovatelském festivalu

Cestopisné přednášky, fotoprojekce, výstavy i workshopy. To vše a mnohem víc nabízí cestovatelský festival Letem světem. V pátek večer a celou sobotu vás v areálu Středního odborného učiliště elektrotechnického na Vejprnické 56 čeká bohatý program. Setkáte se například s autory projektu Zikmund 100, vydáte se do Švédska, Amazonie i na Island, ochutnáte čaje a kávu z celého světa, naučíte se vařit mexické jídlo nebo vyrobit barefootové sandály. Podrobný program přednášek a více informací k doprovodnému programu najdete na webu festivalu, kde také seženete vstupenky v předprodeji.

  • Kapela Queen v Plzni? V kině i na pódiu!

Pro fanoušky legendárních Queenů máme na sobotní večer perfektní kombinaci. V 17 hodin začíná promítání filmu Bohemian Rhapsody v Kině Beseda. Zbývá ještě pár lístků, neváhejte a kupte si je v online předprodeji. Po filmu stihnete večeři či pivečko a na devátou večerní se můžete přesunout do Buena Vista Clubu v Kollárově ulici, kde zahraje oblíbený Pilsen Queen Tribute Band – nejlepší Queen revival široko daleko. Vstupenky na koncert si také můžete zajistit online z pohodlí domova. 

  • Po stopách Zikmunda a Hanzelky v plzeňské Papírně: tentokrát víkend zaměřený na Japonsko

Stejně jako Zikmund a Hanzelka před desítkami let, Lukáš Socha a Tomáš Vaňourek procestovali roce 2018 velkou část asijského kontinentu. Tato dvojice společně s plzeňským rodákem Miroslavem Zikmundem vytipovala na dvě stě fotografií z jeho cest, aby následně místa nafotila ve stejné kompozici znovu. Výstavu fotografií si můžete prohlédnout v plzeňské Papírně a užijete si ji všemi smysly díky speciálním ochutnávkám a kulturním představením, tento víkend na téma Japonsko. Komponovaný program začíná v sobotu a v neděli vždy ve 14 a v 16 hodin.  Pozor – prohlídky samotné  výstavy jsou možné jen o víkendu od 10 do 14 hodin a v pondělí od 15 do 18 hodin.

  • Nejsladší událost měsíce: Čokoládový festival

Máte rádi sladkosti a čokoládu ze všeho nejvíc? Pak se od pátku do neděle 8. – 10. března vydejte do obchodního centra Olympia v Černicích. Chystá se tu totiž Čokoládový festival. Nebude to ale jen o čokoládě, jak ji znáte – ochutnáte i čokoládové pivo nebo víno, nebo třeba čokoládový kebab. Nebude chybět ani klasika v podobě pralinek a bonbonů. Těšit se můžete i na workshopy, vaření a recepty s čokoládou, i soutěže o zajímavé dárky. V pátek bude festival otevřen od 12 do 20 hodin, v sobotu od 10 do 20 hodin a v neděli od 10 do 18 hodin. Podrobný program najdete zde.

  • Výlet na Radyni na zabijačkové hody

Sobota si přímo říká o výlet a my vám tento víkend doporučujeme hrad Radyně. Po výšlapu lesem vás tam totiž v sobotu od 9:30 do 16 hodin v podhradí čekají zabijačkové hody. Nejen pro děti pak od 11 do 16 hodin předvedou své umění sokolníci z Horšovského Týna. Na Radyni můžete vyrazit pěšky z Plzně – Černic nebo ze Starého Plzence.

  • Zahrajte si v Papírně deskové hry

Kromě toho, že v Papírně můžete navštívit výstavu Zikmund 100, přidáváme ještě tradiční nedělní Den deskových her. Od 15 do 19 hodin si zahrajete jak deskové tak karetní hry, a společně s šálkem kávy nebo sklenkou vína je pěkné nedělní odpoledne na světě, i kdyby venku trakaře padaly.

Text: Alena Fialová

Zveřejněno: 5. 3. 2019, Helena Mařanová

Tradiční akce města Plzně