Webkamery
ÚvodTuristaUžitečné informaceAktualityV Plzni vás čeká letní víkend plný pohody a zajímavých akcí

V Plzni vás čeká letní víkend plný pohody a zajímavých akcí

 O víkednu se můžete v Plzni vydat také na večerní prohlídky věže katedrály.
Foto: Ladislav Renner, archiv MCU.cz

Červen konečně přinesl i letní teploty a  v Plzni se pořád něco děje. Nejinak tomu bude i o nadcházejícím víkendu. Kam vyrazit?

 • Historický víkend připomene dobu Rudolfa II.

Tradiční Historický víkend tentokrát připomene osobnost a dobu Rudolfa II., který právě před 420 lety sídlil v Plzni a vládl odtud své rozsáhlé říši. Těšit se můžete na bohatý program od pátku až do neděle. Hlavním centrem Historického víkendu bude náměstí Republiky, kde vás čeká dobová hudba, vystoupení šermířů i žonglérů či divadlo pro děti. Na sobotu po 22. hodině je připraven ohňostroj. Více informací o programu najdete zde.

 • Nová expozice Patton Memorial Pilsen je otevřena

Po více než půlročních přípravách byla tento týden otevřena nová expozice muzea Patton Memorial Pilsen. Ta mapuje nejen osvobozování českého západu, ale celý postup amerických vojsk od vylodění v Normandii přes bitvu v Ardenách až do Plzně. V muzeu je také vystavena celá řada předmětů přímo z bojišť a osobních darů veteránů a jejich rodin. Otevřeno je od středy do neděle vždy od 9 do 16 hodin.

 • Užijte si Mezinárodní folklorní festival

Od čtvrtka do neděle 6. – 9. června se Plzeň stane centrem folkloru. Na podiu ve Smetanových sadech U Branky se vystřídají lidové soubory a vystoupení nejen z Česka a Slovenska, ale například i z Mexika, Německa nebo Indonésie. Hlavní festivalové pořady jsou na programu v pátek od 18 a v sobotu od 15 hodin. K festivalu se připojí i mimoplzeňská místa, již ve středu Konstantinovy Lázně nebo v neděli Dýšina. Folklorní soubory se ukážou i na scéně Historického víkendu na náměstí Republiky. Více informací k programu najdete na webu, programové brožury budou k dostání u hlavního podia U Branky.

 • Užijte si výhledy na Plzeň na večerních prohlídkách věže sv. Bartoloměje

Na věži katedrály sv. Bartoloměje na náměstí Republiky se na pátek a sobotu chystají speciální večerní prohlídky. Užijte si jedinečný pohled na večerní Plzeň s výkladem o věži a katedrále a prohlídkou půdy. Prohlídky se konají v pátek od 18:30 a 20:15 a v sobotu od 19:15 a 20:45. Vzhledem k omezené kapacitě vstupenky doporučujeme si rezervovat online předem

 • Komentované procházky s plzeňskými osobnostmi

I tuto sobotu vás zveme na kostýmované prohlídky města, tentokrát zaměřené na plzeňské rodáky. Město Plzeň je spjato s mnoha známými osobnostmi, které tu zanechaly větší či menší stopu. Na prohlídce nahlédnete do jejich příběhů a dovíte se i zajímavé drby ze života slavných Plzeňanů. Vstupenky na prohlídku v sobotu 8. června od 19:30 si můžete koupit online nebo v Turistickém informačním centru na náměstí Republiky vedle radnice. Zde také všechny prohlídky začínají.

 • Víkend na Náplavce k světu

Náplavka na břehu řeky Mže na Roudné žije celý červen kulturou, nabízí příjemné posezení a relax a zajímavé akce. V pátek 7. června od 18 hodin se chystá workshop se skupinou Žongléros Ansámbl, naučíte se základy acroyogy a párové akrobacie. Přijďte se příjemně protáhnout a odpočinout po náročném týdnu. V sobotu od 19 hodin si na náplavce užijete koncert skupin All At Once a The Myne.

 • Kostky v Plzni – výstava LEGO modelů v DEPO2015

Na výstavu modelů z LEGO kostek můžete o víkendu vyrazit do DEPO2015. Uvidíte modely od českých a slovenských nadšenců a fanoušků dánské stavebnice. Čekají na vás stovky tisíc lego kostiček, modely vesmírných základen a měst, pohyblivé modely i interaktivní hry a soutěže. Jednotlivé díly nebo figurky si na místě budete moci i koupit. Chybět nebudou ani hrací koutky pro nejmenší. Všichni fanoušci LEGA, v sobotu a neděli od 10 do 18 hodin hurá do depa.

 • Klauzury na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara

Se začínajícím létem přišel čas závěrečných zkoušek a klauzur na „Sutnarce“, která zve na výstavu závěrečných prací svých studentů. Ty budou v atraktivních prostorách fakulty na Borech k vidění od 4. do 12. června, každý pracovní den od 8 do 20 hodin. Vystaveny budou práce studentů animované tvorby, designu nábytku a interiérů, designu šperku, ilustrace, fashion i grafického designu. Uvidíte také keramiku, malbu či užitou fotografii.

 • Hudební a sportovní festival Paradoxy v Lobezském parku

Lobezský park u řeky Úslavy láká k návštěvě a nabízí příjemný prostor k odpočinku a sportovnímu vyžití. V neděli 9. června se stane dějištěm festivalu, který podporuje sportující vozíčkáře a všechny aktivní sportovce. Na akci vystoupí Daniel Landa, Olga Lounová nebo skupina JP Blues Band. Hudební program doplní autogramiády účinkujících a sportovců.

 • Nazdar BAZAR opět v Papírně

Oblíbený bazar s oblečením a doplňky se v neděli koná v kulturním centru Papírna na Slovanech. Udělejte si procházku z centra Plzně podél řeky Radbuzy a třeba v Papírně ulovíte nějaký kousek do šatníku, který chce někdo jiný poslat dál. V neděli od 13 do 18 hodin, vstupné je symbolických 20 korun.

 • Otevření pláže u Mže v Křimicích

Od tohoto víkendu zve k návštěvě nová pláž u řeky Mže v Křimicích. V sobotu 8. června zde bude otevřen nový sportovně-rekreační areál, připraveny budou hry nejen pro děti. Z místních topolů vytvoří tým sochařů dřevěné sochy, které budou poté na místě vystaveny. V sobotu po 18 hodině je na programu vystoupení dětí z místní ZŠ a opékání špekáčků na novém ohništi.

Text: Alena Fialová

Zveřejněno: 4. 6. 2019, Helena Mařanová

Tradiční akce města Plzně