Webkamery
ÚvodTuristaUžitečné informaceAktualityV Plzni si o víkendu užijete festival Finále i velikonoční atmosféru

V Plzni si o víkendu užijete festival Finále i velikonoční atmosféru

 Kousek od centra festivalu Finále - Měšťanské besedy najdete rozkvetlé sady lákající k posezení.

Víkend v Plzni nabídne nejen aprílové počasí, ale i zajímavé akce. Vydejte se třeba na české filmy nebo na velikonoční trhy.

  • Oslavte český film s Finále Plzeň

S podtitulem Oslava českého filmu je tu další ročník filmového festivalu Finále. Tradičním místem konání je Měšťanská beseda, kde vás kromě promítacích sálů čeká odpočinková zóna a kavárna. V sadech před Měšťanskou besedou se chystá venkovní silent kino, promítat se bude také v DEPO2015, Anděl Music Baru nebo Café Regner. Na jaké filmy na Finále Plzeň vyrazit? V premiéře můžete zhlédnout cestopisný dokument Cesta jako žádná ze sta Lukáše Sochy a Tomáše Vaňourka, kteří se vydali po stopách Zikmunda a Hanzelky. Nebudou chybět české novinky Ženy v běhu, Teroristka nebo Trabantem tam a zase zpátky. V silent kině uvidíte maratony seriálů Most a Zkáza Dejvického divadla. Podrobný program festivalu a prodej vstupenek najdete na webu Finále Plzeň.

  • Prohlédněte si běžně nepřístupný interiér navržený Adolfem Loosem

V sobotu 13. dubna bude otevřen běžně nepřístupný Loosův interiér bytu Huga Semlera na Klatovské 19. Nahlédněte do domu, který za  války sloužil jako velitelství wehrmachtu a v květnu 1945 zde byla podepsána německá kapitulace. Jelikož dům zatím není zrekonstruován, otevírá se jen několikrát do roka, tentokrát u příležitosti Mezinárodního dne památek. Prohlídka interiéru trvá přibližně 30 minut, vstupenky si můžete rezervovat předem online nebo zakoupit v Turistickém informačním centru.

  • Upleťte si pomlázku v Pivovarském muzeu

Na sobotu 13. dubna od 10 do 15 hodin chystá Pivovarské muzeum tradiční řemeslné dílny, tentokrát s velikonoční tematikou. Vytvořit si tu můžete velikonoční ozdoby ze zelených větviček, kuřátka na špejli či pomlázku z čerstvých vrbových proutků. Vstupenky si rezervujte předem online, vstupné činí 50 korun.

  • Velikonoční trhy na náměstí Republiky

S blížícími se velikonočními svátky se to i v Plzni začne pomlázkami a vajíčky jen hemžit. Na náměstí Republiky začnou ve čtvrtek 11. dubna velikonoční trhy. Každý den až do Velikonočního pondělí 22. dubna se můžete těšit na živou hudbu a pestrou nabídku ve stáncích. Pořídíte tu velikonoční dekorace, pomlázky nebo něco dobrého k snědku.

  • Motoshow 2019

Na parkovišti před nákupním centrem Borská pole bude v sobotu velkolepě zahájena motoristická sezona. Chystá se zde Motoshow, tedy přehlídka Freestyle motocrossu. Neuvěřitelné triky a kaskadérské kousky předvede jezdec z Itálie Massimo Bianconcini i jeho čeští kolegové Petr Pilát a Zdeněk Fusek. V 10 hodin začnou v areálu doprovodné aktivity, od 12 do 17 hodin pak poběží hlavní program.

  • Krajský půlmaraton vás zavede k Borské přehradě

Areál Škodalandu u Borské přehrady bude i letos dějištěm Krajského půlmaratonu, a to už v sobotu 13. dubna. Jsou připraveny tratě půlmaratonská, 10 i 5 kilometrová. Trasa půlmaratonu povede směrem na Šlovice a Dobřany, ostatní závody se poběží v blízkosti Borské přehrady. Na závod se můžete registrovat online, start je v 10 hodin v areálu Škodalandu.

  • Prohlédněte si výstavu Klikyháky Michala Škapy v DEPO2015

Pokud jste nestihli Festival světla BLIK BLIK, nezoufejte. Výstavu graffiti Klikyháky od českého umělce Michala Škapy můžete v DEPO2015 zhlédnout až do konce května. Autor ve svých obrazech pracuje s estetikou pouličního graffiti, tedy klikyháků, se kterými se ve městě setkáváme denně. Obrazy doplňuje neonovými prvky, několik jich svítí i na fasádě DEPO2015 v Presslově ulici. Výstavu můžete vidět zdarma každý všední den od 8 do 22 hodin, v sobotu od 10 do 22 a v neděli od 10 do 18 hodin.

  • Na farmářské trhy na nákupy i sobotní brunch

Sobotní ráno bude opět patřit farmářským trhům na náměstí Republiky. Od 8 do 12 hodin tu v prostoru mezi katedrálou a radnicí lokální prodejci otevřou své stánky. Těšit se opět můžeme na čerstvé pečivo, maso a uzeniny a příjemnou atmosféru nejen při nákupu, ale i  pro sobotní brunch.

Text: Alena Fialová

Zveřejněno: 9. 4. 2019, Helena Mařanová

Tradiční akce města Plzně