Webkamery
ÚvodTuristaUžitečné informaceAktualityUžijte si pivní podzim v Plzni

Užijte si pivní podzim v Plzni

Na podzim se v Plzni koná hned několik pivních festivalů.

Období vinobraní se Plzně moc netýká, to ale neznamená, že se tu na podzim nic neděje! V následujícím měsíci máte na výběr z několika pivních událostí, které k Plzni prostě patří. Vždyť taky dala světu to nejlepší pivo na světě, tak aby ne…

  • Pivovar Raven slaví třetí narozeniny (14. a 15. září)

V září to budou už tři roky od založení řemeslného pivovaru Raven. Tisíce pivních nadšenců stihly ochutnat piva, kterých pivovar za ty tři roky uvařil už přes sedmdesát, a několik z nich se pohybuje na vrcholu nejlépe hodnocených piv z českých minipivovarů. V pátek a sobotu 14. a 15. září chystají pivovarští velkou oslavu, kterou rozbalí venku na nepoužívané točně tramvaje č. 1 v Mozartově ulici v Bolevci. Návštěvníky tu přivítá velký pivní stan, hudební stage a veškeré další festivalové zázemí. Komu by snad byla zima, ten se může schovat v Raven Pubu. A koho zajímá, jak takový minipivovar funguje, ať vyrazí na prohlídku, které budou během akce zdarma. Vstup na akci je zdarma, tramvaj č. 1 (směr Bolevec) vás z centra města doveze na místo cca za 10 minut.

  • Slunce ve skle chystá i letos dvoudenní program (21. a 22. září)

Pátek a sobota 21. a 22. září budou zalité sluncem, pokud ne tím na obloze, tak alespoň ve sklenicích. Do Pivovarského dvora Plzeň – Pivovaru Purkmistr a na Selskou náves v Černicích přijede na 70 pivovarů a zastoupeno bude až 200 pivních značek. Bude jen na vás, kolik jich stihnete ochutnat. V pátek bude festival Slunce ve skle zahájen s kapelou Anakonda Benda. V sobotu můžete vyrazit na prohlídku pivovaru i pivních lázní a celý den se můžete bavit hudebním programem i pivními soutěžemi. Večer pak zahraje Vilém Čok se skupinou Bypass. Do Černic pohodlně dojedete MHD – využijte tramvaj č. 1 na konečnou Slovany, kde přestoupíte na trolejbus č. 13 směr Černice, ze kterého vystoupíte na zastávce Černice, náves. Auto doporučujeme nechat doma – jedete přece na pivo – pokud však přesto autem vyrazíte, vyjeďte včas, parkovací možnosti jsou omezené.

  • Malá pozvánka na velkou akci: PilsnerFest 2018 (6. října)

S podzimem se blíží i velké plzeňské výročí – letos to bude už 176 let od uvaření první várky plzeňského ležáku. V sobotu 6. října tedy vypukne velká oslava piva Pilsner Urquell. PilsnerFest slibuje velkolepé oslavy nejen v pivovaru, ale i na náměstí Republiky a ve Štruncových sadech. Na letošním ročníku vystoupí třeba Bára Poláková, kapela Imodium, Anna K. nebo Pipes and Pints. V 18:42 tradičně pozvedneme půllitry a plechovky s „Plzní“ a připijeme si na dalších nejméně 176 let.

Text: Alena Fialová

Zveřejněno: 4. 9. 2018, Helena Mařanová

Tradiční akce města Plzně