Webkamery
ÚvodTuristaUžitečné informaceAktualitySvatomartinský víkend v Plzni nabízí pestrý program akcí

Svatomartinský víkend v Plzni nabízí pestrý program akcí

Svatý Martin na bílém koni přijede v neděli na náměstí Republiky.

Vydejte do Plzně na některou z víkendových akcí a přivítejte svatého Martina. Dost pravděpodobně nepřijede na bílém koni, ale komu by to vadilo?

  • Martinský trh je v plném proudu

Svatého Martina na bílém koni můžete na náměstí Republiky vyhlížet celý týden až do neděle. Těšit se můžete na živou hudbu, stánky s teplým svařákem, sladkým trdelníkem nebo dobroty z grilu. V neděli 11. listopadu pak přivítejte svatého Martina osobně i s celou jeho družinou.

  • 100PY a stovky v DEPO2015

Osmadvacátým říjnem oslavy sta let od vzniku Československé republiky v Plzni neskončily. Do DEPO2015 můžete až do 9. prosince zajít na výstavu 100PY: Sto let republiky očima pěti generací, která vypráví příběhy jedné rodiny na pozadí historických událostí a zvratů uplynulého století. Tento týden v Depu přibude také výstava Dobrých 100, která mapuje to dobré a pozitivní, co republika za 100 let své existence zažila. Zavzpomínejte na skvostné okamžiky i běžné věci, které přispěly k dobré pověsti a slávě Československa. Výstava je k vidění v kavárně DEPO CAFE od středy 7. listopadu do konce letošního roku.

  • Pochutnejte si na svatomartinské huse

Ke svátku svatého Martina rozhodně patří pečená husa a svatomartinské víno. V Plzni budete mít o víkendu opravdu bohatý výběr, kam na svatomartinskou hostinu vyrazit. Speciální menu mají například Comix Pub, restaurace U Mansfelda nebo restaurace Na Spilce v Plzeňském Prazdroji. Svatomartinské hody s ochutnávkou vín chystá i obchodní centrum Olympia, v pátek od 12 do 20 hodin, o víkendu pak od 10 do 20 hodin. Další tipy, kam na svatomartinskou husu, najdete v našem článku. Nezapomeňte si udělat rezervaci. Přejeme vám dobrou chuť!

  • Juniorfest nabídne nejnovější filmy i pestrý doprovodný program

Tradiční filmový festival pro děti a mládež se koná každý rok v polovině listopadu v Plzni, Domažlicích, Horšovském Týně, Přešticích a Dobřanech. Jeho letošní ročník začne v sobotu 10. listopadu předpremiérou filmové pohádky Čertí brko. V rámci doprovodného programu se koná např. zábavné odpoledne pro celou rodinu Hrajeme si jako před 100 lety – v neděli 11. 11. od 13 hodin v autobusové hale DEPO2015. Podrobný program Juniorfestu najdete na webu festivalu.

  • Přivítejte svatého Martina na hradě Radyně

Svatý Martin v neděli zavítá i na zříceninu hradu Radyně. Pokud hledáte tip na výlet na neděli, vydejte se po obědě na Radyni třeba pěšky ze Starého Plzence. Po výšlapu na kopec vás čeká ochutnávka svatomartinských dobrot, soutěže pro děti v dobovém táboře a ve 14 hodin i příjezd sv. Martina a jeho družiny. Během odpoledne také budou probíhat komentované prohlídky hradu (od 13, 15 a 17 hodin). 

  • Na film do Měšťanské besedy

Ve čtvrtek si zkraťte čekání na víkend novým českým filmem Zlatý podraz se Zdeňkem Piškulou v jedné z hlavních rolí. V Měšťanské besedě od 19:15 hodin. Na programu Kina Beseda najdete i fascinující příběh Freddieho Mercuryho a kapely Queen, který popisuje filmová novinka Bohemian Rhapsody. Zhlédnout ho tu můžete v pátek 9. listopadu od 18 hodin. 

  • Sněhurka na ledě: muzikál pro malé i velké

Pro všechny fanoušky pohádek a bruslení je tu sobotní Sněhurka na ledě. V sobotu 10. listopadu od 17 hodin se na hokejovém stadionu HC Škoda Plzeň můžete těšit na pohádkový muzikál s živou hudbou, který potěší celou rodinu. V hlavní mužské roli se představí Tomáš Verner, mistr Evropy v krasobruslení z roku 2008. Vstupenky seženete v online předprodeji. 

  • Farmářské trhy na náměstí Republiky

Kam vyrazit v sobotu na nákup čerstvých surovin přímo od farmářů? Samozřejmě na náměstí Republiky, kde se i tento týden konají tradiční farmářské trhy. Jako každou sobotu tu od 8 do 12 hodin můžete navštívit stánky místních prodejců zeleniny, pečiva i masných výrobků. Nakupte si na nedělní oběd nebo si užijte pozdní snídani v příjemné atmosféře podzimního rána.

  • DEPO2015 přivítá festival vzdělávání

Festival vzdělávání a práce s podtitulem Posviť si na budoucnost je převážně akcí určenou pro žáky, studenty a jejich rodiče. Nabídne ucelený přehled nabídky možností studia a dalšího kariérního uplatnění v Plzeňském kraji. Festival je dvoudenní, do DEPO2015 se můžete vydat v pátek a sobotu, vždy od 9 do 15 hodin.

Text: Alena Fialová

Zveřejněno: 6. 11. 2018, Helena Mařanová

Tradiční akce města Plzně