Webkamery
ÚvodTuristaUžitečné informaceAktualitySváteční víkend se ponese ve znamení 100. narozenin republiky

Sváteční víkend se ponese ve znamení 100. narozenin republiky

Oslavy 100. výročí vzniku republiky v neděli vyvrcholí slavnostním ohňostrojem.

Svátek nám sice tentokrát víkend neprodlouží, program plzeňských oslav vzniku Československa ale bude našlapaný. Jaké další akce se v Plzni chystají? Nechte se inspirovat.

  • #KDEDOMOVMUJ: oslavte 100. výročí založení Československa

Tradiční oslavy založení Československa letos nabízí dvoudenní program. V sobotu 27. a v neděli 28. října se můžete využít otevření galerií, muzeí i historických památek za symbolické vstupné či zdarma. V neděli pak oslavy vyvrcholí průvodem světel, který vyrazí v 18 hodin z náměstí T. G. Masaryka a v 18:30 skončí na náměstí Republiky, kde vše uzavře slavnostní ohňostroj. Nezapomeňte se vydat na radnici, kde bude po celý víkend vystaven originál Tylova rukopisu písně Kde domov můj.

  • Kam o víkendu na koncert? Na náměstí i do klubu

Kromě sobotního koncertu v DEPO2015 s podtitulem Děkuji, bylo to krásné! si můžete o víkendu vybrat z několika dalších hudebních akcí. Už v pátek vyrazte na náměstí Republiky, kde zahraje a 100 let republiky hudebně oslaví Vojta Dyk & B-side Band. Koncert začne v 18:30, vstup je zdarma. O víkendu to bude žít i na klubové scéně. Do Buena Vista Clubu v Kollárově ulici můžete v pátek vyrazit na plzeňskou revivalovou legendu X-Cover, zahrají tu od 21 hodin. Předčasný Halloween se bude v sobotu slavit v Divadle Pod Lampou, kde se koná Irish Halloween Party hned s čtyřmi kapelami. Vystoupí zde například plzeňští Cheers! nebo Paddy And The Rats z Maďarska. V KD Šeříková vystoupí v sobotu kapely Jaksi Taksi, Zoči Voči (SK) a zakázanÝovoce.

  • Dýňování + DEPO Street Food Market = pohodový program na neděli

V neděli 28. října se v DEPO2015 chystá letos již třetí Street Food Market aneb přehlídka pouličních stánků a food-trucků, které nabídnou jídlo z nejrůznějších koutů světa. Své grily a pánve nažhaví kolem třiceti stánkařů, ochutnáte známá i exotická jídla a chybět nebude ani káva a zákusek. V nedávno otevřené tržnici v depu se navíc koná Dýňování. Na místě si tak budete od místních farmářů koupit nejrůznější nejen dýňové pochoutky. U příležitosti plzeňských oslav vzniku republiky také můžete navštívit výstavu 100PY Sto let republiky očima pěti generací za symbolických 28 korun.

  • Hladinka i šnyt pro vás budou hračka díky Škole čepování Pilsner Urquell

Myslíte, že zvládnete správně načepovat plzeňskou dvanáctku? Že to zas tak jednoduché není, vám ukážou profíci přímo v Plzeňském Prazdroji. Ale nebojte, během tří hodin na škole čepování na to určitě vyzrajete. Zároveň si prohlédnete zajímavá zákoutí pivovaru, pochutnáte si na guláši a kromě výčepáckých zkušeností si domů odnesete malý dárek. Nejbližší termín si můžete rezervovat na pátek 26. 10. od 18 hodin prostřednictvím návštěvnického webu Plzeňského Prazdroje.

  • Sraz českých bohémů: cestovatelský festival v Papírně

V kulturním centru Papírna na Slovanech si od pátku do neděle přijde na své každá cestovatelská duše. Chystá se tu totiž cestovatelský festival Sraz českých bohémů. Od pátečního odpoledne až do neděle večer budete mít šanci čerpat inspiraci na cíle vašich příštích cest, ať už to bude na Blízký nebo Dálný východ, festival Burning Man nebo do Afriky. Podrobný program a informace hledejte na webu festivalu, vstupenky seženete v online předprodeji za 300 korun na všechny tři dny.

  • KUK! Festival pro nejmenší v DEPO2015

Festival pro nejmenší se v Plzni koná vůbec poprvé. Nabídne originální koncept divadelních představení pro děti od 10 měsíců do 3 let, pohybové workshopy a celodenní otevřenou batolecí hernu a odpočívárnu. To vše v DEPO2015 od pátku 26. do neděle 28. října.

  • Oslavte Halloween Party během

Ještě než vyrazíte na sobotní Irish Halloween Party do Divadla Pod Lampou, užijte si v pátek 26. října 5 kilometrů strašidel, úkolů a zábavy na trase Halloweenského Party běhu. Na místě se zahřejete podzimními alkoholickými i nealkoholickými nápoji, můžete si na obličej nechat namalovat strašidelnou masku a soutěžit o nejlepší kostým a ještě ke všemu přispět na dobrou věc. Registrace budou probíhat na startu v Borském parku od 17 do 18:30 hodin, start závodu je v 19 hodin. 

  • Sobotní brunch na farmářských trzích

Přemýšlíte, kam zajít v sobotu ráno na kávu či snídani? A nevadí vám k tomu trochu čerstvého podzimního vzduchu? Pokud ne, vyrazte mezi 8 ranní a polednem na náměstí Republiky, kde v prostoru mezi radnicí a katedrálou rozbalí své stánky prodejci čerstvého pečiva, masa a uzenin i mléčných výrobků. Dejte si horký čaj nebo kávu, něco dobrého k snědku nebo třeba čepované pivo, to přece v sobotu ráno nemůže nikomu ublížit.

Text: Alena Fialová

Zveřejněno: 23. 10. 2018, Helena Mařanová

Tradiční akce města Plzně