Webkamery
ÚvodTuristaUžitečné informaceAktualitySváteční prodloužený víkend v Plzni chystá zajímavé akce

Sváteční prodloužený víkend v Plzni chystá zajímavé akce

Velký bolevecký rybník nabízí v létě spoustu aktivit.
Foto: Libor Sváček, archiv MCU.cz

Pokud chcete využít prodlouženého víkendu k výletu a hledáte, kam za zábavou, v Plzni tento víkend nešlápnete vedle.

  • Vyrazte v pátek na prohlídku VODÁRNY PLZEŇ 

Festival je sice za námi, Industry Open ale rozhodně nekončí. VODÁRNA PLZEŇ přichystala na sváteční den komentované prohlídky. Čím musí voda projít, aby se z ní stala pitná? A co se děje s vodou z vašeho domu, než se vrátí do řeky? Přijďte do zjistit do čistírny odpadních vod na Jateční 44, kde začíná prohlídka ve 12:30, nebo do úpravny vody na Homolce od 15 hodin. Vstupné na jednu prohlídku stojí 30 korun, vstupenky jsou v prodeji online nebo v Turistickém informačním centru na náměstí Republiky 41.

  • Léto v Prazdroji je tu

Tradiční Léto v Prazdroji začíná už tento čtvrtek. Každý prázdninový čtvrtek se můžete těšit na koncerty, páteční večery pak budou patřit letnímu kinu. Ve čtvrtek 4. července otevřou program kapely Semtex a High five. Předkapela High five zahraje od 19 hodin, Semtex pak od 20:30. V pátek se můžete těšit na promítání filmu Hanební pancharti (v originálním znění s titulky), to začne ve 21:30. Vstupenky na koncerty Léta v Prazdroji stojí 50 korun, na letní kino 100 korun. V rámci vstupného obdržíte welcome drink zdarma.

  • Plzeň jinak na kostýmovaných procházkách

I tento víkend máte možnost zažít Plzeň trochu jinak a dovědět se zajímavosti z její historie na komentovaných procházkách po centru města. První z nich je zaměřena na plzeňské rodáky a slavné osobnosti a odhalí vám příběhy a zajímavosti z jejich života, snad i trochu těch drbů. Druhá procházka, Báje a pověsti plzeňské, se zabývá tajemstvími a pověstmi z plzeňské historie. Opravdu postavili katedrálu čerti? A opravdu Plzeňané ukradli husitům velblouda, který se vyjímá na městském znaku? Přijďte to zjistit s naším průvodcem. Obě procházky se tuto sobotu 6. července konají ve dvou termínech, v 18 a 19:30 hodin. Vstupenky jsou v prodeji online, nebo je seženete v Turistickém informačním centru na náměstí Republiky 41 (vedle radnice), kde také všechny prohlídky začínají.

  • Zacvičte si jógu pod širým nebem

Víkendové ráno láká k tomu se pořádně protáhnout venku na čerstvém vzduchu. Vyrazte tedy v sobotu nebo neděli od 8:30 do 9:30 cvičit jógu do Borského parku. Potřebujete jen pohodlné oblečení a podložku na cvičení. Lekce jógy stojí 60 korun, sraz je na autobusové zastávce naproti Hotelové škole. Netradiční jógu na paddleboardech můžete vyzkoušet v neděli večer na Velkém Boleveckém rybníku. Jóga na paddleboardech je výzvou pro každého, jelikož každý prudký pohyb vás může stát pád do vody. O to větší je to ale zábava. Lekce začíná v 19 hodin, na sraz u Pointu u zastávky MHD Bolevecký rybník přijďte cca o 15 minut dříve.

  • Rock Fest Křimice u řeky Mže

V krásném prostředí u řeky Mže pod Lobkowickým zámkem v Křimicích se v sobotu 6. července koná rockový večer. Mladí rockeři a rockerky z 15. ZŠ tu poměří síly s ostřílenými kapelami Electric Therapy a POPS. Předkapely z řad žáků základní školy vystoupí od 18 hodin, po nich kolem osmé večerní začne hlavní program. Nevíte-li, kudy na místo, hledejte v Křimicích Restauraci U Mže – Roští. Vstupné je dobrovolné.

  • Zážitkový program Rok na vsi v Národopisném muzeu

Každý čtvrtek až do konce září můžete od 10 do 18 hodin v Národopisném muzeu Plzeňska na náměstí Republiky 13 navštívit speciální zážitkový program Rok na vsi zaměřený na výroční zvyky a tradiční lidovou výrobu. Oživená komentovaná prohlídka muzea vám představí i méně známé zvyky obyvatel Plzně a okolí v kontextu celého hospodářského roku. Budete si také sami moci vyzkoušet, jak příst na kolovratu či vřetánku, tkaní na tkalcovském stavu nebo draní peří. U skupin je nutná rezervace na čísle 378 370 201, kde se také dovíte další informace.

  • Sobotní snídaně na farmářských trzích

V sobotu 6. července můžete opět vyrazit na stylovou snídani na farmářské trhy na náměstí Republiky. Od osmé hodiny ranní až do poledne tu budou připraveni lokální farmáři a prodejci masa a uzenin, zeleniny, ovoce i čerstvého pečiva. Dejte si k tomu ranní kávu a užijte si sváteční sobotní snídani.

  • Tip na výlet do okolí: Barokní slavnosti na zámku Kozel

Na zámek Kozel můžete vyrazit v pátek a v sobotu na barokní slavnosti a oslavy 230. výročí dostavění zámku. Těšit se můžete na průvod vojáků, šermířů, přehlídku dobové módy, barokní hudbu a potkáte tu i kejlklíře a komedianty na chůdách. Zámek bude od 10 do 16 hodin volně přístupný k prohlídkám.

Text: Alena Fialová

Zveřejněno: 4. 7. 2019, Helena Mařanová

Tradiční akce města Plzně