Webkamery
ÚvodTuristaUžitečné informaceAktualityPrvní dubnový víkend přivítejte v Plzni jaro

První dubnový víkend přivítejte v Plzni jaro

 Z Plzně se můžete o víkendu vydat i na zříceninu nedalekého hradu Radyně.
Foto: Libor Sváček, archiv MCU.cz

Jarní počasí svádí k výletům a návštěvám akcí všeho druhu. Vyberte si z pestré nabídky v Plzni a nebudete litovat.

  • Letošní ročník Arabfestu bude plný dobrého jídla

Tématem desátého Festivalu arabské kultury bude jídlo. Od středy do neděle 4. – 7. dubna se můžete těšit na pestrou škálu akcí na různých místech v Plzni. Užít si můžete arabskou snídani v Kulturce, tematické přednášky nebo kurzy arabštiny. Chybět nebude ani ArabFILMfest. V sobotu se určitě zastavte v DEPO2015 na velké přehlídce orientální kuchyně. Koná se tu totiž Oriental Street Food Market. Kompletní program festivalu a informace k jednotlivým akcím najdete na webu Arabfestu.

  • Odstartujte turistickou sezonu na hradě Radyně

V sobotu 6. dubna můžete zahájit sezonu jarních výletů do přírody a na hrady a zámky. Vydejte se na hrad Radyně, třeba pěšky ze Starého Plzence. Na Radyni se můžete ve 14 a v 16 hodin těšit na oživené prohlídky zříceniny s králem Karlem IV. a jeho družinou. Atmosféru dokreslí středověká kapela.

  • Od dubna si prohlédnete Loosovy interiéry i v neděli

Od začátku dubna můžete Loosovy interiéry v Plzni vidět v pátek, sobotu i neděli. Navštivte interiéry navržené světoznámým architektem Adolfem Loosem ve třicátých letech minulého století a seznamte se kromě architektury i s životními osudy jejich původních vlastníků a obyvatel. Můžete si vybrat prohlídku bytů Krausových a Voglových nebo Brummelova domu. Vstupenky si můžete rezervovat online nebo je zakoupit v Turistickém informačním centru na náměstí Republiky vedle radnice.

  • Kam na páteční koncert? Monkey Business nebo Pragasón

Máte chuť zařádit si na koncertě? Rozhodně bude z čeho vybírat. V DEPO2015 zahraje v pátek oblíbená kapela Monkey Business. Na programu budou osvědčené hity i novinky, začíná se ve 20 hodin. V Buena Vista Clubu v Kollárově ulici se na páteční večer chystá kubánská party s kapelou Pragasón. Ta odstartuje taktéž ve 20 hodin.

  • Čepujte pivo jako profíci díky škole čepování Plzeňského Prazdroje

Plzeňský Prazdroj zve všechny pivaře na pravidelnou školu čepování, jejíž další díl se koná v sobotu 6. dubna od 19 do 22 hodin. Během školy čepování se nejen dozvíte, jak se od sebe liší hladinka, šnyt, čochtan a mlíko, ale naučíte se je rovnou i načepovat. Jako dárek si domů odnesete půllitr se svým jménem. Na školu čepování se registrujte na reservations@asahibeer.cz.

  • Přivítejte jaro se Západočeským muzeem

V pátek 5. dubna se můžete zúčastnit slavnostního průvodu městem k přivítání jara a rozloučení se se zimou. V 10 hodin začíná slavnost na dvoře Chotěšovského domu na náměstí Republiky, kde sídlí Národopisné muzeum Plzeňska. Vystoupí plzeňské lidové soubory BOLEVÁČEK a MLADINKA. V 11 hodin vyjde průvod přes Dřevěnou ulici a Křižíkovy sady až k mostu U Jána. Zde průvod vyvrcholí vhozením Morany do řeky Radbuzy a zpět na náměstí se vrátí s májkou symbolizující přicházející jaro.

V Národopisném muzeu můžete také každý den kromě pondělí zhlédnout stálou expozici Jak se žilo na Plzeňsku nebo aktuálně třeba sladkou výstavu Cukráři jedou, perníky vezou.

  • Na farmářské trhy na sobotní brunch

Sobotní ráno bude opět patřit farmářským trhům na náměstí Republiky. Od 8 do 12 hodin tu v prostoru mezi katedrálou a radnicí lokální prodejci otevřou své stánky. Těšit se opět můžeme na čerstvé pečivo, maso a uzeniny a příjemnou atmosféru nejen při nákupu, ale i  pro sobotní brunch.

  • Zúčastněte se charitativního běhu Run for ProCit

Chcete-li v sobotu 6. dubna protáhnout své tělo a proběhnout se pro dobrou věc. Vyrazte do Borského parku na charitativní běh Run for ProCit. Takzvaný modrý běh pomáhá rodinám, které pečují o dítě s poruchou autistického spektra. Dětský běh, kterého se účastní i děti s autismem, odstartuje v 10 hodin, následovat budou běhy na 2 a na 5 kilometrů. Odvážlivci můžou na trase proběhnout i úsekem s práškováním modrou barvou. Informace o běhu i registraci najdete na webu Run for ProCit.

Text: Alena Fialová

Zveřejněno: 2. 4. 2019, Helena Mařanová

Tradiční akce města Plzně