Webkamery
ÚvodTuristaUžitečné informaceAktualityPřivítejte v Plzni o víkendu první advent

Přivítejte v Plzni o víkendu první advent

Vánoční trhy Plzeň Náměstí Republiky 2018

Foto: Petr Ježek

První adventní víkend přinese již tradičně rozsvícení vánočního stromu na náměstí Republiky. Jaké další akce nás v Plzni čekají?

  • Na náměstí Republiky se rozsvítí vánoční strom

V neděli 2. prosince, tedy na první adventní neděli, se tradičně rozsvítí vánoční strom na náměstí Republiky. Vánoční trhy jsou již v plném proudu a stejně jako každý den bude i v neděli na programu živá hudba. Už od 16 hodin si užijete vystoupení hudebních skupin a pěveckých a tanečních lidových souborů. V 18 hodin pak dojde k slavnostnímu rozsvícení vánočního stromu. Celý program završí adventní vystoupení souboru Divadla Josefa Kajetána Tyla.

  • Užijte si předvánoční atmosféru na adventních prohlídkách

Nalaďte se na atmosféru adventní Plzně a nechte se provést historií vánočních zvyků a tradic na adventních prohlídkách Plzně. Během čtyř adventních víkendů vás průvodce v kostýmu provede vánočním městem a dozvíte se zajímavosti nejen o štědrovečerních tradicích, ale třeba i o plzeňských betlémech. Na konci každé prohlídky se můžete těšit na ochutnávku cukroví a šálek horkého nápoje ve Skupa Café Kačaba v Muzeu loutek. Vstupenky na adventní prohlídky si rezervujte online nebo v Turistickém informačním centru. Termíny na tento víkend jsou v sobotu od 14:30 a 16:30 a v neděli v 16:30, sraz je vždy před Turistickým informačním centrem na náměstí Republiky.

  • Naučte se čepovat plzeňskou dvanáctku od těch nejpovolanějších

Hladinku, šnyt i mlíko možná znáte z pohledu zákazníka plzeňských pivnic. Uměli byste je ale načepovat? Chcete-li do tajemství tohoto řemesla proniknout, není nic jednoduššího než se přihlásit na školu čepování přímo v Plzeňském Prazdroji. Během tří hodin se kromě tréninku čepování podíváte na zajímavá místa v pivovaru, chybět nebude občerstvení a domů si odnesete malý dárek. Příští termín je už tuto sobotu 1. prosince od 17:30 hodin, místa si rezervujte na reservations@asahibeer.cz.

  • MIG21 zahrají v DEPO2015

V rámci svého Hurá tour přijede do Plzně smíchovská kapela MIG21. Plzeňský koncert bude úplně posledním koncertem turné, očekávat tedy můžeme parádní výkon kapely, která bude mít tímto podzimní šňůru za sebou. Dveře Depa se v sobotu 1. prosince otevřou v 19:30, koncert začne kolem 21. hodiny. Vstupenky seženete v online předprodeji.

  • Adventní dílny a perníčková soutěž v Pivovarském muzeu

Pivovarské muzeum připravilo na dobu adventu tvořivé dílny pro děti i dospělé. V sobotu 1. prosince od 10 do 15 hodin si v muzeu vyrobíte drobnosti z včelího vosku, které jistě potěší i jako dárky pro vaše blízké. Vstupenky jsou v prodeji online nebo na místě, vstupné je 50 korun. Pivovarské muzeum také vyhlásilo tradiční soutěž o nejkrásnější vánoční perníček. Až do 20. prosince do 12 hodin můžete své perníkové výtvory přinést na recepci Pivovarského muzea. Slavnostní vyhlášení vítězů proběhne ve čtvrtek 20. prosince od 17 hodin tamtéž. Soutěžní perníčky pak budou v muzeu vystaveny do 4. ledna. Více o soutěži si přečtěte zde.

  • Vyrazte pro inspiraci na adventní bazary a jarmarky

Kromě vánočních trhů na náměstí se tento víkend můžete vypravit na několik bazárků a adventních jarmarků. V DEPO2015 se v sobotu 1. 12. v 10 hodin otevře Ruprťácký FLER jarmark, kde se budou prodávat originální ručně dělané dárečky od výrobců z regionu. V Centru Doubravka se už od čtvrtka 29. 11. koná Adventní jarmark. Těšit se můžete na adventní věnce, svícny, květníky a další dekorace. V Café Papírna na Slovanech se v neděli 2. 12. od 14 hodin chystá další vydání Nazdar Bazaru, kde seženete oblečení a pěkné doplňky z druhé ruky. V TJ Lokomotiva na Slovanech se v pátek a sobotu můžete zastavit na Kreativním veletrhu, otevřen bude v pátek od 12 do 19 hodin a v sobotu od 9 do 18 hodin.

  • Výstavy ke 100 let republiky v DEPO2015 pokračují

Oslavy sta let od vzniku Československé republiky zdaleka neskončily 28. října. Do Depa můžete až do 9. prosince zajít na výstavu 100PY aneb Sto let republiky očima pěti generací, která vypráví příběhy jedné rodiny na pozadí historických událostí a zvratů uplynulého století. V DEPO CAFE je až do konce roku k vidění výstava Dobrých 100, která mapuje to dobré a pozitivní, co republika za 100 let své existence zažila. Zavzpomínejte na skvostné okamžiky i běžné věci, které přispěly k dobré pověsti a slávě Československa.

  • Farmářské trhy na náměstí Republiky

Ani s příchodem adventu nebudeme v sobotu dopoledne ochuzeni o farmářské trhy. Jako vždy od 8 do 12 budou na náměstí mezi katedrálou a radnicí připraveni stánkaři z Plzně a regionu. Vychutnejte si ranní kávu a nakupte suroviny na nedělní oběd a zároveň probrouzdejte celé náměstí, které se teď stánky opravdu jen hemží.

Text: Alena Fialová

Zveřejněno: 27. 11. 2018, Silvie Burešová

Tradiční akce města Plzně