Webkamery
ÚvodTuristaUžitečné informaceAktualityPoslední prázdninový víkend je tu. Na co se těšit v Plzni?

Poslední prázdninový víkend je tu. Na co se těšit v Plzni?

 Letní večerní pohoda na náměstí Republiky
Foto: Libor Sváček, archiv MCU.cz

S prázdninami se pomalu rozloučíme, s tím se nedá nic dělat… Nicméně pojďte si ještě užít jejich poslední víkend – třeba na některé z akcí v Plzni. Připravili jsme pro vás pravidelný přehled akcí.

 • Podzimní edice Festivalu polévky je tu

V neděli 1. září se v areálu Plzeňského Prazdroje koná již tradiční zakončení letního festivalu Živá ulice – Festival polévky. Přímo před zraky návštěvníků se tu ve 40litrových kotlích budou vařit polévky všech chutí i vůní. Těšte se na českou klasiku, asijské speciality i mořské plody. Přijďte si pochutnat a rozhodněte o tom, kdo vaří nejlepší polévky nejen v Plzni.

 • Za festivalovou atmosférou do pivovaru Raven

Minipivovar Raven po úspěšném loňském ročníku opět na konec prázdnin chystá festival, kde se bude čepovat výhradně pivo z jejich vlastní produkce. Nouze tu rozhodně nebude o více než deset druhů neobvyklých pivních stylů. Mezi ochutnáváním se můžete vydat na prohlídku pivovaru se sládkem nebo si poslechnout některou z plzeňských kapel. Festival se koná před pivovarem na tramvajové točně v Bolevci (mapa).

 • Déčko oslaví narozeniny v Techmanii

Televizní kanál ČT :D oslaví šesté narozeniny v plzeňském Techmania Science Center. V rámci sobotní oslavy si od 10 do 18 hodin budete moci vyzkoušet vědecké pokusy, těšit se můžete na obří bubliny i pořady z programu Déčka. Program bude probíhat ve volně přístupných prostorách Techmanie a na spojovacím mostě. V rámci akce bude v sobotu snížené vstupné za 160 korun. Když už v Techmanii budete, nezapomeňte omrknout novou expozici Inženýr.

 • Cestovatelská show pro děti i dospělé v lochotínském amfiteátru

Na závěr léta se v lochotínském amfiteátru chystá velká akce s cestovatelským projektem Zikmund 100. V sobotu od 16 do 21 hodin se můžete těšit nejen na autory filmu Cesta jako žádná ze sta, kteří se vydali na cestu po stopách Zikmunda a Hanzelky, ale i další cestovatele a jejich vyprávění z různých koutů světa. Pokřtěna bude také levhartice ze ZOO Plzeň. Akci bude moderovat Petr Čtvrtníček. Vstupenky seženete online za 150 korun.

 • Retroprocházky Plzní a Báje a pověsti plzeňské

Novinkou letošního ročníku tematických prohlídek pořádaných Turistickým informačním centrem jsou Retro procházky Plzní. S průvodcem se vydáte do Plzně z doby před rokem 1989, do doby kdy se v kině Moska na lístky stály fronty a džíny bylo možné koupit pouze za bony v Tuzexu. Začátek je v 18:00 a 19:30 hodin. Vstupenky můžete koupit online nebo v infocentru. V sobotu můžete vyrazit také na oblíbené Báje a pověsti plzeňské. Pro velký zájem jsme přidali nové termíny.

 • Ochranářský den v ZOO Plzeň

V pátek 30. srpna se v ZOO Plzeň chystá Ochranářský den, akci na podporu ohrožených druhů. Bude se týkat nejen zvířat, ale i rostlin. Zoologická a botanická zahrada představí záchranné projekty, na kterých se podílí, bude se mluvit i o palmovém oleji a dalších tucích a za studena lisovaných olejích, které je mohou nahradit. Ochranářský den bude akcí pro malé i velké, přijďte se dozvědět něco nového a užít si jeden z posledních dnů prázdnin v plzeňské zoo.

 • Křimické slámování

V sobotu 31. srpna od 14 do 17 hodin se v zámeckém parku v Křimicích uskuteční Křimické slámování. Vytvořte si pěknou dekoraci ze slámy domů nebo na zahradu. V parku si také můžete koupit něco pěkného v některém ze stánků s přírodními materiály a výrobky z nich. Chybět nebude občerstvení a hudební doprovod zajistí country kapela Wenda gang.

 • Povídání o pejskovi a kočičce pro dospělé u Zacha

Povídání o pejskovi a kočičce, které se v Divadle J. K. Tyla těší velké oblibě, se dočkalo svého dospěláckého zpracování. Výjimečně pro tento večer budou v pohádce rozehrány i motivy dětem nepřístupné. Půjde o jediné představení, nenechte si ho ujít! Už v neděli 1. září od 20 hodin v Zach’s Pubu. Vstupenky si můžete koupit předem online na Plzeňské vstupence.

 • Připravte se na školu zábavně

To, že se už příští pondělí jde do školy, možná školákům moc velkou radost nedělá. Můžete jim však návrat do školních lavic zpříjemnit návštěvou některé z nadcházejících akcí. Už v pátek 30. srpna se v Lochotínském parku u bazénu koná akce Hurá do školy, která bude plná hudby a soutěží a budete si moci i upéct buřty. V sobotu se můžou děti vyřádit na překážkovém charitativním běhu na Krkavci. V pondělí pak nastane očekávané první zvonění a odpoledne přijde i stejnojmenná akce plná zábavy v Borském parku.

 • Procházka barokní Plzní

Barokní procházka vás provede historickým centrem Plzně s jejími barokními skvosty. Koná se v sobotu 31. srpna od 15 hodin, začátek je u kostela Nanebevzetí Panny Marie. Po návratu z procházky vás tu bude v 17 hodin čekat ochutnávka barokní kuchyně a od 18 hodin koncert Ensemble Inégal v kostele Nanebevzetí Panny Marie. Celý program je zdarma.

 • Letní kino na dvorku Anděla

Na pátečním biografu na dvorku Anděl music baru se můžete těšit na Bradleyho Coopera a Lady Gagu v romantickém dramatu Zrodila se hvězda. Film plný skvělé hudby začne ve 20:30, vstupné činí 100 korun.

 • Farmářské trhy na náměstí Republiky

I poslední srpnový den, tedy tuto sobotu, o vás bude, co se nákupu surovin na víkendový oběd týče, postaráno. Stačí zaskočit na farmářské trhy na náměstí Republiky, kde od 8 do 12 hodin seženete ty nejčerstvější a nejvoňavější dobroty.

Text: Alena Fialová

Zveřejněno: 28. 8. 2019, Helena Mařanová

Tradiční akce města Plzně