Webkamery
ÚvodTuristaUžitečné informaceAktualityPoslední listopadový víkend nabídne vánoční trhy a další akce

Poslední listopadový víkend nabídne vánoční trhy a další akce

Plzeňká vež v podzimním oparu.

Podzim jde pomalu do finále a my vám přinášíme pár tipů, proč nesedět doma v teple a vyrazit ven.

 • Vánoční trhy zaplní náměstí Republiky

Na první adventní neděli si ještě počkáme, ale vánoční trhy už jsou tu. Začínají už tuto sobotu 24. listopadu a jako každý rok provoní náměstí Republiky svařákem, trdelníkem a dalšími dobrotami. Už v sobotu odpoledne se můžete těšit na živou hudbu a pestrou nabídku stánků, trhy pak budou oficiálně zahájeny velkolepým ohňostrojem v 18 hodin. Vánoční atmosféru a pohodu si můžete na náměstí Republiky užívat od tohoto víkendu každý den až do 23. prosince.

 • Do Tržnice v DEPO na podzimní sklizeň

Tržnice DEPO chystá další velký prodejní trh, tentokrát farmářskou podzimní sklizeň. V neděli 25. listopadu vyrazte do DEPO2015 na výborné mošty, cidery, jablka, hrušky a další podzimní lahůdky. V tržnici kromě farmářských stánků navštívíte i šest stálých obchodů, kde můžete načerpat inspiraci na designové vánoční dárky, nakoupit kvalitní pálenku nebo nový kousek do šatníku. Farmářská podzimní sklizeň se v DEPO2015 uskuteční v neděli od 11 do 18 hodin, vstup je zdarma.

 • Vyberte si z nabídky plzeňských klubů a vyrazte na koncert

Pokud máte chuť se o víkendu vyřádit na koncertě, v pátek 23. listopadu máte opravdu široký výběr:

  • Buena Vista Clubu v Kollárově ulici zahraje od 21 hodin skupina Poletíme?.
  • KD Šeříková na Slovanech chystá na páteční večer koncert oblíbeného revivalu legendárních AC/DC – Špejbl’s Helprs, start ve 20 hodin.
  • Příznivci hip-hopu ať v pátek zamíří do Papírny, kde od 20 rozjedou show rappeři i DJs oblíbeného českého Ty Nikdy Labelu, kteří představí novou společnou desku Akta X.
  • S posledním pátečním tipem vás zveme do Anděl Music Baru v Bezručově ulici na klání dvou rockových partiček – TH!S a VEES. Začátek tohoto koncertního souboje je plánován na 20 hodin.

Pokud jste si doteď nevybrali, nebo vám zbydou síly i na sobotní večer, můžete se zastavit na oslavě klubu Divadlo Pod Lampou, který slaví 28 narozeniny. Chybět nebude grilovačka, živá hudba a afterparty s DJ. Vstup zdarma!

 • Obdivujte jedinečné interiéry od Adolfa Loose

Vydejte se na prohlídky interiérů vytvořených světoznámým architektem Adolfem Loosem, které umožňují zajímavý pohled do způsobu bydlení plzeňské židovské komunity. Vybrat si můžete Brummelův dům nebo byty Krausových a Voglových. Prohlídky se konají v pátek i sobotu. Vstupenky je nutné zakoupit předem v Turistickém informačním centru nebo na webu Adolf Loos Plzeň.

 • Večerní komentovaná prohlídka věže katedrály

Katedrála sv. Bartoloměje je sice v rekonstrukci, tudíž do jejího interiéru se jen tak nepodíváte, ale její věž je neustále v provozu. Pokud překonáte 301 schodů, můžete si prohlédnout Plzeň z výšky každý den od 9 do 19 hodin. Na páteční podvečer navíc připravilo plzeňské biskupství jeden z pravidelných večerních výstupů s komentovanou prohlídkou varhan. Vstupenky v ceně 100 korun zakoupíte online.

 • Výstavy 100PY a stovky v DEPO2015

Oslavy sta let od vzniku Československé republiky zdaleka neskončily 28. října. Do Depa můžete až do 9. prosince zajít na výstavu 100PY: Sto let republiky očima pěti generací, která vypráví příběhy jedné rodiny na pozadí historických událostí a zvratů uplynulého století. Od listopadu přibyla v DEPO2015 výstava Dobrých 100, která mapuje to dobré a pozitivní, co republika za 100 let své existence zažila. Zavzpomínejte na skvostné okamžiky i běžné věci, které přispěly k dobré pověsti a slávě Československa. Výstava je k vidění v kavárně DEPO CAFE do konce roku. Více o výstavách, které jsou momentálně v Plzni k vidění, se dozvíte v našem článku.

 • Electro-swingový večer v DEPO2015

Oblíbený taneční večer Electro Swing Plzeň se stěhuje na parket DEPO2015. V průběhu večera zahrají umělci z Velké Británie, Německa i domácí české hvězdy swingu. Těšit se můžete na mini taneční lekci, hudební loterii i stylový fotokoutek. To vše už v pátek 23. listopadu od 21 hodin v DEPO2015. Když dorazíte včas, možná na vás zbyde i welcome drink!

 • Farmářské trhy na náměstí Republiky

Jako každou sobotu vyrazte i 24. listopadu mezi osmou ranní a polednem na náměstí Republiky, kde na vás v prostoru mezi katedrálou a radnicí budou čekat stánky farmářů a prodejců čerstvé úrody, masa a uzenin i mléčných výrobků.

Text: Alena Fialová

Zveřejněno: 20. 11. 2018, Helena Mařanová

Tradiční akce města Plzně