Webkamery
ÚvodTuristaUžitečné informaceAktualityPivní výzva! Zvládnete za jeden den navštívit všechny pivovary v Plzni?

Pivní výzva! Zvládnete za jeden den navštívit všechny pivovary v Plzni?

Pivní výzva Plzeň

Pivní nadšenci, přijměte naší výzvu a zkuste během jednoho dne navštívit všechny pivovary v Plzni a blízkém okolí. Výzva je to pořádná, v hlavním městě piva je jich totiž celkem 11. Přečtěte si pozorně náš přehled, který vám usnadní plánování, a přesvědčte se, že se správným načasováním stihnete navštívit všechny.

Plzeňské pivovary nenajdete jenom v centru, takže si při plnění výzvy uděláte výlet do okolí a poznáte tak z Plzně mnohem víc. K rychlejšímu přesunu mezi jednotlivými pivovary můžete využít městskou hromadnou dopravu, dojezdová vzdálenost je maximálně půl hodiny a s turistickou jízdenkou vás přejezdy vyjdou výhodněji. Dej Bůh štěstí, ať se vám to povede, a kdyby náhodou ne, prodlužte si výlet za pivem klidně na více dní, v Plzni se rozhodně zabavíte!

Začněte v centru

V úplném centru města kolem náměstí Republiky a v blízkých ulicích posedíte ve třech pivovarech, kde se i skvěle najíte. V Beer Factory (Dominikánská 8) je dokonce restaurace a pivovar pod jednou střechou a na výběr zde mají kromě vlastních piv i několik čepovaných belgických. V pivovaru U Pašáka (Poděbradova 12) vaří především dva druhy piva, světlé a polotmavé. Podle sezóny je nabídka ozvláštněna o speciály. V nedalekém pivovaru Kalikovar (Radčická 60) posedíte ve sklepení Kalikovského mlýna a vychutnáte si především spodně kvašená piva.

Ani za klasikou nemusíte daleko

Tradiční piva a symboly města pivovar GambrinusPlzeňský Prazdroj (U Prazdroje 7) naleznete na jedné adrese, kousek od sebe. Na to nejcennější z Plzně se tu můžete stavit třeba na Formance. Pokud strávíte v Plzni víc času, doporučujeme také navštívit obě pivovarské prohlídkové trasy.

Malebná čtvrť Roudná nabízí dva pivovary

Z centra je to přes Rooseveltův most jen kousek do klidné čtvrti Roudná, kde nedávno vznikl První roudenský pivovar (Na Roudné 17). Pivovar spadá pod prostory Saloonu Roudná, který vždy lákal na kvalitní steaky a nyní svou nabídku obohatil o vlastní pivo. Opravdovým unikátem je pivovar Groll (Truhlářská 10) s historickou varnou zabudovanou do kachlových kamen. Ochutnat zde můžete tři různé ležáky.

Pivní rozmanitost na Bolevci

Až budete mít dost tradičních ležáků, vydejte se na Bolevec do pivovaru Raven (Mozartova 1), kde se rozhodně nebojí extravagantních přísad a chutí. Na čepu je tu na stálo až osm piv různých stylů a během degustace se po domluvě můžete vydat i na prohlídku pivovaru.

Na jih do pivních lázní

V pivovarském dvoře a pivovaru Purkmistr (Selská náves 21/2) je na výběr z široké škály piv a skvělého jídla. Kdyby vaše tour po pivovarech snad skončila předčasně, můžete si zde užít relax v jedinečných pivních lázních. V nedalekém pivovaru Radobyčice (Radobyčická náves 318) na vás v prostoru 200 let staré stodoly dýchne rodinná atmosféra. Mějte však na paměti, že je pivovar otevřený pouze o víkendu.

Nejdál to budete mít do Kyšic

Do Kyšic se sice projedete, ale návštěva pivovaru Pod Lípou (Náves 20, Kyšice) bude stát za to. Na pivech si můžete pochutnat v místním hostinci a zájemci mohou navštívit pivovar v doprovodu zdejšího sládka.

Přehled zastávek MHD

 • Beer Factory – Náměstí Republiky
 • Pivovar U Pašáka – Tylova
 • Pivovar Kalikovar – Kalikova
 • Pivovar Gambrinus – Gambrinus
 • Plzeňský Prazdroj – Prazdroj
 • První roudenský pivovar – Otýlie Beníškové
 • Pivovar Groll – Na Rychtářce
 • Pivovar Raven – Mozartova
 • Pivovar Purkmistr – Generála Lišky
 • Rodinný pivovar Radobyčice – Radobyčice
 • Pivovar Pod Lípou - Kyšice

Pivní výzva mapa pivovarů v Plzni

Po domluvě můžete navštívit i další pivovary

Některé pivovary v Plzni nemají svůj restaurační provoz a jejich piva tak neochutnáte přímo na místě. Takovými jsou Plzeňský Bandita, pivovar U Lenocha nebo Joe´s Garage. Nenechte si je ujít a domluvte se na návštěvě s majiteli, kteří vás do pivovarů rádi nechají nahlédnout. A kdyby se vám to náhodou nepodařilo, jejich piva jistě ochutnáte v některém z plzeňských pivních barů a restaurací.

 • Pokud si na naši výzvu netroufáte a přesto byste všechna piva rádi ochutnali, může pro vás být řešením některý z plzeňských pivních festivalů, ať už Brewstock nebo Slunce ve skle, kde se zmiňované pivovary zaručeně objeví.
 • Pokud jste pivní výzvu zvládli, pochlubte se na našem facebooku Visit Plzeň nebo sdílejte fotky na Instagram @visitplzen s hashtagem #plzenskapivnivyzva!

Zveřejněno: 13. 2. 2019, Silvie Burešová

Tradiční akce města Plzně