Webkamery
ÚvodTuristaUžitečné informaceAktualityOslavte na Pilsner Festu 176. narozeniny plzeňského ležáku

Oslavte na Pilsner Festu 176. narozeniny plzeňského ležáku

PIlsner Fest nabídne jako každoročně řadu pivních i hudebních zážitků.

Na pivo, které zná celý svět. Tak zní podtitul letošního Pilsner Festu, festivalu, který připomene výročí uvaření první várky světově proslulého piva Pilsner Urquell. Uskuteční se v sobotu 6. října a oslavami bude žít celá Plzeň.

Příběh plzeňského piva

Před 176 lety začal příběh piva Pilsner Urquell, které založilo kategorii piva pilsner, jež je dnes se 70 % celosvětové pivní produkce vůbec nejrozšířenějším pivním stylem. Pivovar Plzeňský Prazdroj dnes patří mezi nejnavštěvovanější turistické cíle v Česku a nejen pivo, ale i českou pivní kulturu vyváží do celého světa. Na Pilsner Festu se tak kromě domácích profíků můžete těšit na mistry výčepní z Velké Británie, Švédska nebo jihovýchodní Asie, kteří vám pivo načepují tak, jak se to v Plzni naučili a jak to nyní dělají ve svých pivnicích v zahraničí. Potkáte se s nimi ve speciálním stanu zahraničních výčepních, kde také zaženete hlad mezinárodní kuchyní.

Hudební program

Ve světovém stylu je pojatý i hudební program. Sice na Pilsner Fest nedorazí AC/DC, Queen ani ABBA, zato jejich revivaloví dvojníci ano. Hudební program bude probíhat na dvou scénách, a to v pivovaru a na náměstí Republiky, mezi koncerty se tedy příjemně projdete přes Štruncovy sady a Mlýnskou strouhu a věřte nám, že cestou se nudit nebudete. Festival otevřou Špejbls Helprs (AC/DC revival) už v 11:30 v pivovaru, ve stejný čas zahraje Abba World revival na náměstí. S domácím Pilsen Queen tribute bandem si budete moci zapařit od 15:30 v pivovaru. Na Pilsner Festu zahrají také kapely The Dixie Hot Licks, Imodium a Pipes and Pints nebo zpěvačky Anna K. a Barbora Poláková. Mezi koncerty proběhne na stagích škola čepování s mistry výčepními a v 18:42 si pak celá Plzeň od náměstí po pivovar připije „Plzní“ alespoň na dalších 176 let.

Praktické info:

  • Pilsner Fest 2018 se koná v sobotu 6. října v areálu Plzeňského Prazdroje a na náměstí Republiky. Hudební program začíná v 11:30, poslední hudební vystoupení skončí v 1 hodinu ráno. Podrobný program festivalu najdete zde.
  • Na festivalu zažijete pivo se vším všudy: můžete si zkusit školu čepování, vyrazit na netradiční prohlídku i se potkat k nejlepšími výčepními z Česka i Evropy. 
  • Z Prahy na Pilsner Fest vyrazte speciálním festivalovým vlakem. Odjíždět bude v 10:25 z hlavního nádraží a jízdné je zdarma. Dorazte ale včas, abyste se do vlaku vešli. Zpáteční spojení odjíždí z Plzně hlavního nádraží ve 23:30.
  • Pokud vyrazíte na Pilsner Fest autem, zaparkujete nejlépe v Parkovacím domě Rychtářka, na parkovišti u Hornbachu nebo pod mostem Milénia. Tato parkoviště jsou placená. Zdarma zaparkujete u Obchodních center Albert a Baumax na Rokycanské ulici. Před odjezdem doporučujeme řidičům návštěvu Promile INFO a K-lee-deck zóny, kde si mohou zkontrolovat, zda mohou sednout za volant, a případně si před odjezdem odpočinout.

 

Zveřejněno: 1. 10. 2018, Helena Mařanová

Tradiční akce města Plzně