Webkamery
ÚvodTuristaUžitečné informaceAktualityOchutnejte piva z nejlepších českých minipivovarů na festivalu Brewstock

Ochutnejte piva z nejlepších českých minipivovarů na festivalu Brewstock

Jedním z plzeňkśkých pivních festivalů je Brewstock v DEPO2015.

O víkendu zaplní DEPO2015 zimní edice festivalu minipivovarů Brewstock. Na akci se představí kolem 15 řemeslných pivovarů včetně moravského Wild Creatures, aktuálně nejlépe hodnoceného minipivovaru v Česku. Festival Brewstock se uskuteční v autobusové hale DEPO2015 v pátek (od 16 hodin) a v sobotu (od 11 hodin) 1. a 2. března. Kromě toho, že budou návštěvníci moci různorodá piva ochutnat, se také setkají přímo s jejich tvůrci. Na programu totiž nebudou chybět ani setkání se sládky, kteří odhalí, jak se pivo vyrábí a jak těžké je se na českém trhu minipivovarů uchytit.

„Velkou radost máme z účasti pivovaru Wild Creatures, minipivovaru z Moravy, který se specializuje na piva kyselá a který se na tuzemských pivních festivalech normálně nevyskytuje,“ říká jeden z organizátorů Pavel Kopp. Pořadatelé vybírali pivovary podle aktuálního hodnocení aplikace Untappd, ve které uživatelé hodnotí piva, která ochutnali. Tento žebříček vede mezi českými pivovary právě moravský Wild Creatures, v DEPO2015 tedy bude zastoupena opravdová elita.

Výběr pivovarů doplní kvalitní české řemeslné pivovary jako Pivovar Zhůřák, Černý potoka – létající pivovar, Pivo Falkon, Crazy Clown Brewery, Pivovar Chroust, Samuel Potmehúd, Pivovar Raven, Pivovar Radouš, Rodinný pivovar Zichovec, Pivovar Ládví Cobolis, Pivovar Plzeňský Bandita, Pivovar Permon, Beer Factory, Bad Flash a pivovar Zlatá kráva.

S Brewstockem nám už pomalu začíná festivalová sezona a budeme vyhlížet jaro a posezení u piva na zahrádkách. Na festivalu se setkáte i s několika plzeňskými minipivovary a pro opravdové fajnšmekry jsme spustili Pivní výzvu, která vám dá návod, jak je obejít všechny. Dáte to za jeden den? Sdílejte to s námi na FacebookuInstagramu Visit Plzeň pod #plzenskapivnivyzva! Na zdraví!

Zveřejněno: 25. 2. 2019, Helena Mařanová

Tradiční akce města Plzně