Webkamery
ÚvodTuristaUžitečné informaceAktualityO víkendu v Plzni začnou adventní trhy. Na jaké další akce se podívat?

O víkendu v Plzni začnou adventní trhy. Na jaké další akce se podívat?

 Podzimní Plzeň

Blíží se advent. Už tuto sobotu začínají v Plzni vánoční tradiční vánoční trhy. To ale není všechno, mrkněte na naše tipy na víkendové akce, ať víte, kam vyrazit.

 • V sobotu začnou vánoční trhy

Už tento víkend se můžete naladit na adventní atmosféru na náměstí Republiky. V sobotu tam totiž začínají tradiční vánoční trhy, které potrvají až do 23. prosince. Budou otevřeny každý den od 9 do 19 hodin. Každý den se můžete těšit v 17 a 18 hodin na plzeňského ponocného. Na trzích si užijete předvánoční pohodu se svařákem, nakoupíte dárky. Každé odpoledne si můžete poslechnout živou kapelu.

 • Staňte se hrdinou na výstavě v DEPO2015

I tento víkend se můžete zastavit v DEPO2015 na výstavě Já, Hrdina. Interaktivní expozice pro děti i jejich rodiče se věnuje složkám integrovaného záchranného systému a situacím, ve kterých se může ocitnout každý z nás a někomu pomoci, nebo dokonce zachránit život. Na výstavu můžete zajít ve všední dny od 13 do 18 hodin a o víkendu od 10 do 18 hodin, vstupné je 90 korun pro dospělé a 60 korun pro děti

 • Mig 21 a jejich HYJÉ tour v DEPO2015

Smíchovská skupina Mig 21 přijede v sobotu do Plzně. Parta s Jirkou Macháčkem v čele dorazí do DEPO2015 se svým podzimním klubovým turné. Dveře depa se v sobotu otevřou v 19 hodin, koncert začne kolem 20:30. Vstupenky si můžete zajistit už teď v online předprodeji.

 • Vyrazte na lampiónový průvod v Radobyčicích

V sobotu vyrazte na vycházku do Radobyčic, kde se koná lampiónový průvod. Sraz bude v 16:50 u radobyčické sokolovny, průvod bude vycházet v 17 hodin. Po průvodu se můžete těšit na ohňostroj. Od 16 do 19 hodin bude také otevřen Vánoční charitativní jarmark v sokolovně, kde si můžete koupit nějakou drobnost a podpořit tím NF Šance Onkoláčkům z Přeštic.

 • Nazdar Bazar v Papírně, tentokrát včetně party

Pravidelný Nazdar BAZAR, tentokrát v luxusnějším duchu a včetně večerní party. Přijďte si v sobotu do Papírny vybrat nový kousek do šatníku nebo pěkný doplněk. Vstup je zdarma, bazar je tentokrát od 16 hodin a končit se bude až po jedenácté večerní.

 • Cyklo bazárek v Papírně

Pro nadšené cyklisty se v Papírně na Slovanech na neděli odpoledne (od 14 do 18 hodin) chystá cyklistický bazárek. I když sezóna ježdění na kole už je za námi, rozhodně stojí za to se připravit na tu příští a poohlédnout se po novém vybavení. Na akci budou prodávat i některé známé značky sportovního vybavení, které výdělek z bazárku věnují na podporu Dětské kliniky FN Plzeň. Nebo se naopak můžete stát prodejcem a poslat nepotřebné věci dál. Všechny důležité informace najdete ve Facebookové události.

 • Výstava Minerál Plzeň

V KD Jas na Slovanech se v sobotu 23. listopadu koná burza a výstava Minerál Plzeň. Na prodejní výstavě seženete minerály, drahé kameny, nerosty, fosilie, zkameněliny nebo třeba kaktusy a sukulenty. Burza se koná od 9 do 17 hodin.

 • Dejte si snídani na farmářských trzích na náměstí Republiky

Sobotní dopoledne bude na náměstí Republiky patřit nejen otevření letošních adventních trhů, ale i tradičním farmářským trhům. Od 8 do 12 hodin se tu stavte u lokálních farmářů a prodejců čerstvé zeleniny, ovoce, pečiva i masa a uzenin. Dejte si dobrotu k snídani a nakupte suroviny na víkendový oběd.

 • Výstavy k Sametové revoluci

Během víkendu se také můžete zastavit na některé z výstav připravených k listopadovému výročí. 

 • Nezapomeňme: Výstava příběhů 38 pamětníků mapujících 20. století je k vidění na náměstí Republiky do 28. listopadu.
 • Jízda po sametu: Pohled na sametovou revoluci a 30 let po ní s nadsázkou ve zpracování grafické designérky a ilustrátorky Štěpánky Bláhovcové. Smetanovy sady – před Studijní a vědeckou knihovnou Plzeňského kraje do 28. listopadu.
 • Listopad 1989 aneb. na podzim padá listí a komunisti: Výstava dobových artefaktů, dokumentů, plakátů a fotografií připomene nejen život v období reálného socialismu, ale i jeho revoluční závěr. Západočeské muzeum, do 12. ledna 2020.
 • Sametová revoluce v Plzni: Výstava rekonstruuje dění v Plzni zejména v klíčových revolučních dnech od 17. listopadu do generální stávky 27. listopadu 1989. Mázhaus plzeňské radnice, nám. Republiky 1, do 8. prosince.
 • Plzeň 11/89: V DEPO2019 ve vstupní hale před Klempírnou najdete výstavu fotografií Radka Kodery z roku 1989. Výstava je součástí Plzeň Design Week a bude v depu k vidění do 20. listopadu.
 • Listopad 1989 v Plzni objektivem Radovana Kodery: V galerii 13 bude do 15. prosince k vidění fotografická výstava zachycují události kolem Sametové revoluce v Plzni.
 • Ženy v disentu a Banáni: Výstava Ženy v disentu představuje 21 žen, které se nebály postavit normalizační moci v 70. a 80. letech, vytvořena byla v roce 2017 k výročí Charty 77. Banáni je výstava studentských prací – plakátů a jiných vizuálních médií, kterými se vyjadřují k politickým a společenským otázkám. Obě výstavy budou v Depu k vidění do konce roku.

Text: Alena Fialová

Zveřejněno: 21. 11. 2019, Helena Mařanová

Tradiční akce města Plzně