Webkamery
ÚvodTuristaUžitečné informaceAktualityO víkendu v Plzni pokračuje akcemi nabitá sezona

O víkendu v Plzni pokračuje akcemi nabitá sezona

Řada z letních akcí se koná přímo v historickém centru Plzně.
Foto: Petr Ježek

Letní sezona pokračuje a v Plzni je to znát. Každý týden se koná několik fajnových akcí, takže  není lehké si vybrat. Nejinak tomu bude i tento víkend. Připravili jsme pro vás přehled toho nejzajímavějšího. Je jen na vás, co si vyberete.

 • S festivalem Industry Open se podíváte, kam se běžně nesmí

Po celý víkend budete mít díky festivalu Industry Open unikátní příležitost podívat se na místa, kam se běžně nesmí.  Během tří dnů se na více než dvaceti místech uskuteční desítky komentovaných prohlídek, projížděk historickými vozy a dalších akcí. Festivalová místa nenajdete pouze v Plzni, ale také v Nevřeni, Plasích, Chlumčanech nebo Stříbře. O vstupenky je poměrně veliký zájem, na některé akce už je vyprodáno. Na řadu dalších míst je ale během festivalového víkendu pořád možné se dostat. Více se dočtete v našem článku.

 • Den otevřených dveří Škoda Transportation

Areál jednoho z nejvýznamnějších následovníků původních škodových závodů se v sobotu 15. června po pěti letech otevře veřejnosti. Škoda Transportation připravila pestrý program, ve kterém si to své najde každý. K vidění budou nejmodernější tramvaje, vlaky a lokomotivy. Nebude chybět projížďka parním vlakem areálem Škodovky, autogramiáda hokejistů HC Škoda Plzeň, soutěže a zábava pro děti. Po celý den můžete využít také zvýhodněné vstupné do Techmania Science Center.

 • Oslavy 120 let dopravních podniků

Velkolepou narozeninovou oslavu 120 let veřejné dopravy v Plzni připravily Plzeňské městské dopravní podniky. Pro návštěvníky v sobotu 15. června otevřou depo na Karlově i vozovnu na Slovanech. Na obou místech vás čeká bohatý program, moderní i historické vozy a spousta dalších akcí. Těšit se můžete i na jízdy historickými vozy po celý víkend.

 • Žonglobalizace v Borském parku

Pohodový den si můžete užít také v sobotu v Borském parku, kde se koná další ročník festivalu Žonglobalizace. O akrobatické kousky, žonglování,  novocirkusová představení i netradiční workshopy, během nichž se naučíte bojovat se stavem beztíže, nebude po celý den nouze. Pobaví se jak děti, tak dospělí, co se triků nebojí.

 • Báje a pověsti plzeňské: prohlídky města pro celou rodinu

I letos v létě se můžete vydat na kostýmované prohlídky města zaměřené na báje, tajemství a legendy z plzeňské historie. Alchymista z dvora císaře Rudolfa II. vás provede známými i neznámými plzeňskými příběhy. Kdo ukradl husitům velblouda z plzeňského znaku? A opravdu katedrálu postavili čerti? Odpovědi najdete na komentované prohlídce v sobotu 15. června od 18:00 a 19:30 hodin. Vstupenky doporučujeme zakoupit předem online nebo v Turistickém informačním centru na náměstí Republiky 41 vedle radnice, kde také všechny prohlídky začínají.

 • Den Bohemia Sektu

Součástí programu festivalu Industry Open se letos stal také oblíbený Den Bohemia Sektu. Akce nabídne přímo v areálu vinařských závodů ve Starém Plzenci pestrý hudební program i komentované prohlídky výroby. O dobrý sekt určitě také nouze nebude. Zahrají mimo jiné Žlutej pes, Maria a MIG 21. Zajištěna je kyvadlová doprava zdarma z náměstí Milady Horákové na Slovanech do Starého Plzence a zpět.

 • Divadelní festival U řeky v pivovaru

S dětmi můžete navštívit již 5. ročník divadelního festivalu „U řeky v pivovaru“, který se koná v salonku Secese uprostřed areálu Plzeňského Prazdroje. Na programu je od 16:30 pohádka pro děti Mach a Šebestová a poté představení České nebe. Večer se pak můžete těšit na komedii Grönholmova metoda. Vstupné stojí 50 Kč a platí na všechna představení.

 • Vinná stezka u Boleváku

Milovníkům piva má Plzeň vždy co nabídnout. O víkendu potěší zas milovníky vína dvoukilometrová vinná stezka podél Velkého boleveckého rybníka na severním okraji Plzně, kde budete moci ochutnat až 170 vzorků kvalitního vína především z Moravy. Akci zakončí večerní koncert skupiny Argema v areálu Autocampu Ostende. Vstupenky je možné koupit v předprodeji.

 • Komentované prohlídky běžně nepřístupného Loosova interiéru

Doposud nezrekonstruovaný interiér v domě Huga Semlera na Klatovské 19 se návštěvníkům výjimečně otevře v rámci festivalu Industry Open. Přijďte si na speciální komentované prohlídky prohlédnout překrásný interiér se stěnami obloženými mramorem fantastiko a zaposlouchat se do příběhu jednoho domu, který mapuje pohnutou historii 20. století lépe než obyčejná učebnice dějepisu. Během festivalového víkendu se budou od pátku do neděle konat komentované prohlídky bytu Krausových a bytu Voglových.

 • Vydejte se v zoo do pravěku

Na dobrodružnou cestu do pravěku se v sobotu můžete vydat na statku Lüftnerka v plzeňské zoo. Zjistíte, jak se žilo a vařilo v pravěké osadě.  Vyzkoušíte si prehistorická řemesla. A pokud by vám ani to nestačilo, můžete navštívit i sousední DinoPark.

 • Avatar Festival

Zajímavý non-stop program nabídne o víkendu v areálu DEPO2015 Avatar Festival. Organizátoři slibují, že festivalový program přinese vašemu životu nový rozměr. Připraveny jsou přednášky, koncerty i workshopy. V areálu depa můžete přespat pod hvězdami. Nebude chybět ani dobré jídlo a pití. Už v pátek se o hudební zážitek postarají Bára Poláková a kapela Zrní. Program festivalu nadchne všechny, kteří se nebojí budoucnosti a chtějí se sebou něco dělat.

 • Kreativní dílny v Pivovarském muzeu

Už jen chvíli a dětem začnou vysněné letní prázdniny. Přijďte si s nimi vyrobit do Pivovarského muzea originální prázdninový deník, do kterého si budou moci zapisovat, kreslit a nalepovat památky ze všech prázdninových zážitků a dobrodružství. Do deníčku si můžete vlepit i vylisované květiny. Rukodělné dílny se konají od 10 do 15 hodin a vstupné je 50 Kč. Děti do 6 let mají vstup zdarma.

 • Farmářské trhy

Po týdenní přestávce se na náměstí Republiky vrací farmářské trhy. Nebude chybět sezónní zelenina, jahody, křupavé pečivo, spousta sladkých dobrot, ani čerstvé maso a mléčné výrobky. Ať už mezi osmou ranní a polednem vyrazíte do prostoru mezi katedrálou a radnicí na nákup nebo snídani, užijete si příjemné sobotní dopoledne.

 • Tip na výlet: Slavnosti slunovratu v klášteře Chotěšov

Rozlehlá zahrada pod chotěšovským klášterem bude o víkendu hostit odpolední venkovní slavnost.  Areál se otevře ve 14 hodin. Návštěvníci se mohou těšit na komentované prohlídky konventu a odpadních stok, ochutnávky regionálních potravin, květinový workshop, projížďky na koni a bohatý program pro děti. Od 19 hodin pak vystoupí zpěvačka Věra Martinová. Do Chotěšova se z Plzně dostanete autem či autobusem za půl hodinky.

Zveřejněno: 11. 6. 2019, Helena Mařanová

Tradiční akce města Plzně