Webkamery
ÚvodTuristaUžitečné informaceAktualityO víkendu se vyřádíte na česko-bavorském festivalu a objevíte Retro Plzeň

O víkendu se vyřádíte na česko-bavorském festivalu a objevíte Retro Plzeň

Plzeň ulice Bedřicha Smetany
FOTO: Lukáš Potůček

Nadcházející víkend přinese v Plzni řadu zajímavých akcí. Stačí si vybrat z našich tipů a můžete vyrazit.

 • DEPO2015 v česko-bavorských barvách

V DEPO2015 se chystá poslední setkání Česko-bavorské kulturní platformy Treffpunkt. A tento víkend bude opravdu velkolepý. Biergarten v autobusové hale se otevírá ve čtvrtek a pátek v 16 hodin, v sobotu a neděli po 10 hodině. Už od čtvrtka se můžete těšit na večerní koncerty českých i německých kapel, v sobotu od 13 hodin zahraje českou dechovku Plzeňská 12°, v neděli přijde na řadu dětský program s jazykovými animacemi a workshopy či loutkovým divadlem. Chybět nebude občerstvení v bavorském stylu a, jak jinak, výborné české i německé pivo. Vstup je zdarma.

 • Zveme vás na Retro procházky Plzní

V sobotu 18. května začínají pravidelné komentované prohlídky města. Letos se při příležitosti 30. výročí od sametové revoluce budou zaměřovat na to, jak to v Plzni vypadalo a jak se tu žilo za socialismu. Jak se postupně měnily názvy některých ulic, kde bylo kino Moskva nebo co všechno jste mohli pořídit ve františkánském klášteře? To vše se dovíte na Retro procházce Plzní v sobotu 18. května od 18 nebo 19:30 hodin. Rezervujte si vstupenky online nebo si je kupte v Turistickém informačním centru na náměstí Republiky 41, kde také prohlídky začínají.

 • Gurmánské zážitky nabídne Fresh festival

V sobotu a neděli se v parku za OC Plaza koná oblíbený gurmánský festival. Nabídne pochoutky z restaurací z Plzně a celého regionu. Těšit se ale můžete i na foodtrucky a stánky s kuchyní z celého světa, pivní i vinařskou zónu i dostatek prostoru pro děti a odpočinek. Festival přiveze do Plzně hvězdy české gastronomie v čele se Zdeňkem Pohlreichem. Jednodenní vstupenky koupíte online za stovku, v předprodeji jsou takévstupenky na řízené degustace vín.

 • Objevte, co skrývají plzeňské dvorky a vnitrobloky

Akce Plzeňské dvorky vás možná zavede i na místa, která byste v centru Plzně nečekali. Pokud chcete víc než tradiční prohlídku města, chcete nahlédnout i za nazdobené fasády náměstí, vyrazte na procházku po plzeňských dvorcích a zahradách ukrytých ve vnitroblocích. Než vyrazíte, projděte si mapu na webu Plzeňských dvorků, ať se neztratíte a stihnete vše, co chcete. Vstupenky na komentované prohlídky je možné zakoupit v Muzeu strašidel na náměstí Republiky 33, denně od 10 do 18 hodin.

 • Plzeňský festival stepu začíná už ve čtvrtek

Od čtvrtka 16. do neděle 19. května se v Plzni koná Plzeňský festival stepu. Těšit se můžete na step v ulicích Plzně i stepařské workshopy. V pátek 17. května se od 17 hodin chystá stepařský flash mob na náměstí Republiky. Celou sobotu pak budou ve Smetanových sadech U Branky k vidění ukázky různých druhů stepu. V sobotu večer proběhne v Měšťanské besedě galavečer, na kterém uvidíte to nejlepší, co současný step nabízí. Na galavečer jsou vstupenky v online předprodeji, ostatní části festivalu jsou zdarma.

 • Běh pro paměť národa nebo Run and Help: vyrazte se proběhnout

V sobotu 18. května se v Plzni kolem Šídlovského rybníku na Košutce běží Běh pro paměť národa. Připomeňte si za běhu osudy politických vězňů, válečných veteránů a všech bojovníků za svobodu. Vybrat si můžete trasu na 5 nebo 10 km, nebo symbolický 1 km či štafetu na 5x1 km. Díky výtěžku z běhu budou natočeny a uchovány jejich příběhy. V neděli si pak můžete dát znovu do těla na charitativním běhu Run and Help, který se koná pod záštitou Konta bariéry.

 • Dny japonské kultury v plzeňské ZOO

O víkendu 18. a 19. 5. budete mít možnost zažít v Zoologické a botanické zahradě města Plzně Dny japonské kultury. Pro návštěvníky je od 10 do 17 hodin připraven celodenní program i tvůrčí dílny pro děti.

 • Vyrazte na kávový festival KAFEst

V OC Plzeň se v sobotu 18. května uskuteční kávový festival KAFEst. Od 10 do 18 hodin tu můžete ochutnávat skvělou kávu a dozvědět se o ní spoustu zajímavostí. Bude se také soutěžit o baristický kurz, hlasovat o nejlepší kávu a pražírnu a připraveny jsou workshopy malování kávy i program pro děti. Vstup je zdarma.

 • Jak to letos bude s Plovárnou Plzeň?

Pokud si kladete tuto otázku a po zimní přestávce vám už plovárna u řeky Radbuzy v Doudlevcích chybí, dorazte tam v sobotu 18. května mezi 15 a 21 hodinou. Těšit se můžete na pohádky a workshopy pro děti, půjčovnu lodiček a převozníka i večerní hudební program. Také se od spolku Pěstuj prostor dovíte, co bude s Plovárnou Plzeň dál (prezentace od 17 hodin).

 • Začíná paddleboardová sezona na Boleváku

Jarní slunce už nám ukázalo svou sílu a než se nadějeme, bude tu parné léto. A co je lepšího, než ho trávit u vody? Trávit ho na vodě na paddleboardu, pokud se na něm udržíte. Zkusit to můžete už tuto neděli 19. května, kdy na Velkém Boleveckém rybníce začíná paddleboardová sezona. Na opening party si od 13 do 19 budete moci vyzkoušet paddleboarding i za pomoci instruktora, tento den bude půjčovné za poloviční cenu. Chybět nebudou soutěže, letní drinky a DJ. Tak už jen přát si, ať vyjde počasí.

 • Na farmářské trhy na nákupy i sobotní snídani

Sobotní ráno bude opět patřit farmářským trhům na náměstí Republiky. Od 8 do 12 hodin tu v prostoru mezi katedrálou a radnicí lokální prodejci otevřou své stánky. Těšit se opět můžeme například na čerstvé pečivo, maso a uzeniny, sýry, sazenice i první sezonní zeleninu. Doporučujeme vypravit se na trh hladoví, nejenže tu nakoupíte lépe než v obyčejném supermarketu, ale navíc tu můžete v milé společnosti příjemně posnídat.

Text: Alena Fialová

Zveřejněno: 16. 5. 2019, Silvie Burešová

Tradiční akce města Plzně