Webkamery
ÚvodTuristaUžitečné informaceAktualityO víkendu se v Plzni zasmějete, dovíte se, co jste nevěděli a skvěle si pochutnáte

O víkendu se v Plzni zasmějete, dovíte se, co jste nevěděli a skvěle si pochutnáte

Jednoun z víkedových akcí bdue také Plzeňská muzejní noc. 
Foto: Ladislav Renner

Nadcházející víkend v Plzni přinese nejen odpočítávání posledního měsíce do prázdnin, ale také spoustu zajímavých akcí. Vyberte si a hurá na víkend do Plzně.

 • Plzeňská muzejní a archivní noc

Festival muzejních nocí každoročně otevírá muzea po celé republice ve večerních a nočních hodinách. Do letošního ročníku se v pátek 31. května zapojí i muzea a galerie v Plzni. Zavítat můžete do Pivovarského muzea, které oslaví své 60. narozeniny. Do nočních hodin bude otevřen také Český rozhlas, kde chystají jak komentované prohlídky Rozhlasového muzea, tak celé budovy. Do programu se zapojí také Západočeské muzeum, Západočeská galerie i Galerie města Plzně. V Muzeu loutek vás mimo jiné čekají lekce loutkoherectví. S dětmi se vydejte nebát do Muzea strašidel. Speciální Archivní noc chystá Archiv města Plzně. Na většině míst bude otevřeno mezi 18 a 23 hodinou, stačí si jen vybrat.

 • Na Dronfestu si užijete program pro celou rodinu

Plzeňský Dronfest je největší českou akcí svého druhu a řadí se ke špičce evropských festivalů bezpilotního letectví. Dronové show, zajímavé přednášky, závody i program pro děti zaplní o víkendu areál v Cukrovarské ulici v Plzni. Více informací najdete na webu festivalu. Vstup je zdarma.

 • Zasmějte se na Komedy festu

Na festivalu humoru Komedy fest v areálu za OC Plaza vás čeká opravdu pestrý a bez výjimky zábavný program. Po celý den můžete vybírat z komediálních žánrů stand-up, improvizace i one man show v podání hvězd humoru Ondřeje Sokola, Oldřicha Kaisera, Jiřího Lábuse, Evy Holubové, Bohumila Klepla nebo Lukáše Pavláska. Program završí večerní show Leoše Mareše.

 • Báje a pověsti plzeňské: prohlídky města pro celou rodinu

I letos v létě se můžete vydat na kostýmované prohlídky města zaměřené na báje, tajemství a legendy z plzeňské historie. Alchymista z dvora císaře Rudolfa II. vás provede známými i neznámými plzeňskými příběhy. Kdo ukradl husitům velblouda z plzeňského znaku? A opravdu katedrálu postavili čerti? Odpovědi najdete na komentované prohlídce v sobotu 1. června od 18 hodin. Vstupenky doporučujeme zakoupit předem online nebo v Turistickém informačním centru na náměstí Republiky 41 vedle radnice, kde také všechny prohlídky začínají.

 • Objevte vietnamskou kulturu na festivalu Ahoj Hanoi

Přijďte si v neděli 2. června do DEPO2015 rozšířit obzory. Festival Ahoj Hanoi představí společnou kulturu Čechů a Vietnamců. Těšit se můžete na tanec, divadelní vystoupení i gastronomické okénko do kuchyní obou národů. Součástí bude tradiční vietnamské loutkové divadlo, na představení si pořiďte vstupenky předem. Další program festivalu je zdarma, od 10 do 18 to bude v depu žít česko-vietnamskou kulturou.

 • Plzeňské podzemí za svitu baterek nabídne tajemnou atmosféru

O tom, že je plzeňská síť podzemních chodeb pod historickým centrem tajemným místem, které stojí za návštěvu, není pochyb. A co teprve když je to úplně potmě, jen za svitu baterek. Speciální prohlídky plzeňského podzemí se chystají na 1. – 9. června, na první z nich tedy můžete vyrazit už tento víkend. Konají se každý den od 17 hodin. Vstupenky doporučujeme koupit předem.

 • Náplavka k světu zve na sobotní koncert

Minulý víkend opět odstartoval tradiční festival Náplavka k světu. Levý břeh řeky Mže na Roudné bude žít kulturou až do konce června. Každou sobotu se můžete těšit na koncerty pod širým nebem. 1. června zahraje kapela Tutti Voci. Koncert začne kolem osmé večerní, vstup je zdarma.

 • První Prosecco festival v Plzni na Boleváku

Pokud jste příznivci šumivého pokladu prosecca, zbystřete. V sobotu odpoledne od 14 do 22 hodin se u Velkého Boleveckého rybníka na pláži Ostende koná Prosecco festival. Těšit se můžete na bublinky, gastronomii i hudební program.

 • Nazdar Bazar tentokrát pod širým nebem

Užijte si Nazdar BAZAR, bazárek s oblečením a doplňky, pod širým nebem v Borském parku. Čeká na vás nepřeberné množství šik oblečení, doplňků a dalšího zboží z druhé ruky. Můžete se těšit i na autorskou tvorbu.

 • Sokol v Hradišti slaví 100 let

 Hradišťská plovárna na řece Úhlavě patří k oblíbeným místům ke koupání. Místní sokol o víkendu v sobotu slaví sto let a i když voda možná bude ještě studená, čeká vás skvělá akce. Pro nejmenší je připraven dětský den, nebudou chybět večerní koncerty ani závěrečný ohňostroj.

 • Pro čerstvé dobroty na farmářské nebo exotické trhy

Sobotní ráno bude opět patřit farmářským trhům na náměstí Republiky. Od 8 do 12 hodin tu v prostoru mezi katedrálou a radnicí lokální prodejci otevřou své stánky. Těšit se opět můžeme například na čerstvé pečivo, maso a uzeniny, sýry, sazenice i první sezonní zeleninu. V neděli pak doporučujeme zastavit se mezi 10 a 16 hodinou v DEPO2015, kde se koná trh s exotickým ovocem, kořením a dalšími delikatesami. O víkendové mlsání budete mít postaráno.

Text: Alena Fialová

Zveřejněno: 28. 5. 2019, Helena Mařanová

Tradiční akce města Plzně