Webkamery
ÚvodTuristaUžitečné informaceAktualityO víkendu odstartují letní prázdniny. Na jaké akce v Plzni vyrazit?

O víkendu odstartují letní prázdniny. Na jaké akce v Plzni vyrazit?

Velbloud . jedna z moderních kašen na plzeňském náěmstí Republiky
Foto: Ladislav Renner

Konečně je to tady, letní prázdniny začínají. Ať už vás v červenci a srpnu čeká volno nebo ne, volný víkend v Plzni si rozhodně užijete.

 • Objevte retro Plzeň na komentovaných procházkách

Letošní rok se nese v duchu připomínek 30. výročí sametové revoluce, proto i v Plzni vzpomínáme na retro. Víte, kolik názvů v průběhu historie vystřídala dnešní Americká ulice? Vraťte se už tuto sobotu od 18:00 nebo 19:30 hodin do doby, kdy se v kině Moskva stály fronty na lístky a džíny se daly sehnat jen za bony v TUZEXu. Vstupenky na prohlídky seženete online nebo v Turistickém informačním centru na náměstí Republiky 41 (vedle radnice), kde také prohlídky začínají.

 • Rock in Plzeň: Arakain s Lucií Bílou v amfiteátru za OC Plaza

V pátek večer můžete v Plzni vyrazit na pořádný nářez v podobě koncertu skupiny Arakain s Lucií Bílou. Tato kombinace už společně funguje dobrých pár let a fanoušky stále baví. Koncertní večer otevřou už od 16:30 předkapely Rammstein Tribute Show a TRAKTOR. Od 20 hodin zahrají hlavní hvězdy Arakain s Lucií Bílou, celý večer pak od 21:45 uzavře kapela Rybičky 48. Vstupenky jsou k dostání v online předprodeji.

 • Noc s operou: Nabucco

Pod širým nebem v kulisách lochotínského amfiteátru letos plzeňské divadlo hostí velkolepou operní akci. Již v pátek 28. června od 20:30 se můžete těšit na nevšední zážitek v podobě slavné opery Nabucco od Giuseppe Verdiho ve scénickém provedení. K dostání jsou již pouze vstupenky na deku.

 • Začíná Divadelní léto pod plzeňským nebem

Tradiční letní oslava divadla pod plzeňským nebem je tu. V letošním roce se můžete těšit na premiéru Švandy dudáka a návrat Cyrana. V parku U Ježíška bude od soboty 29. června skoro každý večer veselo. Vstupenky na letní představení mizí rychle, proto si rezervujte předem online.

 • Plzeň a víno? Zkuste to v DEPO2015

O tom, že v Plzni se nemusí pít jen pivo, se přesvědčíte v pátek a sobotu 28. – 29. června v DEPO2015. Chystá se tam totiž akce Plzeňské ovínění. Přijďte si do depa vychutnat vína z Moravy i zahraničí v kombinaci s výborným jídlem a super atmosférou. Za 100 korun získáte kromě vstupného na akci skleničku a vinný katalog. Vstupenky v předprodeji jsou navíc zařazeny do slosování o zajímavé ceny. V pátek se bude degustovat od 14 do 22 hodin a v sobotu od 11 do 22 hodin.

 • Kam s dětmi za vysvědčení? Za zvířaty nebo na PicNic!

Vysvědčení je doma a to si žádá pořádnou odměnu. Kam vyrazit s dětmi? Třeba na statek Černá ovce na Roudné, kde můžete v pátek naposledy před prázdninami vyrazit mezi hospodářská zvířata a dát si k tomu něco dobrého. V neděli pak chystá velký PicNic Tržnice DEPO. V depu si užijete celodenní program včetně koupání, opékání buřtů nebo letního kina. Prázdninovou naučnou stezku o ceny připravila na sobotu plzeňská zoo. Více o tom, kam vyrazit s dětmi za vysvědčení se dočtete v našem článku na webu Plzeň pro děti.

 • Čepujte pivo jako profíci na škole čepování Pilsner Urquell

Hladinka, čochtan nebo šnyt. Možná jste je už ochutnali, ale dokázali byste je správně načepovat? Zkusit si to můžete už v sobotu 29. června od 18 hodin na tradiční škole čepování přímo v plzeňském pivovaru. Na školu čepování je nutné se předem zaregistrovat na reservations@asahibeer.cz.

 • Tip na výlet: Západ slunce z rozhledny Chlum

Sobotní večer si můžete zpříjemnit pohledem na večerní Plzeň z rozhledny na kopci Chlum nedaleko městské části Doubravka. Rozhledna bude v sobotu 29. června otevřena mimořádně až do 22:30, stihnete tedy jak západ slunce tak večerní výhledy. Přibližně od sedmé večerní bude také k dispozici oheň, nezapomeňte doma buřty na opečení.

 • Výstava Pavel Trnka – Otevřené struktury

Až do poloviny července bude v DEPO2015 k vidění výstava Pavla Trnky Otevřené struktury. Jeho typické industriální krajiny, průhledy do městských scenérií a opuštěné budovy jsou tentokrát doplněny zcela abstraktními strukturami. Kresby jakoby nenápadně odkazovaly k původní funkci areálu DEPO2015. Vstupné na výstavu je zdarma.

 • School End Party pro školou povinné

Konec školního roku je tady a s ním přichází největší party pro školáky a studenty. V pátek se od 20 hodin rozloučíte se školním rokem a odstartujete prázdniny v Alfě na Americké v Plzni. Připraven je bohatý program s DJ, světelná show i soutěž o zajímavé ceny!

 • Posnídejte v sobotu na farmářských trzích na náměstí Republiky

I tuto sobotu můžete posnídat a nakoupit na víkend na sobotních farmářských trzích na náměstí. Od 8 do 12 hodin tu budou připraveni místní farmáři a prodejci masa a uzenin, mléčných výrobků, pečiva i čerstvé zeleniny. Začněte víkend s chutí a v přátelské atmosféře farmářských trhů.

Text: Alena Fialová

Zveřejněno: 25. 6. 2019, Helena Mařanová

Tradiční akce města Plzně