Webkamery
ÚvodTuristaUžitečné informaceAktualityO druhém lednovém víkendu v Plzni vyrazte na severské filmy nebo výstavu

O druhém lednovém víkendu v Plzni vyrazte na severské filmy nebo výstavu

Plzeňská vež patří v každé roční době k hlavním dominantám. 

Pokud se o víkendu nechystáte na hory a rozhodli jste se strávit víkend v Plzni, nezůstávejte jenom doma nebo na hotelu. I když je možná venku trochu šedivo, pořád je co dělat.

  • Scandi aneb. Současné severské filmy v Plzni

Kulturní centrum Moving Station na nádraží Jižní Předměstí láká na mrazivou atmosféru severského filmu. Od pátku do neděle budete moci zhlédnout celkem devět snímků z islandské, dánské, švédské a norské produkce. Jednou ze čtyř českých premiér bude hned v pátek islandská tragikomedie Žena na válečné stezce. Tento film otevře třídenní festival v pátek v 19 hodin. Kompletní programvstupenky na projekce najdete online.

  • Procházka Plzní před rokem 1989

Pokud se vydáte na procházku do historického centra, zastavte se před Studijní a vědeckou knihovnou. K vidění je zde výstava Procházka Plzní před rokem 1989. Pokud Plzeň dobře znáte, budete moci zavzpomínat na místa, která už dávno zmizela. Pokud je vám pevná hráz socialismu nic neříká, určitě pro vás bude zajímavé odhalit, jak Plzeň vypadala před více než třiceti lety.

  • Výstava fotografa Viléma Heckela pouze do konce ledna

Fotoaparáty, horolezecké náčiní, autentické velkoformátové fotografie a hlavně životní příběh mimořádného fotografa Viléma Heckela. To vše nabízí retrospektivní výstava v Západočeském muzeu v Plzni, která připomíná sté výročí od jeho narození. Plzeňský rodák Vilém Heckel svými fotografiemi přiblížil širokému publiku vrcholky vzdálených hor z celého světa i malebné krajiny Československa. Objevte dílo jednoho z nejuznávanějších fotografů hor a krajiny na výstavě Vilém Heckel 100 – do 27. ledna v hlavní budově Západočeského muzea.

  • S dětmi do Měšťanské besedy do kina i divadla

Měšťanská beseda chystá na víkend pestrý program pro děti. V sobotu můžete své ratolesti vzít do Kina Beseda na animovaný dobrodružný příběh Yeti: ledové dobrodružství. V neděli odpoledne se pak v Besedě odehraje Slepičí pohádka – divadelní příběh zvířátek na jednom malém dvorku, a to hned dvakrát, od 14:30 a od 16 hodin. Vstupenky na film i divadelní představení seženete v online předprodeji přes Plzeňskou vstupenku.

  • Neděle bude v Papírně patřit deskovkám

V neděli 13. ledna bude odpoledne v kavárně kulturního centra Papírna na Slovanech patřit hrám všeho druhu. Od 14 do 19 hodin si můžete přijít zahrát nejen deskové, ale i karetní a další hry. Udělejte si sem třeba příjemnou procházku, z centra Plzně sem proti proudu řeky Radbuzy dojdete pěšky přibližně za 15 minut.

  • ZOO ani v zimě nespí

Plzeňská zoo vybízí k návštěvě i v zimních měsících. Medvědi se sice uložili k zimnímu spánku, jinak to ale v zoo žije – už se dokonce může pochlubit prvním letošním přírůstkem. Je jím mládě africké antilopy vodušky červené. Nezapomeňte se zastavit také v nedávno otevřené filipínské expozici v tropickém pavilonu, kde jsou mimo jiné k vidění exotičtí motýli. Zoologická a botanická zahrada má přes zimu otevřeno každý den od 9 do 17 hodin.

  • Vydejte se na prohlídku Loosových interiérů

I v zimě se každý pátek a sobotu můžete vydat na komentované prohlídky bytových interiérů od světoznámého architekta Adolfa Loose. Na výběr máte ze dvou prohlídkových tras – Byty Krausových a Voglových nebo Brummelův dům. Doporučujeme zajít rovnou na obě. Vstupenky na prohlídky, které se konají v předem stanovených časech, jsou v prodeji v Turistickém informačním centru anebo na webu www.adolfloosplzen.cz, kde najdete také více informací.

Zveřejněno: 9. 1. 2019, Helena Mařanová

Tradiční akce města Plzně