Webkamery
ÚvodTuristaUžitečné informaceAktualityO druhém květnovém víkendu nás v Plzni čekají zajímavé akce

O druhém květnovém víkendu nás v Plzni čekají zajímavé akce

 Výhled z věže plzeňské katedrály sv. Bartoloměje
Foto: Petr Ježek

Pokud o víkendu zůstanete v Plzni, můžete se těšit na dobré jídlo, skvělé koncerty i zajímavé výstavy. Vyberte si z našeho přehledu tipů, který pro vás každý týden připravujeme.

  • Oslavte studentské jaro na Plzeňském Majálesu

Tradiční studentské slavnosti k jaru prostě patří. Tento víkend se dočkáme i toho plzeňského. V sobotu 12. května se můžete těšit na pestrý hudební program na třech podiích v areálu Lochotínského amfiteátru. Vystoupí kapely Horkýže Slíže, Mirai nebo Harlej. Těšit se můžete také na LENNY nebo Marka Ztraceného. Vstupenky na Plzeňský Majáles jsou v předprodeji online za 550 Kč, budou v prodeji i na místě.

  • Zahřejte se polévkou v Plzeňském Prazdroji

Počasí je na polovinu května poněkud chladnější, o to lépe, že zrovna tuto neděli se na nádvoří plzeňského pivovaru chystá jarní edice oblíbeného festivalu polévek. Od 11 do 18 hodin to tu bude bublat, vonět a žít všemožnými chutěmi. Těšte se na exotiku i českou klasiku, krémové polévky i vývary, které se budou vařit na otevřeném ohni v kovových kotlích přímo na místě. Vybere si každý. Polévka je grunt, proto vyrazte v neděli do pivovaru. Vstup je zdarma.

  • Doběhněte si pro pivo… nebo pro pět

Již tradiční Pivní běh se koná v sobotu 11. května, start je v 11 hodin v Hospůdce U Pechtů u řeky Radbuzy. Čeká na vás 6 kilometrů běhu a 5 malých piv, strádat tedy určitě nebudete. Běžet můžete sólo nebo v partě až 4 běžců. Ještě zbývá pár míst, přihlásit na běh se můžete online.

  • V Riegrově ulici bude k vidění výstava Století žen

V pátek 10. května v 15 hodin bude zahájena nová venkovní výstava v Riegrově ulici. Pod názvem Století žen nabídne příběhy žen z války, 50. let i husákovské normalizace. Seznámíte se s osudem dívky poslané komunisty do kriminálu i té, jíž krátce před svatbou zavřeli snoubence. Další příběhy vás vezmou do sedmdesátých a osmdesátých let. Na vernisáž jsou pozvány všechny pamětnice, jejichž příběhy výstava vypráví. Prohlédnout si ji můžete samozřejmě kdykoliv.

  • Poslední víkend výstavy Jdi na venkov!

Výstava Jdi na venkov! Sleduje, jak mezi lety 1800 až 1960 lidová kultura ovlivnila umění. Představuje tvorbu známých i méně známých českých tvůrců – Josefa a Quido Mánesa, Jaroslava Čermáka či Václava Špály. Obsahuje i práci současných umělců odvolávajících se na lidovou kulturu. Výstavu si můžete v Masných krámech Západočeské galerie prohlédnout do neděle 12. května.

  • Cirkus do Gala v Moving Station

Přijďte se do kulturního centra Moving Station podívat, jaké kousky se učí na kurzech nového cirkusu Cirkulárium. Jejich absolventi tu v sobotu předvedou, co se naučili. V 16 hodin začne program dětským představením pro malé cirkusáky. V 19 hodin pak přijde na řadu hlavní představení, při kterém se vám bude tajit dech. Vstupenky jsou v prodeji online.

  • Koncertní nabídka víkendu: X-Cover nebo Lucie Revival

Ani o koncerty nebude o víkendu nouze, a to ani kdyby pršelo a vám se nechtělo na majáles. V pátek 10. května můžete vyrazit do Buena Vista Clubu na koncert oblíbeného revival bandu X-Cover. Těšit se můžete na osvědčené rockové hity, a to v pátek od 20 hodin. V sobotu se pak můžete vydat na Plovárnu Hradiště a užít si jeden z prvních venkovních koncertů tohoto jara, Lucie revival. Začínat se bude kolem osmé večerní.

  • Ulovte nové kousky do šatníku v Papírně

Na neděli 12. května se v Papírně na Slovanech chystá tradiční bazárek oblečení Nazdar Bazar. Přijďte si pro inspiraci a třeba odejdete s novým kouskem, který už někomu jinému neposloužil. Bazar se koná v neděli od 13 do 17 hodin, vstupné činí 20 korun.

  • Na farmářské trhy na nákupy i sobotní snídani

Sobotní ráno bude po týdenní přestávce kvůli Slavnostem svobody opět patřit farmářským trhům na náměstí Republiky. Od 8 do 12 hodin tu v prostoru mezi katedrálou a radnicí lokální prodejci otevřou své stánky. Těšit se opět můžeme například na čerstvé pečivo, maso a uzeniny, sýry, sazenice i první sezonní zeleninu.  Doporučujeme vypravit se na trh hladoví, nejenže tu nakoupíte lépe než v obyčejném supermarketu, ale navíc tu můžete v milé společnosti příjemně posnídat.

Text: Alena Fialová

Zveřejněno: 7. 5. 2019, Helena Mařanová

Tradiční akce města Plzně