Webkamery
ÚvodTuristaUžitečné informaceAktualityNa jaké akce se v Plzni těšit o třetím březnovém víkendu?

Na jaké akce se v Plzni těšit o třetím březnovém víkendu?

Mlýnskou strouhu najdete přímo v historickém centru Plzně.
Foto: Petr Ježek

Aprílové počasí letos přišlo trochu dříve. O víkendu se však určitě neschovávejte za kamny, vyrazte radši na některou z akcí v Plzni.

  • Pochutnejte si v DEPO2015 na prvním letošním Street Food Marketu

Oblíbený Street Food Market je tu. Letošní první díl se koná už v sobotu 16. března od 10 do 18 hodin, kde jinde než v autobusové hale a na nádvoří DEPO2015. Těšit se můžete na tradiční burgery a sendviče, asijské pochoutky, výběrové sýry, ale i sladké palačinky a štrůdly. Vybere si zkrátka každý, jak milovník masa, tak vegetarián. Chybět nebude výborné pivo, limonády či káva. Vstup na Street Food Market je zdarma, parkovat můžete v areálu Depa za 20 korun.

  • Den hvězdáren a planetárií v Techmania Science Center

Noci muzeí, kostelů či divadel, ty všichni známe. Ale co takový Den hvězdáren a planetárií? Pravděpodobně ne, jelikož se v pátek 15. března 2019 uskuteční vůbec poprvé. Do této nové akce se zapojí i plzeňské Techmania Science Center se svým planetáriem. Od 15 hodin bude vstup do planetária zdarma, v 15:45 se chystá přednáška Lukáše Houšky – Kolonizace Marsu. Vydejte se v pátek odpoledne do Techmanie a užijte si odpoledne ve vesmíru.

  • Pivo, whiskey a zelené klobouky: Oslavte v Plzni svatého Patrika

Den sv. Patrika se slaví každoročně 17. března na počest svatého Patrika, patrona Irska. Jeho oslavy jsou však oblíbené nejen v anglofonních zemích, zelená barva, černé pivo a whiskey zaplavují v polovině března i další evropská města. V Plzni se svatý Patrik každoročně slaví v irském Zach’s Pubu, kde jsou tento týden na programu třídenní oslavy. Od čtvrtka do soboty 14. – 16. března se tu můžete zastavit na čepovaný Guiness, mejdan s irskou hudbou i zajímavými soutěžemi. Už ve čtvrtek zahraje kapela Poitín.

  • Vydejte se po stopách Zikmunda a Hanzelky v plzeňské Papírně

Unikátní cestovatelská výstava fotografií je k vidění v Papírně na Slovanech. Lukáš Socha a Tomáš Vaňourek procestovali roce 2018 velkou část asijského kontinentu po stopách Zikmunda a Hanzelky. Podle dvou stovek fotografií legendárních cestovatelů nafotili různá místa ve stejné kompozici znovu, na výstavě tedy můžete sledovat, jak se na nich podepsal zub času. Díky speciálním ochutnávkám a kulturním představením si výstavu užijete všemi smysly, tento víkend je tématem Sovětský svaz. Komponovaný program začíná v sobotu a v neděli vždy ve 14 a v 16 hodin. Pozor – prohlídky výstavy jsou možné jen o víkendu od 10 do 14 hodin a v pondělí od 15 do 18 hodin. Vstupné na výstavu je 150 korun.

  • Prohlédněte si plzeňské interiéry od Adolfa Loose

V pátek a sobotu se můžete vydat na prohlídky interiérů navržených světoznámým architektem Adolfem Loosem ve třicátých letech minulého století. Prohlídky nejsou jen o architektuře, seznámí vás i s životními osudy původních vlastníků. Vybrat si můžete ze dvou tras – byty Krausových a Voglových nebo Brummelův dům. Prohlídky se konají v předem daných časech, stačí si vybrat na webu Adolf Loos Plzeň a rezervovat si své vstupenky online, případně si je zakoupit v Turistickém informačním centru na náměstí Republiky vedle radnice.

  • Vypravte se Za Barokem do DEPO2015

Za barokem se můžete vypravit do DEPO2015. Interaktivní výstava vás provede obdobím baroka nejen v západních Čechách, ale i v Bavorsku. Expozice vypráví o historii hravou interaktivní formou a využívá moderní technologie, díky kterým si baroko můžete doslova osahat. Baroko si vyzkoušíte všemi smysly – dokonce si domů odnesete dobové recepty na vyzkoušení. Výstava je otevřena v pracovní dny od 13 do 18 hodin a o víkendech od 10 do 18 hodin. Vstup je zdarma.

  • Za historií stolních společností do Národopisného muzea

Do konce března můžete v Národopisném muzeu Plzeňska na náměstí Republiky 13 navštívit výstavu Zaniklý svět stolních společností aneb sociální síť před sto lety. Na výstavě nejde jen o setkávání štamgastů v šeru pivnic. Stolní společnosti v 19. století suplovaly možnost řádné spolkové činnosti a z jejich prostředí později vyšly například osobnosti, které v Plzni zakládaly Sokola či Měšťanskou besedu. Národopisné muzeum je otevřené od úterý do neděle od 10 do 12 a od 12:30 do 18 hodin.

  • Festival kondice v Krašovská Aktivity centru

Festival kondice je akcí pro všechny nadšené sportovce. V sobotu a neděli 16. a 17. března se vypravte na Košutku do Krašovská Aktivity centra, kde vás čeká cvičení s mistry světa ve sportovním aerobiku Olgou Šípkovou a Davidem Hufem a spousta dalších lekcí se známými plzeňskými lektory. Můžete si přijít zacvičit, posílit kondičku nebo zkusit nová cvičení i nakoupit sportovní doplňky.

Text: Alena Fialová

Zveřejněno: 13. 3. 2019, Helena Mařanová

Tradiční akce města Plzně